• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Omluva za psaní, na slunci a na mobilu toho moc nevidím 🙄
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MAR_TINA: Aha, já jak trubka druh po druhu pěkné na pánvi a pak teprve dát dohromady 🤦
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JAJITA: já to normálně nakrájím, smíchám v pekáči a strčím asi na hodinu do trouby.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    JAJITA: zvlášť!
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MAR_TINA: Dělala jsem ji před týdnem a přijde mi míň pracná, než když se každá zelenina zvlazt opeče. Navíc vypadá velmi esteticky a přijde mi, že i líp chutná ;-)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    MAR_TINA: pracná, ale krásná :)
    ARMADA
    ARMADA --- ---
    polníček má rád spíš "studenou" kuchyni
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    Fotku nemám, ale dnes jsem vařila cuketovo-bramborový krém. Cuketa:brambor 2:1 (na vrcholu cuketové sezóny klidně i 4:1), vývar, sůl, bylinky, kurkuma, uvařit, rozmixovat tyčákem, přidat zakysanou smetanu nebo kokosové mléko (dle chuťových a dietních preferencí), promíchat a servírovat. Navrch krutony nebo smažený hrášek a/nebo kopeček smetany a je to dobrota. :)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    GEISHA: Prostě sežrat. Omylem jsem ho hodila do hrnce spolu se špenátem (a to jsem si je den předtím sama přeložila do jedné vaničky v rámci úspory místa v lednici) a bylo to divné.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A pondělní snídaně, moc důležité jídlo

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ratatouille, pracná verze podle aprilmouse

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    riccotový koláč, který sem dávala Geisha. Fajn základní žlutá buchta.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    čili, cuketa, rýže a jogurt

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Salát v pohodě, do jídla přimíchat až ve finále, jen nechat zavadnout na vyplé plotně.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GEISHA: na salát nebo na pesto, ale nemá tak výraznou chuť jako rukola/bazalka
    BAAL
    BAAL --- ---
    V rámci domácího vaření oběda, jsem došel k myšlence, proč si kupovat pesto, když to mám tyčák a nestojí to skoro žádnou námahu. Takže první pokus s rukolou, kešů, černekem a jako za mě dobrý!

    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    ACIDQA: ty tvoje snídaně!! ach.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Doufam, ze v tom nejsou drceny cvrcci, bojim se to overit.)
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Víkend.

    Cannelloni plněté ricottou a špenátem. Špagety s lištickama. A snídaně spíš jen pro pořádek.

    (Ty špagety mají takhle hnusnou barvu. Sekce zachraň jídlo něco s proteinem. 😎)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zbytky z grilu a zapečený lilek. Po přepasírování hmoty na gaspacho zbylo dost "sušiny", která se dá dále použít.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam