• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    KASUMI: nee. Ani tunak
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    APRILMOUSE: co ryby?
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    APRILMOUSE: jo a syry jsou ok.


    KASUMI: protein si pije, protoze sportuje, ten jsem mu zvedla na vic. Spis mi jde o to jidlo, denně varim obedy...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    APRILMOUSE: na bilkoviny mozna nejaky ty proteinovy napoje, aspon docasne, nez se stabilizujete, ktere jsou bez mleka (osobni zkusenost nemam)
    lusteniny?
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    APRILMOUSE: jo jinak to není žádný záchvat vegetariánství, je upřímně nešťastný, protože maso miluje a má na něj takovou chuť a ono je zkažené...
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Mám tu doma takový atypický problém. Starší puboš - normálně se zcela bezproblémovým stravováním - přišel o správnou chuť. Prostě má jakési pokažené chuťové buňky a není to covidem. Teď je to už třetí týden a stále se to zhoršuje, jsme na začátku vyšetření atd. a pevně doufám, že se to nějak spraví, ale aktuálně mu jako zkažené vejce smrdí a chutná: maso a cokoliv masného v jakémkoliv provedení, osmažená cibulka, věci s vývarem nebo na nějakém tom masovém základu, mléko. Vejce jen vařená, jiná tepelná úprava ne. Zvládne sojové věci (maso, tempeh, tofu). Zeleninu. Přílohy. Jenomže já k tomu ještě musím vařit pro zbytek lidí, takže jeho jídlo musím nějak kuchtit vedle toho našeho. Bohužel cítí i drobek masa v bolonské a podobně.. Nemáte někdo nějaký tip, co bych mu mohla udělat rychle a nebylo to jen tofu - zelenina - příloha? Navrch teda sportuje, takže ty bílkoviny tam nějak fakt udržet chci, co to jde.. Nevím, jak rychle se ten problém vyřeší (doufám, že se vyřeší!) a začínám být mírně v depresi! /jako halušky s bryndzou super, ale cibulka na tom nestravitelná - přitom nejvíc tam smrděla ta bryndza/
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Hroudy ze sekané plněné hráškem a křepelčími vejci. S holčičí a klučičí přílohou.


    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Livance z kvasku - podle receptu na vafle od Maskrtnice.
    Jsou vyborny, snadny, krasne nadychany a dlouho vydrzi vlacny, posledni dobou jich delam kvanta, hodi se i jako svacina. Nejradsi se smeranovym jogurtem a pomackanyma jahodama nebo kapkou javorovyho sirupu. :)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Za páteční rybu se vydávají krevety s teplou zeleninou a holandskou omáčkou. Barvu chytla krásnou z domácích vajec.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Masový knedlík se špenátem.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Mexiko v Šalingradu.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    REONA: ja mam sice mikrovlnku, prisla s bytem, ale vlastne ji nepouzivam:D
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SARAJ: Taky by měla pomoct litinová plotýnka

    Litinová plotýnka pro plynové sporáky průměr 210 mm | Kinekus Žilina
    https://www.kuchynskepotreby.cz/litinova-plotynka/

    případně rozptylovač plamene

    Rozptylovač plamene 20 cm | SIMAX
    https://www.kuchynskepotreby.cz/rozptylovac-plamene-20-cm/
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KOCHANSKA_CH: inspirovano Julia Child, ktera mne v zaveru uklidnila: "kdyz se vam srazi, dejte ji do mixeru, stejne nikdonic nepozna." :D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FRENNET: Losos s holandskou omáčkou zas zaujal mě! :-)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KOCHANSKA_CH: tak to je vyzva! Diky za tip, je to vyzva :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FRENNET: Vejce Benedikt tam máš? :-)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ACIDQA: nene, tohle nepotrebuju, nepotrebuju, nepotrebuju! Radsi dalsi lekci surfingu.
    KOCHANSKA_CH: jsi zla! Prave se mi rozjel v hlave program k cemu muzu udelat holandskou omacku. Chrest je mimo range, ale ten losos by snad i sel sehnat.
    REONA
    REONA --- ---
    SPIKE411: Já dnes už nedělám tak moc kaše a využila bych to spíš na rozpouštění čokolády apod. To už by v tom mlékovaru bylo vyloženě na prd. Mám na rozpouštění másla / čokolády program v mikrovlnce, takže taky neběžím do obchodu hned. Já mít velkou kuchyň, tak mám takových blbůstek a serepetiček spoustu :-)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Já jen jestli o něco nepřicházím.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    REONA: Dunno, můj mlékovar nepíská. 🤷🏻‍♂️ Vyšší užší nádoba to je, ale asi mi to za výměnu nestojí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam