• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MAR_TINA: já si nemůžu pomoct, já tam slovo mandle vidím. u smetanového základu, ne u koprovky. úplně stejně jako u toho předchozího vydání.

    jak se dívám do seznamů surovin a receptů, mandle pohromadě s koprem jsou imho misinterpretace věty "postup práce je stejný jako u smetanové omáčky" a nebylo to původním záměrem Jozy Břízové a autorského kolektivu
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: taky si všimněte, že se to lilo na vařený tuřín a mrkev, ne na 5 knedliků a talíř masa.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Ale slíbené recepty. Ve verzi z roku 52 mandle nejsou. Jistě. V poválečných letech s lístky na potraviny má místo moukova omáčka a ne mandle.



    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DEVIL: a hnusnej k tomu :)
    Jsem asi ošklivá na koprovku, ale já ty bešamely nejím, nerada vařím a považuju za naprosto šílený v tomhle století jíst. Mouku s rohlíkem a tukem (knedlík) poleju smetanou rozvařenou s moukou....
    Ale koprovku mužovi dělám, když to teda má rád.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    to si jako na trojslozkovej besamel posilate recepty jo? :D
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    tak ja se taky pridam, ma draha zena umi fotit a nerada vari, ja to mam obracene;
    vzdy touzi k narozeninam po svickove misto dortu, tak jedna z variant :)

    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Po peclivem uvazeni jsem se rozhodla, ze se domu uz nevratim.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: vyridim mati.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: děkuji :)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    SARAJ: a nedalo mi to a nechala jsem si poslat jeste ten smetanovy zaklad a voila;)

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Vyfoceno a mandle nevidim, rok vydani 78.

    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    ILLUZE: díky za osvětu.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: hm, já nerada mandle, zejména ne teplé vařené madle v omáčkách, které se v tomhle kraji (Polabí) cpou snad do každé sváteční.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ILLUZE: Tfuj, ne s roku 1960, ale z roku.

    MAR_TINA: Miluji takhle od mamky rakouské linecké cukroví, které je také z mandlí, taky má recept z jedné z nich :)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: je u nasich, uz jsem mati psala, jestli ji maji u sebe , nebo na chalupe, taky byla uz salatova a odrbana.. u nas frcela tahle a Muz v zastere:D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: mám ji doma po babičce, mohu srovnat se sandtnerkou, jestli tam má mandle.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: U mamky nebo u sebe? :) Nemáš ten recept?
    Jako zvažuji, že bych si koupila vlastní vydání, mamka říkala, že ta její se už rozpadá.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ILLUZE: Nejdřív jsem si myslela, že je hrudkovitá, a to byly ty mandle. Byla výborná! :))
    Navíc jsem pak zbytek ohřívala a vůbec se nesrazila.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: mame doma, nejake
    pradavne vydani:))
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KARLOSK: Tak doptáno u mamky - říkala, že to vaří podle knížky, kdy ona má tedy výtisk s r. 1960, nemůže dohledat autory (volaly jsme si, pak se na to mrknu ještě osobně), ale podle názvu jsem našla na Googlu https://www.databazeknih.cz/knihy/varime-zdrave-chutne-a-hospodarne-393040
    A co tam píšou recenze, tak se odvolávají na recepty babiček. Vypadá to na poválečnou kuchařku ,-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam