• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    N_I: nadelam si z těsta pulky pulky pulky pulky az je to akorat velikostne a pak jen kazdy ten jeden kousek provalnu na placicku a v dlani naplnim a zakulatim. Pracuje se s tim mnohem lip, nez válet velkou placku, která se mezi tim vsude lepí :-)
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    N_I: málo mouky?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A palačinka, fazolky, hrášek, feta

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Kde kupujete edamame? Vyloupané, ne v lusku.
    N_I
    N_I --- ---
    díky, řepu jsme tak samo strouhali, směs na plnění byla v poho..ale proč se lepilo těsto že nešlo válet? měli jsme ho nějak hnětnout nebo jak se to heh?:) nám jen nakynulo a pak jsme to sli valet..:)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Mám rád The New York Times Cooking.

    Crisp Gnocchi With Sausage and Peas Recipe - NYT Cooking
    https://cooking.nytimes.com/recipes/1024164-crisp-gnocchi-with-sausage-and-peas
    (Jejich fotka samozřejmě mnohem lepší než moje.)

    Italian(-style) sausage je mletý vepřový se směsí koření. Základ je fenykl. Tak jsem zaimprovizoval podle
    Homemade Italian Sausage - Iowa Girl Eats
    https://iowagirleats.com/homemade-ground-italian-sausage/
    Seasoning for Ground Pork (Italian-Style Sausage) Recipe - Food.com
    https://www.food.com/recipe/seasoning-for-ground-pork-italian-style-sausage-178446
    (Místo sušené cibule jsem dal čerstvou.)

    Američanka ráno brblala, že gnocchi nejsou její oblíbené.
    Když ucítila fenykl, tak se jí rozzářily oči, že to je jak Italian sausage pizza, dijonská hořčice taky zafungovala… no šla si přidat ještě druhou porci.

    INGREDIENTS
    Yield:
    4 servings
    3tablespoons extra-virgin olive oil, plus more as needed
    1(12- to 18-ounce) package shelf-stable potato gnocchi
    1pound hot or sweet Italian sausage, casings removed
    2cups/10 ounces frozen peas (no need to thaw)
    1tablespoon Dijon mustard
    ½cup/1 ounce grated Parmesan, plus more for serving
    Salt and pepper
    ½cup torn dill, mint or basil leaves, plus more for serving

    PREPARATION
    Step 1
    In a large (12-inch) nonstick or well-seasoned cast-iron skillet, heat 1 tablespoon oil over medium-high. Break up any stuck-together gnocchi and add to the skillet in an even layer. Cover and cook, undisturbed, until the gnocchi are golden brown underneath and unstuck from skillet, 2 to 4 minutes. Cook, stirring, until crisp on both sides, 2 to 3 minutes. If the gnocchi are burning instead of browning or the skillet looks dry, add more oil. Transfer to a bowl or plate.

    Step 2
    Add the remaining 2 tablespoons oil to the skillet, still over medium-high. Add the sausage and break into small pieces. Cook, undisturbed, until sausage is browned, 2 to 4 minutes. Stir and cook until the sausage is cooked through, another 2 to 4 minutes.

    Step 3
    Stir in the peas, mustard and ½ cup water and scrape up the browned bits on the skillet. (It may not look like a lot of liquid, but the peas will release some as they cook.) Simmer until the peas are cooked through, 2 to 4 minutes.

    Step 4
    Add the browned gnocchi and the Parmesan; stir until the cheese has melted. Season to taste with salt and pepper, then stir in the herbs. Serve topped with more herbs, Parmesan and black pepper as desired.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    APRILMOUSE:

    těsto na řepánky (cca 24 ks)
    300 g polohrubá + 200 g hladká mouka
    250 ml mléka (či dle potřeby)
    60 g másla + 2 lžíce sádla
    50 g cukru
    25 g droždí
    1/2 lžičky soli
    1 vejce

    20-25 min/180 stupnů
    po vytažení ještě horké potřít rozpuštěným máslem smíchaným s rumem


    *************************************

    Řepové lívanečky - must have!
    1 malá řepa na hrubo
    1 hrnek mléka
    1 vejce
    2 hrnky polohrubé mouky
    1 prášek do pečiva

    na pánev hrudky/placičky, ještě horké obalit v cukru (vanilkový smíchaný s moučkou)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    N_I: řepu nastrouhat na hrubém struhadle
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    N_I: ano, řepu strouhat a povareny zbytek si dam do mrazaku na jindy :-) U nas jsou repanky oblibeny, jsme na trase k cukrovaru s kopcem a prudkou zatáčkou :-) az dojdu domu, hodim nejultimatnejsi recept na repanky, vyzkoušela jsem spoustu test a mam favorita. Mmch repove livanecky jsou u nas taky v topce :-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Králík na česneku se špenátem a knedlíkem.
    Konečně králík a ne přerostlá myš ,-)

    SADY
    SADY --- ---
    DR_NIKITA: tezka zavist, dobrou chut!
    DR_NIKITA
    DR_NIKITA --- ---
    pozdni snidane)

    JUPIII
    JUPIII --- ---
    Řepu doporučuji strouhat na okurkovém struhadle.
    N_I
    N_I --- ---
    dcera našla řepu, tak prej řepánky, já jen přicmrndával páč nepeču, těsto se nám lepilo, - jak se tomu příště vyhnout? asi bych i řepu krájel na menší kusy aby se uvařila rychleji, přesto jsou chuťově skvělý a máme z nich radost! feat. supr snídaně!

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Ajerkoňak pro cukrovkáře podle Grusovky. Na její recepty je spoleh. :-)

    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KOCHANSKA_CH: tomu se rika muzska kucharska invence! ;O)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Na Rohlíku jsem ulovila "zachraň jídlo" křepelčí prsíčka. Dobré to bylo.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Teď vařil muž. Upekl vynikající kaštany na kamnech. :-)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Brynza je výrazná, tak je dobré ju roztopit se smetanou a lučinou. Část omáčky dám stranou, do zbytku nasypu pořádnou dávku kopru, provařím. Bylo potřeba i dosladit. Omáčku, co jsem měla stranou, rozmixuju s čerstvým koprem, přidám do hrnce a už jen prohřeju. Výsledek to osvěží a zůstane pěkná barva. Se sladkou dyňou se to krásně fungovalo.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    FRENNET: ramen vypada famozne.
    KOCHANSKA_CH: ta omacka se tvori jak?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam