• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KURE: a co taková smažená vepřová pečeně? :D
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: ale houbeles. Smazenej řízek jsou oba. :) I když ten obalovanej se pravděpodobně fritoval :D
    Ale když slyším pečený tak mě to evokuje troubu.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DOCKINEZ: takze na listku smazenej, ale je pecenej. ale vypada jak smazenej, teda dle vizualu normalne. Jinak vlastne nevypada jak smazenej, protoze ten je prirodni a je fritovanej. Ale jen vzhledem, protoze je pecenej.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Řízek v trojobalu může bejt i pečenej v troubě, o to by nebylo.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: jo, mas pravdu. Nikdy bych nerekl, ze se vdolky frituji, ale jako asi to tak je.

    Takze smazenej rizek neni v trojobalu, ale prirodni? :-) to musis byt v hospode docela zmatenej :D
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: Já jo. :)
    Proto jsem se ptal. U nás se tomu smažení s velkou vrstvou oleje říká fritovani. Někdy.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    tak mi právě doslo ze jsem vinnou klobásu vlastně nikdy neměl haha
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MAR_TINA: uplne kdekoli u reznika.

    BRUKEV: my jsme ji doma nikdy nejedli na Vanoce, mama ji dela behem roku jak to vyjde, s bramborema speantem prave. Top uplne.
    Ta grilovana verze mi prijde hodne na styl bavorske klobasky v bagete, takovy jidlo z nemecka z vanocnich trhu vibe :-) Klidne horcice a zeli do ty bagetky. To bude dobrý, zkusim to v lete. Velka hitparada je, ze se proste prodava cela, takze si ji muzes koupit metr a ten celej namotas na gril a pak krajis u stolu kdo jak chce.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BRUKEV: tahle kombinace by jí slušela, dej si bagetu a uděláš z toho francouzský jídlo. Jenže kvalitní řezníci ji dělávají většinou v zimě kolem vánoc, přes rok nevím, kde se kupuje.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Smazena, nesmazena, v tomhle zmrzlem pocasi bych si ji dal okamzite. A to ji pres svatky u nas vubec nejime a nemam k tomu vztah.
    Mozna bych si to dokazal predstavit na glilu s chlebem a zeleninou, to se da jist?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    RUTHLESS: V Brandýse strkají to trojobalu i karbanátky!
    Z dobrého jídla udělají trojitý bypass!
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MAR_TINA: jako je to pomerne obykle... Treba kdyz je nekde v hospode na polednim menicku, tak je vlastne vzdycky smazena. Totalni bizar za me... To musi byt hyperzlucnikovy zachvat (orpoti tomu jsou vypecky dietni a vepro-knedlo uplne lehoucky jidlo)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: smazeni je ve vysoke vrstve oleje za me. Smazi se rizky, koblihy... Prirodni rizek na panvicce prece taky nesmazis :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Vinnou klobásu děláváme v trioubě, i když já to moc nejím. Samozřejmě od Růzhy možná ještě Kohouta, jinou ne.
    Ale o 20 km na východ to obalují v trojobalu a smaží. Strašný.
    DEMENCE
    DEMENCE --- ---
    DOCKINEZ: no, ja jsem nedavno zkousel na kamaradovo radu to šoupnnout do horkovzdušky, zakapnout olejem a a na 120-140°C na ze studeny trouby je to tak na pul hodky, je to bez prace a kontrolovani a vysledek je velmi dobrý
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: aha, jen terminologicky rozdíl. Pro mě je tepelná úprava na pánvi s olejem smažení. Pece se v troubě.

    Ale teda vinou klobasu ještě obalovat v mouce.... to už je úplně jako opecenej chleba :D
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: opeces ji.

    takto:
    Pečená vinná klobása na špejli - Recept | Kaufland
    https://prodejny.kaufland.cz/recepty/vyhledat-recept/recept.pecena-vinna-klobasa-spejli.r_id=CZ_2712.html
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    RUTHLESS: Doma taky jedině na pánvičce (s bramborama a čerstvým kysaným zelím, popř. v době vánoční se salátem), ale jednou za 5 let v kocovince jsem schopen se nechat zlákat a smaženýho vinnýho šneka si v restauraci objednat.

    Většinou toho pak teda hned lituju, protože to není dobrý. Ale ona obecně je vinná klobása málokdy dobrá, pokud ji nekoupím od svýho řezníka. Zkušenost mě naučila nevěřit zaručeným tipům „V Lidlu/Globusu/Tescu mají skvělou“. Nemají.
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: pockej, a co s tou klobasou na panvicce delas?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DOCKINEZ: ja zase naprosto nedavam smazenou vinnou klobasu. To mi hlava nebere. Jedine na panvicce a s bramborem a spenatem.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    RUTHLESS: Představa vinný klobásy se špenátem je pro mě šokující. Ale šokující takovým tím novátorským způsobem, že někdo takhle odvážně narušil můj bramborově salátovej stereotyp. Už se těším na zimu, jak klobásu se špenátem vyzkouším!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam