• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Ten cizrnový salát / pomazánka, co jsem tu doporučovala. Přidala jsem vejce, na mne jsou vegan jídla málo bílkovinná.

    FAITH
    FAITH --- ---
    APPU: Urobit cesto zo 1/4 alebo 1/5 davky? Moj recept je z 1 kg muky, nejde tam ziadne vajce, takze sa tie pomery daju krasne vychytat.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Dneska doslova z prdu kulička :D králičí roládka z blány, karamelizovaná mrkev a pohanka.

    Z_RYBY_KOST
    Z_RYBY_KOST --- ---
    DEVIL: no vida. Dobrý vědět, kdyby náhodou.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Z_RYBY_KOST: testo s klidem do mrazaku jo. testo nechas 'trochu' zakvasnout a pak mrazis. nesmis ho nechat prekynout to muze este mit sanci na upeceni hned, ale do mrazaku uz ne. jinak ale testa na pizzu, na chleba, vsechno co kvasi kvasnicema. pak to normalne das do lednicky, vono to rozmrzne a nakyne a pak hazis do trouby a peces
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    APPU: Naplnit: kysanym zelím, vařením bramborem, modrým masem-uváděným, sýrem, tvarohem…slepit a usmazit. Jist se to bud samotné nebo s kysanou smetanou. Smazene pirohy.
    BAAL
    BAAL --- ---
    #holkanavdavani ukoristila levny kureci, takze vyvar a nasel jsem ve spizi zbytek panko strouhanky z cehoz byl rizek

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Houstičky a drožďovka s medvědím česnekem :)

    Z_RYBY_KOST
    Z_RYBY_KOST --- ---
    BAAL: jak je to živé těsto, tak se mu asi mrazák moc nelíbí. Ale v lednici to dá další 1-2 dny bez ztráty kytičky.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    APPU: Pozvat lidi z nyxu na langosovej mejdan :-)!
    BAAL
    BAAL --- ---
    Z_RYBY_KOST: to je docela dobrý nápad, já jsem to zkoušel mrazit a to nedopadlo bohužel nijak zvlast:)
    Z_RYBY_KOST
    Z_RYBY_KOST --- ---
    APPU: ještě mě napadá přidat informaci, že do těsta na langoše přidávám trochu zakysané smetany, těsto je pak vláčné i ten druhý den. Jaké bude druhý den takové to prosté stánkové těsto, to nevím, ale za zkoušku to snad stojí ;-)
    APPU
    APPU --- ---
    Z_RYBY_KOST: jako milovník pizzy a všech alternativ slaných koláčů děkuju :))
    Z_RYBY_KOST
    Z_RYBY_KOST --- ---
    APPU: zbytek těsta zabydlím v lednici a druhý den rozválím na plech, přidám oblíbené ingredience jako na pizzu a upeču, takže je to taková freestyle verze slaného koláče.
    Uznávám, že to není nic extra nápaditého, ale udělám tak rychlou večeři a zužitkuji různé přebytky.
    APPU
    APPU --- ---
    Nemáte někdo prosím tip co s těstem na langoše ? Když už se do nich pustim snim dva a tim končim :D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Víkendové langoše a na večeři bagety s avokádem.

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    MAR_TINA: bochanek je testo z luciny (maslo, lucina, HM - od vseho stejne, cca ctvrt kila + dva zloutky) - vyvalet nahladko a tenko.

    Dovnitr jsem jen opekla houby na masle, pepr, cesnek, symbolicky sul, zakapnout citronem, pridat listovej spenat a stahnout rovnou z plotny. Pridala jsem cerstvej kozi. Asi by slo neco jako kozi mandava nebo zerve. Vychladnout a plnit.) Potrit vejcem a pect.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    DEVIL: 🖤 jo, peceny. Nedavam majonezu. Cca dve hodky v bilym jogurtu a koreni (davam sladkou papriku, cesnekovej prasek, chilli, pepr), pak cornflakes a rovnou na plech. Solim az na plechu. Kdyz nezapomenu, striknu trochu oleje. Kdyz zapomenu, nic se nedeje.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ACIDQA: no teda! tebe mit doma... vsechno krasny. kure je peceny obaleny - majoneza + corn flakes?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Další Ottolengiho salát doprovázený roastbeefem. A kdy jste naposledy měli rýžový nákyp?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam