• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONsmall fullframe cameras or NONfullframe :)
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    RATTKIN: R2 ma stabilizaci, tam s tim problem neni.
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    DRAGON: Mel jsem dvojku a nebal bych se toho. Co se týče hledáčku, tak mi prisel horší u A7 iii nez u A7 RIii, mezi Rkama nepocituji rozdil. Ale mozna tam je. Jen pocitej s kratkou životností baterek, jinak me fakt nic moc neomezovalo, i kdyz pak skok na A7 iii je v autofokusu fakt obrovskej rozdil. Urcite se iii obcas prodava za cca 25 tisic, tak je to na zvážení. Ale ja treba dost rad rezu a na to se Rko hodí.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: bacha na tlačítka, dva aps-c sony modely mi odešly na tlačítka. Byla to ale nižší třída, no radši prověřit.

    dotykovka je fajn pro focení s autofokusem, i manuální zaostřování, pokud šachuješ focus pointy.

    někde říkali, že na A7R se blbě fotí z ruky, protože je kvůli velkému rozlišení to snadno neostré, že je to nejlepší do stativu..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FUZZSTORTION: jak dvojku, tak trojku sem mel v ruce a zkousel tim fotit, prave proto sem se rozhodl pro Sony. U fuji mi vadil evf mnohem vic nez u Sony, ten Sonak to ma (nevim jak to popsat, proste pocitove) lepsi. A to i u te II verze.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DRAGON: Uznávám, že rovných 20k Kč za "II" z r. 2015 je lepší než třeba za běžných 28k Kč (u MPB). Pro pečlivé budování systému je to dobrý start.
    Za trojku holt člověk dá téměř jednou tolik, tzn. cca 45-50k Kč (opět beru z berlínského MPB).

    V dřívějších diskusích jsi byl poměrně kritický na EVF u Fujin, tak počítej s tím, že EVF u "II" odpovídá rozlišením Fuji X100F, X-E3, X-Pro2 nebo X-T2 např. Jestli jsi zkoušel osobně EVF u GFX50R, tak to je úroveň rozlišení A7R III.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FUZZSTORTION: jo, ale taky stoji 65 tisic. Ja muzu mit II za 20. To je pomerne dost zasadni rozdil :)
    Dotykovy display je asi ok, ale mam ho i na soucasnym fotaku a prakticky na nej vubec neklikam...
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Raději bych si připlatil za A7R III. Ve zkratce: EVF, dotyk LCD, aktuální typ baterie pro Sony, dva sloty na kartu (podpora UHS-II!), o jedno celé číslo lepší stabilizace snímače (5.5). Robustnější joystick a kruhový volič u "III".
    Side by Side Comparison Sony a7R II vs. Sony a7R III: Digital Photography Review
    https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=sony_a7rii&products=sony_a7riii
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PSITLAPA: prechazim prave z DSLR (6D MarkII), takze potrebuju, aby me ten fotak hodne bavil, kdyz si odpoustim optiku..
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    DRAGON: Baterky stojej za prd, trochu horší ostření, ale není to žádná tragédie. Záleží z čeho přecházíš, oproti první verzi je to velkej skok. Za 20k to ber, to je krásná cena.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: tak to je asi dobrý.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: 20 tisic mi prave neprijde tak moc...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: cena, jedině
    good luck!
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj,
    vite nekdo o nejake spatne vlastnosti Sony A7R II?
    uvazuji nad ni.

    diky :)
    ARNIWUP
    ARNIWUP --- ---
    diskuzi asi nijak neposunu, ale aspon nasdilim malou radost. Po letech, kdy my FF canon lezel ve skrini, jsem se konecne rozhoupal a koupil Fuji x-10s.
    Dost se mi za ty roky zmenil use case (fotim min demonstrace a vic deti), takze prechod me mrzi jen kvuli sklum.
    Dobra zprava je, ze me to foceni furt strasne moc bavi :)
    po par mesicich me fuji bavi a zatim si myslim, ze jsem udelal dobre.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Leica se nedávno vytáhla s foťákem M11. A další Leica Q3 nejspíše letos příjde na trh (dle neověřených rumors).
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    DRAGON: Kdybych se měl rozhodnout, a opustit svět Canonu, tak osobně vnímám Sony spíš jako věc na video, takže bych spíš šel do toho Fuji. Ale to je ničím nepodložený osobní názor.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: to sem uvedl pro pripad, ze bych sel tou variantou, ze bych si svou canon vybavu nechal a jen presel na novejsi telo + k tomu dokoupil nejakou tu mini krabicku na dovoleny :) ale toho se chytat nemusis, protoze uz nic takoveho nevyrobi.

    Zkratka a dobre, rozhoduju se mezi Eos R, Sony Alpha nebo nejakou Fuji.
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    MIKEKT: ano, já to také uváděl spíš jako příklad toho, že člověk XY let tlačí a kope za jednu značku, se prostě rozhodne a jde k jiné, bez ohledu na to, že má tohle libový sklo a blba blba. Prostě si najde ekvivalenty toho co měl v tom co má, nebo bude mít.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    GIF_242: Brezina prisel na "stredoformat" od fuji. tam se moc na velikosti a vaze neda usetrit :)
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    Teď nedávno jsem zaregistroval, že Březina na YT ohlásil konec s Canonem a přešel na Fuji. Koukal jsem na to, a krom toho, že je mezi řádky cítit pachuť nedohodnutí se s Canonem na další spolupráci. Mi to docela dává smysl. Jako tedy v jeho případě se o nějakém "zmenšení" moc nejedná, ale spíš jakože přešel komplet z Canonu na Fuji.

    Já osobně jsem Canoňák, mám FF i bezrcadlo (M6mkII) a jsem s tím vlastně dost spokojený. Ale když vidím co umí současná konkurence, tak popravdě vůbec nevím jestli při nákupu nového stroje bych opravdu nesáhl po něčem jiném než Canonu. A ten Canon si prostě nechat jako vzpomínku. Protože ty prachy co jsem do toho narval z toho stejně už nikdy nedostranu. A vzhledem k ceně nového stroje mně těch pár kaček co bych dostal za ten svůj "šrot" zase úplně nevytrhne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam