• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    SARAJ: nasi si pochvalovali, ze nasli krasne zampiony
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KOCHANSKA_CH: nonto je ovsem super zprava!
    WERKA
    WERKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Závidím :). Vysočina ani ťuk. Ještě zítra zkusím lesík, kde loni byly lišky, ale moc šancí tomu nedávám. Holt bude zítra pečené kuře ;-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOCHANSKA_CH: :D haha;)) slusnej ulovek!! Cas vytahnout rybicku a vyrazit!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SARAJ: Nene, dovezlo je PPL. :-)
    Drahanská vrchovina nad Brnem, začíná to růst, v lese je pěkně mokro.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOCHANSKA_CH: uz rostou?!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Dramaturgie vaření je jasně daná. :-)

    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    DEFILA: och!
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Stavte se ve Štěpánský kousek od Karlova náměstí

    Pelmenarna CZ
    http://www.pelmenarna.cz/
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ILLUZE: ten recept je divny. U nas se delaji pirohy/pelmene odjakziva, rusnacka cast rodinne tradice, a vejce do testa jsme nedavali. Nedava ho ani tvhyne, ale je mozne, ze v rusku ho davaji. Kdyz sw delali masove, tak to bylo maso z polevky smichane s osmazenou cibulkou a nevarily se, ale smazily se. Polivat doporucuju s na masle dohneda posmazenou cibulkou a v te smotane namacet.
    No to, ze to neznam, neznamena, ze to nemuze existovat.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Páteční ryba - lososové hranoly na česneku, brokolice na páře a dušená směs cibule, rajčat, česneku a velké hromady bylin, protože mi rostou nějak moc bujně.

    DEFILA
    DEFILA --- ---
    jehněčí kolínko s petrzelovou kaší

    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    MAR_TINA: vždyť tam ty mandle vidím!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Vývar z hovězí oháňky. Grilovaná krutí játra s paprikou a žampiony, smetanová "rýže" z oranžového květáku. Kedlubnový salát s křenovým listem.


    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOC256: Nebo to jsou prostě chutě, od nichž si lidé odvykli.
    Mně muž také na začátku vztahu říkal, že nejí mrkev a cuketu. No on to tvrdí pořád.

    Vymlouvat mu to nebudu ,-)

    Děti to mají podobné s brokolicí - protože to nejí ostatní, tak ony také ne.
    Tak jistě 😀

    Knedlíky teď jsou primárně mezi mladými tabu, hamburgery jsou lahůdka. Že když se to potom spočítá, a to druhé vyjde díky umělým topům ještě hůř než ten guláš s knedlí, spoustě nedochází. Tak ono to není ani tak fotogenické pro Instáč.

    Já se paradoxně dostala k tradičním českým receptům, když jsem najela kvůli hubnutí na jídelníček od výživové poradkyně. K celozrnnému rohlíku mne pustila až po cca roce. Ale kynuté buchty jsem pekla už po kvartále.
    Prostě je to jen o množství a kvalitě jídla.

    Jo a je škoda, že nad tím nepřemýšlí lidé, kterým záleží na rodinném rozpočtu. Ta skladba jídla (navíc) kvalitního, je na jeho výši sakra dobře znát.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MAR_TINA:
    Vidis jak se zmenil pristup k jidlu. To co bylo drive bezne, tak dneska najednou to neni dost nobl…
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MAR_TINA: vis jak, ale to vychazi z francouzskych zakladu v kuchyni. ty budou jiz vecny podle myho. podle me ale nic neni 'total out', jen se vse musi uzivat s moderaci a pokud mozno udrzitelneji s prilnutim k pokud mozno sezonimu stravovani. v dnesnim svete 'ja bych vsechny ty internety a pocitace zakazala' s ruznejma novejma technikama se se vsim ruzne experimentuje a mnohe 'redefinuje'... az si zas myslim ze s generacni zmenou prichazi i castecny odkloneni od starych 'norem' a uplyne urcity cas, nez se pak po nich zas lidi zacnou ptat

    ja myslim ze na knedlicich ci koprove omacce, co je v tu chvili zrovna rozmocuje, neni nic spatnyho. myslim ze kazdej z nas vi o cem je rec
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BALAENA: A Sandtnerová má mandle ve smetanové křenové, v koprovce ne.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MAR_TINA: já si nemůžu pomoct, já tam slovo mandle vidím. u smetanového základu, ne u koprovky. úplně stejně jako u toho předchozího vydání.

    jak se dívám do seznamů surovin a receptů, mandle pohromadě s koprem jsou imho misinterpretace věty "postup práce je stejný jako u smetanové omáčky" a nebylo to původním záměrem Jozy Břízové a autorského kolektivu
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: taky si všimněte, že se to lilo na vařený tuřín a mrkev, ne na 5 knedliků a talíř masa.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam