• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIDAChytrá domácnost, hlasová asistence, Alexa, Siri, Google home.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, muze mi nekdo pls poradit, jak do Alexa Echo 4.gen zapojim nasledujici veci? LG Oled TV a Xiaomi Roborock S5? Ten vysavac proste nenajde, i kdyz mam propojeny Mi Home ucet a u televize mi to pise ze LG Thinq nefunguje v ramci CR.
    Dokazal by nekdo poradit?
    dekuju
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Koukni na Netatmo, Shelly,…
    GREVE
    GREVE --- ---
    Přátelé, poradíte mi prosím nejjednodušší způsob, jak zajistit dálkově ovládanou regulaci topení, ideálně přes termostatické hlavice a wi-fi? Cílem je na dálku změnit manuálně teplotu v nemovitosti určitou dobu před příjezdem, stačí na dvou radiátorech.
    Jde mi o jednoduchost instalace, provozu a finanční náročnost.
    Díky
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Je tu prosím někdo kdo umí trošku "advanced" automatizace v HomeAssistantovi napsat a poradil by mi lehce v poště?

    Díky moc
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    Nainstaloval jsem Alexu v Echo Dot, zeptal se jí "What is my location?" a odpověď: ..... Port Saint Lucie Florida, přes appku v mobilu vidím to samé. Kde to proboha vzala? -> Záhada vyřešena, ale trvalo mi to, 4 roky zpátky jsem na Amazonu něco kupoval a nechal si to poslat ke kamarádovi do USA. Alexa si to našla v mém účtu, jo jo digitální stopa nemizí. :D
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    SPIKE411: Jo jo, to jde, ale musíš se zeptat pokaždý na military time, ani když jí to dáš do Notes, tak to nepoužívá automaticky, same od sebe 17:30 neřekne. Ale když to řeknu, tak rozumí....
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    ECLIPSE: Prej
    (For US) If you ask her for the time in military time, she will respond in the 24-hour format. Try saying, "Alexa, what's the time in military time?"
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    ECLIPSE: A naučit jí 24h formát asi nejde, aspoň na googlu jsem nic nenašel.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TITUS_PETRONIUS: tak případně ten home assistant, ale rozchodit to není žádná sranda
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    HONCKA: ale dobry napad. Ak maju published interface tak to asi vedia spravit v eu
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    HONCKA: aha a tam si môžem priradit čo chcem na ziarovku kam chcem. Už chapem. Diky moc, len ja nemam xiaomi.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TITUS_PETRONIUS: oni právě ty ikea věci jdou napojit na xiaomi HUB, případně složitěji to jde přes třeba Home assistant. Možná, ale mluvíme ty o koze a já o voze, chceš víc druhů zařízení, nebo víc kusů zařízení
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    TITUS_PETRONIUS: Jestli jenom od Ikea, tak v aplikaci Ikea nastavení (Gear vpravo nahoře) první volba by asi měla být osvětlení a tam pod tlačítkem plus vytváříš "pokoje" aka skupiny do které budeš sázet věci co mají být spolu. Nicméně dálkový ovladač se přímo nastavuje k těm světlům sám tím jejich synchronizačním tlačítkem u baterky, kdy asi musíš postupně každé světlo. Senzor bohužel netuším, ten doma nemám.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    HONCKA: no to viem, ale čo ma xiaomi s Ikea senzorom, alebo dialkovym ovladanim, ktory sa pripaja priamo na ziarovku.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TITUS_PETRONIUS: ten region je to, kde si to koupíš (koupený v číně se připojuje na činský, v evropě na evropský), tj když si ty věci budeš kupovat přímo od číňanů, tak to bude ok, protože je to ta čínská verze
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    HONCKA: no a co mi to pomoze tu?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TITUS_PETRONIUS: ikea home jde napojit na xiaomi z china mainland regionu
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    niekto s IKEA smart home co vie ako skombinovat viac senzorov / dialkovych ovladacov?
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    SPIKE411: Alexa se totiž neopouští, nikdy!
    :D
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Napadá vás nějaký hezký hlasový povel pro opuštění prostoru (řekněme kanceláře)? :)

    Zkoušel jsem přes rutiny Alexa, I'm leaving, Alexa, I'm going home a Alexa, begin lockdown sequence… a ta mrcha na podobné hlášky má nějaké vlastní vestavěné funkce (např. se se mnou jenom rozloučí), které se s těmi rutinami (bez upozornění) někdy (ale ne vždy) bijou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam