• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SALVATOR: njn, zase tolik peněz to nebylo a bedýnky použiju na něco jiného. Jenom mě to překvapilo, mail asi něco sežrali cestou :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    KID_MCHUTT: Kreditu škoda, ale prázdný bedýnky zůstaly i nám, to fakt nikdo nevyzvedával
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SALVATOR: aj, měl jsem tam kredit a mám ještě pár bedýnek doma. Hmm.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Asijská zvěřina.
    Stir-fry z jeleního hřbetu, buráková omáčka se žampiony a inertní konjak nudle, muž měl rýžu.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BAAL: viděla jsem dvě videa téhle opravdu divně paní a přijde mi jako nejznalejší cukrařiny, z těch, co publikují návody.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BAAL: ta pani je prej super, znam lidi, co u ni byli na kurzu (ja ne)
    BAAL
    BAAL --- ---
    Jsou mezi námi různí lidé a existuje důvod, proč nikdy nebudu mít normální váhu:) Mno co no měl jsem doma kupu kazících se broskví a paní s podivným účesem zrovna na instáči promovala drobenkový koláč.

    🧁 Mirka van Gils Slavíková 🧁 on Instagram: "🧡 MERUŇKOVÝ KOLÁČ 🥧🎉 #recept #mirkastudio Já jsem zpět 😍 🙏 a se mnou nový recept na RYCHLÝ koláč. 💃 Je chutný a nezdržívá s dlouho. S drobenkou! Tu na koláčích přeci milujeme. DĚKUJI ZA SDÍLENÍ! Moc si toho vážím a všech zpráv. RECEPT: 100 g hnědého cukru 85 g másla 2 malá vejce (velikost S) 50 g mléka 30 g medu Nastrouhaná kůra z jednoho pomeranče 3 g skořice /nemusí být/ 2 g soli 1 vanilka 60 g hladké žitné mouky 70 g hladké celozrnné mouky 50 g maizeny / kukuřičný škrob/ 15 g kypřícího prášku do pečiva 50 g másla 100 g cukru 80 g hladké mouky 500 g meruněk Postup: Do mísy dáme máslo, cukr, vanilku, sůl a med, vše vyšleháme. Do vyšlehaného másla všleháme jedno vejce po druhém a mléko. Prosejeme mouky s kypřícím práškem a všleháme do hmoty. Těsto rozetřeme do koláčové formy (dívka na cca 20 cm formu), na těsto rozložíme půlky meruněk a zasypeme drobenkou, kterou jsme umíchali z másla, cukru a mouky. Koláč pečeme v rozpálené troubě na 180 C asi 30 – 40 minut."
    https://www.instagram.com/tv/CgXE9xLKjvE/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D

    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Omluva za psaní, na slunci a na mobilu toho moc nevidím 🙄
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MAR_TINA: Aha, já jak trubka druh po druhu pěkné na pánvi a pak teprve dát dohromady 🤦
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JAJITA: já to normálně nakrájím, smíchám v pekáči a strčím asi na hodinu do trouby.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    JAJITA: zvlášť!
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MAR_TINA: Dělala jsem ji před týdnem a přijde mi míň pracná, než když se každá zelenina zvlazt opeče. Navíc vypadá velmi esteticky a přijde mi, že i líp chutná ;-)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    MAR_TINA: pracná, ale krásná :)
    ARMADA
    ARMADA --- ---
    polníček má rád spíš "studenou" kuchyni
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    Fotku nemám, ale dnes jsem vařila cuketovo-bramborový krém. Cuketa:brambor 2:1 (na vrcholu cuketové sezóny klidně i 4:1), vývar, sůl, bylinky, kurkuma, uvařit, rozmixovat tyčákem, přidat zakysanou smetanu nebo kokosové mléko (dle chuťových a dietních preferencí), promíchat a servírovat. Navrch krutony nebo smažený hrášek a/nebo kopeček smetany a je to dobrota. :)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    GEISHA: Prostě sežrat. Omylem jsem ho hodila do hrnce spolu se špenátem (a to jsem si je den předtím sama přeložila do jedné vaničky v rámci úspory místa v lednici) a bylo to divné.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A pondělní snídaně, moc důležité jídlo

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ratatouille, pracná verze podle aprilmouse

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    riccotový koláč, který sem dávala Geisha. Fajn základní žlutá buchta.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    čili, cuketa, rýže a jogurt

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Salát v pohodě, do jídla přimíchat až ve finále, jen nechat zavadnout na vyplé plotně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam