• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    GEISHA: špendlíkové knedlíky

    CÁCORkA: Pěry se špendlíkama (Kynuté knedlíky s mirabelkama)
    http://jarcinblog.blogspot.com/2016/08/pery-se-spendlikama-kynute-knedliky-s.html
    FAT
    FAT --- ---
    GEISHA: Jedl jsem z nich udělané chutney a svíralo mi to dásně. Je to fakt dost kyselé.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GEISHA: když to rozvaříš a přecedíš (cedník s otvory, ne síťka), získáš kyselou dobrou šťávu k dalšímu použití. marmeláda, šťáva, do želé...
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Pstruh na masle v mamdlove mouce. Pak jsem byla na boruvkach, takze tvarohovy knedliky plneny boruvkama a navrch, prekvapeni, tvaroh s boruvkama. Konecne rajcata od taty a mozzarella. A snidane chaba, ale oblibena vajickova pomazanka. :))

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Dnes trochu v italském duchu.
    Telecí saltimbocca, zelené věci a salát z domácích vyzrálých rajčat.

    1KA
    1KA --- ---
    Na skok doma ;) Slané štrůdly mi pomáhal vyrábět Mladší syn.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Rybí pátek. Prý, coby suchozemci, jsme lépe adaptovaní na sladkovodní fišle a v pultu měli krásné filety sivena.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    V poslední době lovím večeře a svačiny hlavně na zahradě ,-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: :)

    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SALVATOR: dobře. Příště napíšu pro mne důležité jídlo
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SALVATOR: njn, zase tolik peněz to nebylo a bedýnky použiju na něco jiného. Jenom mě to překvapilo, mail asi něco sežrali cestou :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MAR_TINA: To vo důležitosti snídaně je prej jen marketingovej canc jednoho z bratří Kellogů. Jeden vymyslel corn flakes jako prostředek pro snížení libida, protože sex a samohana odebírají životní energii a druhej nebyl takovej debil a chtěl na tom aspoň trhnout nějaký prachy.
    Čímž samozřejmě nezpochybňuju důležitost snídaně individuálně pro tebe, mě třeba zas stačí kýbl kafe a dvě tři cíga, každej sme nějakej (svoje snídaně vám sem fotit nebudu, slibuju), zmiňuju to čistě jako fun fact.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    KID_MCHUTT: Kreditu škoda, ale prázdný bedýnky zůstaly i nám, to fakt nikdo nevyzvedával
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SALVATOR: aj, měl jsem tam kredit a mám ještě pár bedýnek doma. Hmm.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Asijská zvěřina.
    Stir-fry z jeleního hřbetu, buráková omáčka se žampiony a inertní konjak nudle, muž měl rýžu.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BAAL: viděla jsem dvě videa téhle opravdu divně paní a přijde mi jako nejznalejší cukrařiny, z těch, co publikují návody.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BAAL: ta pani je prej super, znam lidi, co u ni byli na kurzu (ja ne)
    BAAL
    BAAL --- ---
    Jsou mezi námi různí lidé a existuje důvod, proč nikdy nebudu mít normální váhu:) Mno co no měl jsem doma kupu kazících se broskví a paní s podivným účesem zrovna na instáči promovala drobenkový koláč.

    🧁 Mirka van Gils Slavíková 🧁 on Instagram: "🧡 MERUŇKOVÝ KOLÁČ 🥧🎉 #recept #mirkastudio Já jsem zpět 😍 🙏 a se mnou nový recept na RYCHLÝ koláč. 💃 Je chutný a nezdržívá s dlouho. S drobenkou! Tu na koláčích přeci milujeme. DĚKUJI ZA SDÍLENÍ! Moc si toho vážím a všech zpráv. RECEPT: 100 g hnědého cukru 85 g másla 2 malá vejce (velikost S) 50 g mléka 30 g medu Nastrouhaná kůra z jednoho pomeranče 3 g skořice /nemusí být/ 2 g soli 1 vanilka 60 g hladké žitné mouky 70 g hladké celozrnné mouky 50 g maizeny / kukuřičný škrob/ 15 g kypřícího prášku do pečiva 50 g másla 100 g cukru 80 g hladké mouky 500 g meruněk Postup: Do mísy dáme máslo, cukr, vanilku, sůl a med, vše vyšleháme. Do vyšlehaného másla všleháme jedno vejce po druhém a mléko. Prosejeme mouky s kypřícím práškem a všleháme do hmoty. Těsto rozetřeme do koláčové formy (dívka na cca 20 cm formu), na těsto rozložíme půlky meruněk a zasypeme drobenkou, kterou jsme umíchali z másla, cukru a mouky. Koláč pečeme v rozpálené troubě na 180 C asi 30 – 40 minut."
    https://www.instagram.com/tv/CgXE9xLKjvE/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D

    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Omluva za psaní, na slunci a na mobilu toho moc nevidím 🙄
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam