• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Uzené z žeber na vývar, mačkaný hrách s cibulí a česnekem, hrachové výhony.

    N_I
    N_I --- ---
    s kolegou jsme dnes zrobili jakoby predvanocni setkani nasi firmy kery jsme nestihli

    vysoky rostenec angus ze sobotky, praktika chleba, fazolky s pancettou, pecena zelenina a papricky, omacka se zeleneho pepre, mango omacka zachs pesto, kokosova voda fountain of youth, polníček a oliváč z andalusie +balsamicco

    nejvic teda bylo jen chleba a stava z masa...och + vune...

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FRENNET: Obyčejnou z Lidl e-shopu.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KOCHANSKA_CH: Valuovacku mas jakou? Pls?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KASUMI: V lázni byly tři balíky, krom rolády i 2x menší krůtí prso s rozmarýnem. Teplota 64°C, délka ohřevu 8 hodin, pokud si vzpomínám dobře.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOCHANSKA_CH: jak dlouho a na kolik to bylo v SV?
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    OLIII: Nech sa páči :)

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MAR_TINA: luxus!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Daněk upravený jako bourguignon.

    OLIII
    OLIII --- ---
    MART1NKA: Mmm, ančovičky! Tak to prosím recept ;)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Ančovičkové twists zo škandinávskej kuchařky na silvestrovskú návštevu.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KEMENTARI: Maso bez zahušťování ,-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KEMENTARI: No, u nás moc omáčky nejedou, ale guláš je prostě o dlouhém tažení (zlatý pomalý hrnec nebo ho na plotně táhnu cca 4 hod.), kdysi jsem zahušťovala chlebem. Paní Vojtová mne naučila na kukuřičný škrob.
    Ale většinou je u nás guláš hlavně o mase a ne o omáčce - proto k němu dělám bramboráky a ne knedlíky.
    Když dělám krůtí, tak rozmixuji výpeček se zeleninou, kterou s masem rovnou peču.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KEMENTARI: na nadýmání obecně se u nás prodává espumisan, ale netuším, jak to funguje.
    MIST
    MIST --- ---
    KEMENTARI: ano, existuje i na plynatost a vypada to, ze v Cesku je prodavaji. Jine nez tady u nas, holt se v lekarne se na to poptat a ozkouset.
    Piloti to berou bezne, protoze mnohokrat nemaji moznost si jidlo sami pripravit a kdyz mas pred sebou 12 hodinovy let, tak plynatost je sakra problem. O to vic, kdyz cibule nebo cesnek vylozene nekterym jedincum dela zle i bez litani.

    A granulovana cibule nadyma, mene, ale taky.
    VALOR
    VALOR --- ---
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    FRENNET: Nj nebyl cas jezdit nekam do kramu pro granko nebo nedej boze cokoladu (to by byla moje prvni volba, kdybych mela pristup k surovinam)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    MIST: Nevim, asi to nezna. Ja znam taky akorat enzym pro lidi s intoleranci laktozy. Ono fakt existuje i neco na cibuli?

    ILLUZE: Ja jsem prave zvykla naprat do vseho cibule hroznou hromadu, do dusenych i pecenych mas, coz zrovna na takovy rodinny seslosti varim nejradsi... Doted jsem mela za to, ze bez cibule nebudu mit dost materialu na omacku. Jak to delas treba u toho gulase? Z ceho ti vznikne dostatek prijatelne huste omacky?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam