• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Pangas na zelenině. Tahle ryba má ošklivou pověst, ale já ji moc ráda.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Udělala jsem si radost - angreštová marmeláda pěkně po odrůdách, takže žlutá a červená. A taky jsme uklidili s mužem spížní skříň a připravili ji na novou sklizeň - je v prostoru takového domku nad sklepem, mizerný světlo, moc věcí a taky prach a pavučiny, tak je to vždycky velký úkol.

    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    dnes se mi povedl moc dobrej ramen

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Hovězí sekaná se žampiony, celerové pyré, tzatziki a pečená cuketa/lilek/paprika v rajčatech s krustou z mixu fety s brynzou.

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Můj muž dostal od kamaráda cuketu, našel si tenhle recept a byl z něj tak nadšený, že dělal dnešní večeři :) no je to možná trošku víc přismahnuté než je nutný, ale mělo to obrovský úspěch u dětí (i u mne), udělal toho hromadu, stál u plotny a smazil asi hodinu, takže já mu do toho moc nekecala a kdybyste viděli ty jiskřičky v očích :D

    Zucchini mit Reis schmeckt besser als Fleisch! Gesund und unglaublich lecker!
    https://youtu.be/k_aDhjI2du4


    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    Včera jsem se nechala inspirovat v italské restauraci ;)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Šalingradské curry.

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Vcerejsi buenos carbide a jalapenobrani :)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GENEVIEVE: Těžká improvizace ,-)
    Použila jsem bez jakéhokoliv rozmazlování těsto https://www.kucharkaprodceru.cz/skoricove-sneky/, nechala cca hodinu nakynout, pak ho rozválela a potřela směsí z tvarohu, 1 vejce, vanilkového cukru a lžíce rumu. Na to pak rozsypala na borůvky a na půlky nakrájený angrešty.
    Těsto zavineš, nakrájíš na šneky, které nakladeš do mísy s pečícím papírem, potřeným máslem. Pak ho zakryješ utěrkou, opět necháš hodinu kynout.
    Troubu předehřeješ na 200 stupňů, šneky potřeš rozkvedlaným vajíčkem a pečeš cca 25 min na 180 stupňů.
    Po vytažení z trouby potřeš rozehřátým máslem (1 lžíce) s lžící rumu a umírněnou lžící vanilkového cukru.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ILLUZE: omg! To vypadá neuvěřitelně dobře! Recept prosím?
    BAAL
    BAAL --- ---
    Byl jsem nominovan do role namorniho kuchtika, takze zapecene noky se zeleninou a ovesna kase najdou misto i v lodni kuchyni.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Yes 👍

    Těstoviny s masovými koulemi.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Tady orel, zkouším průstřelnost fotek ,-)
    Nedělní šneci s borůvkami, angreštem a tvarohem. Potřené máslem s rumem.

    WERKA
    WERKA --- ---
    Svatební koláčky.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Jsem si dneska udělala marmeládu že žlutého angreštu a mám z ní radost.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A třeba bulgur do práce dělám rovnou dvě porce, odnesu to tam, první den sním půlku, druhý druhou.
    Pomazánky mi sedí v lednici dny, protože zeleninové a jiné takové věci jím sama a dělám vždy menší kýbl (že 1/4 kg tvarohu), malé mi nejdou.
    Upečené sladké mrazíme po porcích a ráno taháme jako čerstvé.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Já teď miluji ottolengiho kuchařku Simple a tam je právě i rozepsáno, co jde připravit předem a jak dlouho to vydrží a co udělat až těsně před podáváním (třeba smíchat se zálivkou a něco opeci a přidat).
    Tady salát z pečených lilků, vydrží dva dny v lednici, vyndat hodinu předem. A velmi volně inspirovaný rajčatový, taky den dva vydrží.

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    KAIAFOX: věci na ohřátí jo, ale studený vždy čerstvé. I když si udělám těstovinový salát a zbyde tak další den je to znát. Hlavně na zelenině.
    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    KAIAFOX: Já osobně dopředu takovýhle věci nepřipravuju. Ty videa jsou působivý, jak říkáš, ale beru je jen jako inspiraci pro zajímavý kombinace a vždycky to dělám čerstvý. :)
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    ELSINOR: Trochu odbočím... tyhle "meal prep" videa jsou moc hezký, ale reálně, připravujete si někdo přesně takhle jídlo na čtyři dny? Konkrétně něco, co se neohřívá jako celek (husté polévky, lasagne/zapečená jídla, atd.), ale jenom vykydne ze sklenice a je v tom syrová zelenina/těstoviny? Imo to nemůže bejt dobrý... Pohybuju se v kuchyni fakt hodně, vařim/peču všechno možný, chystám jídlo 5x denně několika strávníkům, pracuju se zbytkama, chystám si dopředu, mrazim, blablabla, ale nedovedu si představit, že po čtyřech dnech v lednici konkrétně tohle bude dobrý. Ještě jsem tam zahlídla video s variantou s kuřecím masem, jauvajs.. jako na videu to vypadá efektně, ale použitelnej "meal prep" má imo vypadat jinak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam