• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOBYTEKAkademický svět - tipy a triky
    Auditko by mělo pomoci akademikům při výzkumu i výuce, především sdílením rad a doporučení na užitečné postupy, aplikace či literaturu - jak si usnadnit práci, jak a co psát, jak se orientovat ve zdrojích a obecně možnostech moderního akademického světa. Dále by mělo zahrnovat i obdobné postupy pro přežití v akademickém prostředí – jak spolupracovat s kolegy, jak přistupovat ke studentům, jak učit. Všichni jsou vítáni, auditko není vyhraněně humanitní, naopak, z mé zkušenosti kombinace humanitních a přírodovědných přístupů zajistí vždy lepší výsledek.
    rozbalit záhlaví
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    MIGUEL: povidej, prehanej, kde byl problem?
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    tak mamz a sebou prvni online prednasku s jitsi, jako slo to, zpocatku ztuha, ale slo to....

    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    DOKIS: potvrzuji, jit.si funguje bezproblemove i s linuxem. Dneska me ceka prvni online prednaska....skoro mam z toho tremu :)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    KATIA: taky me to prekvapilo :) jen bacha, jak otocis mysitkem, tak to zacne nahravat na dalsim slidu a smazes si, cos tam mela pred tim
    KATIA
    KATIA --- ---
    DOBYTEK: úchvatné, to jsem ani nedoufala :-)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    KATIA: jestli myslis zvukovy, tak to jde primo v powerpointu, pod slideshow das record narration, muzes extra ke kazdemu slidu, ja to pak davam exportovat cele do mp4, netusim, jestli se s tim da delat i neco jineho
    KATIA
    KATIA --- ---
    ještě jsem nehledala, ale nevíte někdo rovnou nástroj, který umožní nějak jednoduše nahrát komentář k PowerPointu?
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    Nam dnes predbezne doporucili podivat se na tyhle dve videokonferencni sluzby:
    https://edumeet.geant.org/ - beta, dela to evropske sdruzeni GÉANT
    https://meet.jit.si/ - jitsi je opensource software na videokonference, ale tady provozuji i vlastni sluzbu. snad by melo bezet i na linuxu
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    Na redditu se to koukam taky zacina resit, tak nekolik zajimavych napadu prevazne z USA/UK zde https://www.reddit.com/r/Professors/comments/fg7r82/switching_to_online_classes/
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    CHIMERA: určitě to zkus, soudě podle tvých skrip máš hrozně fajn hodiny, já myslím, že budeš s výsledkem moc spokojená, zvlášť se semináři, na ty je to výborné.
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    JINX: jasny, jeste budu resit sdileni desktopu, zatim se peru s vnc a jeho forwardovanim pres firewall
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    MIGUEL: Slack mi jede na Ubuntu bezchybně.
    Známí doporučují v korporátu oblíbený Circuit, ale tam je drahá licence.
    JINX
    JINX --- ---
    MIGUEL: Tak Hangouts od googlu? Jinak slack a skype na linuxu fungovat muze ale taky nemusi pac je to dost casto ne moc dobre podporovane.
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    jo jeste jsem nezduraznil, melo by to fungovat na linuxu, my to u nas dost tlacime a tak polovina studentu si uz windows smazala..
    JINX
    JINX --- ---
    MIGUEL: U nas mame dobrou zkusenost s MS Teams pripadne muzete zkusit slack. Idealni pro prednasku formou confcallu.
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    JINX: my jsme byli zavreny uz minuly tyden...
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    uz to tu problehlo s nejakymi cinskymi appkami, zavreli nam, stejne jako mnohym z vas skolu. Predpokladam, ze nam asi ukousnou prazdniny, no asi bych zkusil online vyuku, nejaky tipy?
    JINX
    JINX --- ---
    CHIMERA: Ja jsem minuly tyden studentum prozirave zadal samostudium na nasledujici 2 tydny :-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    CHIMERA: Moodle, minimálně pro začátek.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    KATIA: Máme. Vůbec nevím, jak to funguje. Patrně nastal čas to zjistit :-D
    Myslela jsem, že je to jen úložiště textů... já bych potřebovala se studenty nějak skupinově hovořit nebo aspoň chatovat...
    KATIA
    KATIA --- ---
    CHIMERA: vy nemáte Moodle??
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam