• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BRUKEV:
    BERUSKA_CA: Manipulují s náma! Ještě, že to nejím/nekupuju. :-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    BERUSKA_CA: údajně je leden a proto který obchod nabídne dřív, u toho předvídavá hospodyňka minimálně jednou nakoupí (at mají pak klid). Minimálně jednou, protože to stejně děcka sežerou a pak se půjde znovu.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    RUZOVYKOLOUSEK: Udajne se jedna o marketingovy tah. Jednu sadu zajicu a vajec koupis ted, jenze vule je slaba, sezeres, vydas se pro nove… pocet kol neni limitovan.
    Neznam nikoho, na koho to zabira, ale muze se jednat o vadu socialni bubliny.
    RUZOVYKOLOUSEK
    RUZOVYKOLOUSEK --- ---
    BERUSKA_CA: to je sleva na ty z minulého roku?
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    QUANTI: Kochanska jde s dobou. Fotka ze tretiho ledna:

    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KOCHANSKA_CH: Tos mě chvíli donutila zpochybnit moji orientaci v čase 😅
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Což takhle dát si špenát? S omeletou z čerstvé hlívy. Bezmasý zelený čtvrtek.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    KAREN: já nesnáším zázvor na jakýkoliv způsob, zase :D takže nou nou :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KAREN: APRILMOUSE: chatgpt nahodil 10 tipů, aspoň něco z toho musí klapnout .)) btw. jedna omáčka je s misem, to mi zní jako rozumnej nápad - asi bych to i radši než sojovku.
    KAREN
    KAREN --- ---
    APRILMOUSE: Dneska jsem právě dostala v restauraci na oběd nějakou takovou podobnou "bowli" s kuřecím (kuchař měl slabou chvilku, plácl na to tentokrát kuřecí maso vcelku, lol) a bylo to poněkud hojně prolitý jakousi omáčkou, o který jsem si říkala, že bych ji teda doma jistě udělala líp - tak si chci vymyslet nějakou takovou lepší šmakuládu a hledám inspiraci.)
    Možná by to šlo i z toho ginger drinku, co tu někdo zmiňoval jako marinádu, škoda že jsem dneska zrovna vypila poslední zásobu .)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    KAREN: je to tak jako celoplošně. No nebyla jsem si jistá, tak jsem chvíli guglila a nakonec udělala nějakou vlastní variantu sojovka/rýžový ocet/pomerančová štáva/trošku cukru/avokádový olej, česnek :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    APRILMOUSE: Co za omáčku je na tom avokádu? Nebo je to tím politý tak nějak skoroceloplošně?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    APRILMOUSE: Tak toto opravdu jo!
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Buddhovy misk.. mísy :D

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    NOFNAK: Brokolicová "rýže" připravená v pánvi na přepuštěném másle.
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    KOCHANSKA_CH: Copak je ta příloha?
    MIST
    MIST --- ---
    MAR_TINA: bud rada za berana, taky bys mohla mit mrazak nacpany medvedem. Budeme ho cela rodina jist asi roky :DDD

    KOCHANSKA_CH: hmm, kefir s cesnekem - dobry napad.
    GALE
    GALE --- ---
    MAR_TINA: Babička skopce naložila do ohromného množství česneku a pekla, jak píšeš. Dlouho, pomalu, pak sebrala lůj a dopekla kurčičku. Česnek byl poznat ještě 3 dny, ale bylo to úžasný jídlo.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    MAR_TINA: Myslím, že kombinace pomalého pečení (u toho jehněte jsem to zanedbal, mastnější kus by to už IMHO chtělo dát do nějakého pekáče s roštem, aby tuk vytekl co nejvíc) a orientálního koření dokáže učinit aj barana jedlým.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Z 1. 1. 24 tu mám jehněčí kýtu pomalu pečenou, čistý maso, byla moc dobrá. Ale zvířeti nebyl ani rok. Samice jehňat se dají prodat na chov, malí barani se nedožijí zimy, zpravidla.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam