• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    FRENNET: presne! Jidla ze skolni jidelny jsou vecna! Ja obcas varim klasicke rizoto - hrasek, mrkev, kure:D
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    MAR_TINA: Nahodou! Cevabcici jede u nas prvni ligu. Ty spalky davam na spejle a rikam tomu maso na palicce nebo masovy nanuk. Deti toto fancy jidlo s pribehem miluji a sni ho kdykoliv s nadsenim ;)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MAR_TINA: ocenuji stridani!!:))
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Můj manžel má chutě ala školní jídelna v osmdesátých. Občas mu i vyhovím :) čevabčiči

    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    SARAJ:
    VENIKA: Díky díky :). Přes Wolt jsme právě objednávali nedávno z Bohemia Bagel/Cali Brothers a jak jsem si je pamatovala z kdysi dávna (na Újezdě a v Masný) jak byly výborný, tak mi tak výborný tentokrát teda nepřipadaly :/.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    SARAJ: Jsou kdyztak na woltu a polozku samotnej bagel tam maji (kdyby ta chut byla jo akutni :)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KAIAFOX: jsem jim napsala - odpoved; Dobrý den ,můžete koupit samotné bagely na pobočce Bagel Lounge Florenc (Sokolovská 343, 186 00 Karlín)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KAIAFOX: Onehda jsem zkousela z makra, nejsou uplne blby
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    SARAJ: Vypadají dobře, jen ze stránek není jasný, jestli se dají koupit samotný, jako v pekárně. Za referenci budu samo ráda ;).
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KAIAFOX: co bagel lounge? Ja se je chystam otestovat, tak referenci podam za tyden, dva..
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    GEISHA:
    Těsto:
    ½ cup (100 g) active sourdough starter
    1 cup plus 1 tablespoon (255 g) water
    2 tablespoons (40 g) honey (or sugar)
    2 teaspoons (10 g) fine sea salt
    4 cups + 2 tablespoons (500 g) bread flour
    dělám podle: https://www.youtube.com/watch?v=svMdscayBY4&t=1s
    (vyšly mi trochu tužší - dala jsem omylem míň vody, když jsem půlila dávku, tak snad se povedou příště líp ;) ).

    A pokud máte tip, kam na ně v Praze, budu ráda (teda kromě Bohemia Bagel).
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    Kvasové bagely. Byly k snídani (s máslem a medem).

    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Akorat moje zena moc nemusi jeho hlas, puvodne jsem na nej prisel pres YT, pochopitelne. Ale recepisy ma dobry, o to nic.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    DEVIL: Ten má dobrý recepty, sleduju často :).
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ACIDQA: tak udelej schalvne podle foodwishes a pouzij tu tvoji mouku. https://foodwishes.blogspot.com/2012/01/banana-bread-thats-okay-to-make-early.html dej jen 60g cukru
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    DEVIL: je to strasne hutny a mokry… a chybi cukr. Mozna by to banan navic vyresil… nebo vic medu/cukru

    Mozna dam jeste jeden pokus, proptoze co s tou moukou, co mi zbyla, zejo

    Ve finale na tom byl nejlepsi ten vechni banan, kterej jsem pak poblemcala citronem s cukrem, a to jak se vsaklo, tak bylo asi to nejlepsi, co tahle divna buchta prozatim nabidla

    O dalsim pokusu vas tady poinformuju :))
    WERKA
    WERKA --- ---
    Já jsem před časem dělala tenhle s arašídovým máslem http://www.pradobroty.cz/2016/04/bananovy-chlebicek-s-arasidovym-maslem.html . Chutnal mi hodně a kolegyně si na něj braly recept, takže předpokládám, že chutnal i jim
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KID_MCHUTT: Tvar urcite ovlivnuje chut :). U me je zabavnost velkej faktor u jidla :).
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    MOODYCAT: ten fancy tvar taky ovlivňuje chuť :) ale teda banánový chlebíček jsem opravdu dobrý jedl snad dvakrát - jednou se povedl exkolegyni a jednou byl podobný tomu, co říká SALVATOR
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    My kdysi dělávali podle receptu, kdy se těsně po vytažení z trouby propíchal špejlí a polil javorovým syrupem. To byla moc dobrá věc. Jakej byl druhej den nevím, nikdy nezbylo.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FRENNET: Ja jsem zkousela ruzny recepty, ale proste je to takova horsi babovka, coz je taky jen obycejna buchta, ale ve fancy tvaru. Banan bread nema ani ten fancy tvar.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam