• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONsmall fullframe cameras or NONfullframe :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SKUNKOPUMA: no nektery pancake fakt nejsou vubec stapny, viz canonacka 40mm, skoda ze nekdo nedela 16mm FF pancake, okamzite bych ho vzal
    SKUNKOPUMA
    SKUNKOPUMA --- ---
    no me taky z prvotniho nadseni z tech kompaktnich sony fullframu zchladila vaha objektivu, resp. fakt, ze clovek nakoupi vsechno novy a ve vysledku usetri jen par deka. (nebo si poridi "slepou" palacinku).
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PLUTO: ma to svuj duvod :)
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    DRAGON: hehe to je hodně vtipný...to tady vybíráš jak dlouho, ještě před 2 hodinama řešíš sklo na Sony a koupíš Canon... :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ty vole... ja to nakonec nevydrzel a proste sem si na zkousku koupil EOS R, musim zkusit nejdriv rodinu, pak bude nasledovat Sony system :)) ja vim, sem hroznej, ale system vybiras parkrat za zivot a ten EOS R vypada hodne dobre! A vazi uplne stejne jako Sony.

    testnu to, pokud budete chtit report, sepisu neco a kdyz to nebude dobry, tak to vratim a pujdu testovat do cizich vod.

    timhle sem teda na Sony nezanevrel, jen nejdriv zkusim pro me nejlehci cestu k prestoupeni na mensi fotak a tou je zustat u stejny znacky :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Jinak z ebay radši kupovat nebudu, tělo ne, objektivy pak už asi ano, ale tělo chci se zárukou platnou v Čechách, u objektivů je to riziko přecijen o něco menší. Ale dík.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FOGH: to má přes půl kila, to bude ležet doma, to už vím teď :)
    FOGH
    FOGH --- ---
    DRAGON: Kacha shop na eBay ma za cca 42k. Misto setaku bych doporucoval spis toto:
    TAMRON 28-75 mm f/2,8 Di III RXD pro Sony E | FotoŠkoda
    https://www.fotoskoda.cz/tamron-28-75-mm-f-2-8-di-iii-rxd-pro-sony-e/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tušíte pls, jestli někde nemají akci na Sony A7 III? A mám ho vzít s tím seťákem? Je to dobrý sklo nebo je to shit podobnej Canon seťáku 18-55?
    EGGH
    EGGH --- ---
    FOGH: Sony a Fuji mají nejdebilnější menu. U Fuji zase zapínáš blesk v sekci tichého režimu.
    FOGH
    FOGH --- ---
    Jedna vec, se kterou u Sony stale bojuju - neintuitivni a absolutne zmatene menu:

    Az dnes jsem konecne prisel na to, jak u sony zaregistrovat uzivatelske nastaveni na pozici 1, pripadne 2
    je potreba jit do menu na polozku Shoot Mode / Drive1
    a hned pod "Bracket settings" (WTF?) jsou dve polozky:
    MR (ikonka fotacku)1 a 2 Recall Settings ... toto je zasedle
    ...to same, ale Memory Settings (sem je potreba kliknout)
    (v detailu pak je potreba vybrat pozici 1 nebo 2, MR1...4 jsou totiz dalsi nastaveni, ktera se zapisuji na SD kartu, ne do fotaku)

    dotaz... co ma kurva custom settings spolecneho s drive mode???
    A pokud to neni malo - v menu je dalsi stranka Shoot Mode / Drive2, kde je jedina polozka v menu a to Reg Cust Shoot Mode
    tam je v detailu seznam tri nastaveni, ktere nedavaji zadny smysl (toto snad zobrazuje ty nastaveni z SD karty??)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Sony Alpha A7 III vs A7R III: 12 key differences you need to know | TechRadar
    https://www.techradar.com/news/sony-alpha-a7-iii-vs-a7r-iii

    vychazi mi z toho lip nonR verze, co vy na to?
    FOGH
    FOGH --- ---
    DRAGON: popisoval jsem to tady: [ FOGH @ small fullframe cameras or NONfullframe :) ]
    To rozlizeni me prekvapilo, cekal jsem vic. Z tech 40Mpix snimacu ti na APS-C zustane 16Mpix.

    DRAGON: Ten mam, objednaval jsem z Kaacha shopu. Muzeme se nekdy potkat na vyzkouseni.
    SKUNKOPUMA
    SKUNKOPUMA --- ---
    SCHIZMA: pro me super tip, vyresil si mi dilema :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Digital Camera Viewfinder Comparison | Neocamera
    https://www.neocamera.com/article/viewfinder_compare?sort=size
    Fajn tabulka pro rychlé zorientování se. Akorát mi tam ještě chybí kolonka "refresh rates".
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: cajk, jen se ptam :)

    manualni ostreni by wire je smrt pro me. na sirokaci a i treb na analogu na minolte tc-1 mam permanentne nastaveny nekonecno protoze naprosta vetsina veci co fotim jsou v dalce. nemoznost nastavit presne nekonecno na objektivu je pro me konecna.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: plus dalsi vec je hledacek. Jedinej neoptickej hledacek, kterej me docela uklidnil pri pohledu do nej, byla prave Sony A7III, ten jeho oled je uz hodne podobnej optice. Fujin sem mel u oka hodne a nic z toho nebylo ani v pulce cesty. To je pro me taky docela zasadni dealbreaker (nechci fotit pres lcd).
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: nefotis to, co fotim ja, na tvoje potreby je myslim uplne jedno (plus minus), co mas v ruce. Ja jedu krajinu hlavne, tam to potreba je. A ano, chci fullframe, chci vysokou expozicni pruznost, chci kvalitni telo pristroje a dobry ovladani a na to presne mi sony vyhovuje ze vsech systemu (krome doposud pouzivaneho Eosu) nejvice.
    Jinak me teda manual focus vubec nechybi, klidne ho vezmu jenom proto, ze by teoreticky mohl vazit mene (minus elektronika ostreni), ale nejak nevidim zadnou vyhodu v tom uprednostnovat MF pred AF. To si vzdycky muzes prepnout, zpetne nikoliv.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jako nejakej 14-18mm pro apsc, clona 5.6 klidne, manual focus je taky neco co mi fakt chybi v nabidce objektivu jinac ja nevim co jsou pro tebe ty zakladni parametry ze je v tom sony valcuje (asi s prehledem je valcuje v tom bejt fullframe)? a takova lehce filozoficka... musi je valcovat? ja mam x-e3 a jsem naprosto na vetvi z nej a neni tocani best of fuji fotak, ale ja nepotrebuju best of ale good enough.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam