• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONsmall fullframe cameras or NONfullframe :)
    Chci prejit z Canon EOS systemu na něco malého.

    A potřebuju poradit.

    Sony Alfa? Fuji? Nikon? Olympus?

    Potrebuju vazne full frame nebo to je spis domena zrcadlovek (APSC dslr nemuzu ani videt).

    Jaký systém zvolit?

    Jaký systém má nejlepší objektivy?

    Váhu?

    Kresbu?


    pojďte mi poradit... a zároveň mít místo, kde si o nich můžem pokecat. Dík!
    rozbalit záhlaví
    EGGH
    EGGH --- ---
    DRAGON: Nahod prosim i rawy :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tady je upravenej jpeg (zmenseny o 50% velikosti rawu), to sklo je bozi a Rko ma skvelej raw :)

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    btw: 100% crop z neupravenyho rawu cr3 z Canon EOS R. objektiv je manualni lehouckej LAOWA 15mm Macro1:1 tilt-shift, sem s nim HODNE spokojenej (plus sem jeste ten jpeg ulozil s kompresi, aby to melo pod 500kb na nyx zobrazeni)

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ty sony objektivy jsou fakt provar, hmotnostně i cenově.
    Sony se chlubí, že G-spot master jsou vhodné na 100 mpix, tak uvidíme časem.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FUZZSTORTION: jo, to sice jo, ale problém je ten, že já to celé dělám kvůli váze, chci zlehčit svojí fotovýbavu a v okamžiku kdy se to zlehčí jen o 200 gr, tak fakt váháš jestli do toho jít nebo ne
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Kupodivu se mi vystavený EOS R držel v obchodě lépe než vedle postavený Nikon Z7, ale každý to máme s rukama a prsty jinak. :-) Být v situaci, že mám Canon skla, tak i přes tu vcelku mohutnou redukci bych nejdříve zkusil pracovat právě s tím co mám doma.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    EGGH: jj, ja nad iso cca 800 nikdy nefotil, takova skoda pritom, protoze ten nejnovejsi digic 8 s tim fakt kua umi pracovat, ale jaksi muj typ fotografie tento potencial nevyuzije. Maximalne obcas nejakou kalbu, kdyz fotim, ale to uz se prakticky nestava.
    Ergo uplne v pohode, stejne pohodlny jako 6D, co ted mam. A ten display je skvelej, jen teda pres nej neumim fotit, takovy drobny nedostatek ;))

    EGGH
    EGGH --- ---
    DRAGON: jj to už je extrém. Já myslel spíš ISO 800 apod. I na to ISO 3200 se dostávám málokdy naštěstí (fotím na clony 1.4 - 1.8 apod.) Jak jsi spokojenej s ergonomií toho těla?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    EGGH: ok, dodam, vyssi iso to ma spatny, ale to asi tipuju ze to bude stejne u vsech..mluvim teda o isu, na ktery nikdy nebudes fotit, 32000 a tak, samozrejme iso 3200 je krasny :) treba sem vcera zkousel neco vyfotit na iso 800 a to je uplne v pohode. Neco ti nastrilim dneska :)
    EGGH
    EGGH --- ---
    DRAGON: Kdybych mohl prosit nějaký rawy ukázkový, ideálně na vyšší iso a třeba i portrét :) Taky mě svrbí ruka ale furt odolávám :D
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Tak EVF hledáčky se dají docela zásadně upravit k obrazu svému, ale není to řešení na které člověk příjde během jednoho večera - pomůže se podívat na diskuse majitelů EOS R a dohledat co mají oni.
    Chce to prostě fotit v různých situacích a dolaďovat jas, sytost, kontrast a tak podobně. Já mám na svém X-Pro2 v EVF režimu aktivní "PRO Neg std." simulaci s doladěnými nastaveními v Q-menu (čistě pro fujisty uvádím hodnoty: NR -4, H-tone -2, S-tone -2, Color -1, Sharp -4). Je to kompromis pro focení na denním světle i v šeru. Abych viděl i detaily ve stínech. Nicméně, když je nejhůře (tma jak v pr.), tak přepínám na optický hledáček a klidně do manuálního ostření, to je nejrychlejší pak. :-)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MURHAAYA: X100 T/S/F - aka Leica pro chude. Vlastne i X-Pro ma ten hybridni hledacek;) Ale FF to neni a nikdy asi nebude:-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FOGH: no proste je to bida, je to bolavy na oci, nevidis vubec detaily, proste zlo :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: jj, koukam na ni..
    FOGH
    FOGH --- ---
    DRAGON: ja beru vsechno na displej krome rychlych sportu, ty OLED hledacky nejsou zadna slava
    a mimochodem, je to 3 miliony pixelu, ale RGB, takze deleno 3... :-D
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: jesli chces optickej hledacek... to ma snad jen leica z tech bezzrcadlovek :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    zatim prvni dojem: super fotak, uzasny menu, je v nem vse co je treba.

    blby veci:
    -redukce RF/EF je zbytecne atrasne tezka, nechapu..
    -absence optickyho hledacku,sice to ma 3 mega OLED, ale ja s tim proste neumim fotit :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam