• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    čili, cuketa, rýže a jogurt

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Salát v pohodě, do jídla přimíchat až ve finále, jen nechat zavadnout na vyplé plotně.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GEISHA: na salát nebo na pesto, ale nemá tak výraznou chuť jako rukola/bazalka
    BAAL
    BAAL --- ---
    V rámci domácího vaření oběda, jsem došel k myšlence, proč si kupovat pesto, když to mám tyčák a nestojí to skoro žádnou námahu. Takže první pokus s rukolou, kešů, černekem a jako za mě dobrý!

    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    ACIDQA: ty tvoje snídaně!! ach.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Doufam, ze v tom nejsou drceny cvrcci, bojim se to overit.)
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Víkend.

    Cannelloni plněté ricottou a špenátem. Špagety s lištickama. A snídaně spíš jen pro pořádek.

    (Ty špagety mají takhle hnusnou barvu. Sekce zachraň jídlo něco s proteinem. 😎)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zbytky z grilu a zapečený lilek. Po přepasírování hmoty na gaspacho zbylo dost "sušiny", která se dá dále použít.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SALVATOR: Já to řešila tak, že si hlídám nabídky na FB skupině - paradoxně nejvíce dodavatelů máme ve vedlejší dědině (u Prahy) - ti mi pak leckdy také dali tip navíc, nebo jsem si to vzala přes ně.
    No a směnný obchod se sousedy ,-)

    Jako vím, je to komplikované a budujeme si vztahy už pár let. Ale nechtěla bych se právě dostat do podobné situace - padne zprostředkovatel a budeme v háji.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SALVATOR: bedynky od farmare, ale vyzaduje to platbu predem, vyzvedavat si to v urceny cas, jednou za sezonu sluzbu a neovlivnis, co v ni bude https://kpzinfo.cz/
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    CMLKA: Co je KPZ v tomhle kontextu?
    MYRTHIE1: Díky oběma za tipy
    MYRTHIE1
    MYRTHIE1 --- ---
    SALVATOR: Na mě vyskakuje na Fb tohle https://m.facebook.com/187348827979687/ ale ještě jsem nezkoušela, takže nevím jaká je kvalita..
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    SALVATOR: mno to je smutny pribeh, ja resim pres leto zeleninu KPZ, ale to samozrejme je trochu neco jinyho a problem to neresi. PAk jsou freshbedynky, ale ty jsou tusim 100% bio a o dost drazsi. Jinak na Jirak se v 7 rano nemusi, treba v patek se tam da zajit uplne v pohode kdykoliv. Alternativa muze bejt Hala 22 v trznici, ve ctvrtek maj prodlouzenou dobu do 22
    BAAL
    BAAL --- ---
    Dnes jsem mel abstak po kynutem teste zase po case, tak jsem dal kynout dve misy jednu na langose a jednu na buchty s tvarohem:-) Buchty jsem delal poprve a po vzoru hospody u mateje jsem je po upeceni zalil vydatnou porci masla s rumem, tak doufam ze budou presne tak dobry

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SALVATOR: Napadlo mě to.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    KOCHANSKA_CH: Jestli ti špatnou zkušenost se Scukem nemáš náhodou taky právě díky lokalitě lokalitě - jiný dodavatelé.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SALVATOR: Bedýnky Brno využívám. Což je ti k prdu.
    Se Scukem tak špatnou zkušenost teda nemám.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Potřeboval bych poradit. Rádi sme využívali Svět bedýnek, ale skončili. Zkoušeli sme jako alternativu Scuk, ale spokojený nejsme. Hnusná řepa, mrtvej žlutej a naprosto nepoužitelnej kopr, kapusta totálně prožraná vod breberek... Jako jo, vejce maj dobrý. Nevíte někdo o nějaký alternativě? Přičemž alternativa bohužel není farmářskej trh v sedum ráno na Jiřáku.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ISCH: nádhera!
    ISCH
    ISCH --- ---
    Marinovaný vejce, krevety a smažená rýže...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam