• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    BEBERA: Nechávala jsem je v předsíni, ale taky dlouho nevydržely. Proto raději polotovar a do mrazáku :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BEBERA: Kompot
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    JAJITA: dýně mi doma v bytě (21 stupňů) nikdy dlouho nevydržely, několik jsem jich po dvou týdnech už vyhazovala. Celou dobu jsem myslela,že se uchovávají v chladu (10-15 stupňů) a teď jsem se v nějaké diskuzi dočetla,že v chladu dlouho nevydrží, že jim spís vyhovují teploty kolem 20 stupňů. A teď babo raď, jak uchovat dýně déle než 2 týdny...
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    JAJITA: Obšťastňuju se jinejma věcma než zavařenejma polívkama. :)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ACIDQA: Smutný život musíš mít... :-P:-D
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    AIJA: můj problém není, že bych ji nedokázala vhodně uchovat na měsíce nouze. Moje obtíž je, že už na ní do další dýňové sklizně nebudu mít chuť. :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    ACIDQA:
    Příště ji ještě horkou nalij do zavařovaček, nech vychladnout dnem vzhůru. Vydrží mnohem déle a nezabírá místo v mrazáku.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    JAJITA: protoze to pak akorat vyhodim a stejne to nesnim
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Žádnou dyňu jsem nesázela a nějak mi hokkaiodo samo vyrostlo. :-)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    TRISSIE: OK, zas jsem o chlup chytrejsi.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SAMOUT: nene, šopňa (u nás na Hané se teda říkalo "šopa") je kůlna, třeba na úschovu nářadí nebo podobných věcí.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Odpolední verze s lučinou česnekem a estragonem. Estragonu dávám trošku, je velmi aromatický.

    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    JAJITA: Spíž?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: jde to i na sladko, s medem a ořechy. Moc dobré to je.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MAR_TINA: No počkej, vím, že bydlíš v RD, máte...jak se česky řekne šopňa?
    Nám, co žijem v bytech, ta dýně tak dlouho nevydrží a tak holt mrazím ;-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ANDREJKA: pečenou dýni rozmačkám vidličkou a smíchám s nějakým tvarohem nebo měkkým sýrem. Dochutím čímkoliv, kmín, česnek, pepř, sůl, bylinky...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JAJITA: protože za ty tři čtyři měsíce, co drží uskladněná hromada dýní jich je akorát dost. :D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ACIDQA: Hele, já takhle na základě tvého receptu na dýňové noky zavařila pár sklenic dýňového pyré. Přišlo pak v zimě k dobru i k drůbežímu masu a do rizota ,-)
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    MAR_TINA: jak delas pomazanku?
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    ACIDQA: Pošlu ti svoje syny (3 a 5,5r). Posledně jsem uvařila 3litry s tím, že zbyde na další den a oni to normálně sežrali celý (já měla jen dva talíře).
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    FAT: Jo aha, nedošlo mi, že ne všichni mají v práci ze všeho nejvíc mrazáků ;-)
    Navíc hokkaido dýni miluju, takže syslím na horší časy :-D
    FAT
    FAT --- ---
    JAJITA: Já mám mrazák naprásknutý, takže jsem rád, když občas něco ujím a vejde se mi tam další. A dýni beru jako vyloženě sezónní záležitost. Tak dvakrát, třikrát za sezónu.
    😉
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam