• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Nebrnkej 😃
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: Mělo to být kuře na bylinkách s nádivkou. Byl to oschlý slepený šutr a kuře nedopečené.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    VSICHNIMAME: to bude asi nedorozumeni, protoze ho casto najdes i v profesionalnich kuchynich.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    ILLUZE: třeba se pletu, ale co jsem tak vypozorovat, tak Thermomix oceňuji zejména lidé, co neumí varit. Aneb nevím, jestli bys s ním byla spokojená.
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: A to jsem si rikal ze jestli je nejaky duvod pracovat u vas, tak je to slusne jidlo v kantyne
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ILLUZE: Tohle chápu, i bez nějakých omezení :/
    Nám ale ta cateringová firma jinak dodává opravdu dobrá jídla, mě holt překvapilo, že někdo nezná čekanku.
    Plus teda to, že salát byl prezentován coby veganský, ač ten sýr...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ILLUZE:
    sis poručila medium rare?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SARAJ: divná hrouda a nedopečený kuře
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: co je to za hnus, ty jo..
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    JAJITA: A já truchlím 🥺 Měli jsme tu skvělou kantýnu, jakože vařili opravdu výborně. Ráda jsem koukala a učila se od místních kuchařů.
    Tak nejdřív mi bylo před Covidem po obědě blbě. To se dalo svést na mou intoleranci palmáče, ale co by na něm mohli dělat.

    Poslední kapkou byl minulý týden tenhle “oběd” ;-/
    Vzdávám to a tahám sebou krabičky.

    A čím dál víc zvažuji Thermomix.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Páteční ryba je skotský losos s brokolící, restovanou červenou cibulí, zbytkem čočcy a s česnekovým dipem z jogurtu.

    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Si jen tak odložím.
    Po znovuotevření naší ústavní jídelny, kam nám vozí jídlo z nějaké vývařovny, opět a zase překvapuje, kolik i zepředu/zezadu titulovaných lidí jí jídlo lžící.
    Dnes ovšem perla, byl mmj. salát z čekanky s ořechy a modrým sýrem, i dala si ho velmi "důležitá" kolegyně. Byla velmi nespokojena a přes mobil hledala, jak má taková čekanka chutnat. Ač mě normálně děsně sere, dnes pobavila :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Marinovaný krůtí steak. Prívarok - červená čočka s cibulí, mrkví a rajčaty s trochou chilli a zázvoru.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Trhaný krůtí z krk z vývaru ve smetanovém pórku.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Lečo s klobásou a vejce vařená v důlku.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    U nas stale jeste jedou ostruziny, dyne ceka na balkone, takze kolac s karamelovym pudinkem, doslazeno javorovym sirupem.. zmizel behem jednoho dne:D

    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KOCHANSKA_CH: foto nemam, ale posledni dobou nejradeji delam dynove noky, naposled byly i ke kachne se zelim
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Taky se přidám s dýní. Polévka z pečené dýně, mrkve a cibule se zázvorem. Fritata s dýní a feta sýrem.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    to je krém z pečené dýně rozmíchané s ricottou (není nakyslá, mascarpone by bylo lepší) s trochu vanilky.
    ořechy.
    šlo by to přisladit medem nebo něčím

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    CMLKA: vzdycky tu mam neco na vate, kdyz mi to teda zrovna nesezerou kocky. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam