• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOBYTEKAkademický svět - tipy a triky
    Auditko by mělo pomoci akademikům při výzkumu i výuce, především sdílením rad a doporučení na užitečné postupy, aplikace či literaturu - jak si usnadnit práci, jak a co psát, jak se orientovat ve zdrojích a obecně možnostech moderního akademického světa. Dále by mělo zahrnovat i obdobné postupy pro přežití v akademickém prostředí – jak spolupracovat s kolegy, jak přistupovat ke studentům, jak učit. Všichni jsou vítáni, auditko není vyhraněně humanitní, naopak, z mé zkušenosti kombinace humanitních a přírodovědných přístupů zajistí vždy lepší výsledek.
    rozbalit záhlaví
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    SMOOKE: jo metodika RIV prevzala metodiku AV, to je pausalni klasifika podle Forda, kde se bere AIP index. Par casopisu to hodne podseklo.
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    SMOOKE: no u nas na CZU dostanes za Q1 150k, Q2 40k, D1 250k. Skola dostane o neco vice, ale na vetsine skol si tyhle penize nechaji v kapse. U nas se poslednich 10 let tlaci pristup, ze se za publikace dava autorum o kousek pokracene to, co realne dostane skola od MSMT a take lidi najednou publikuji vice. Kamarad na CVUT udelal publikace single author za 200 RIV bodu, u nas by z toho byla na konci roku odmena 200k, na CVUT FSv 5k :)

    Soucasna metodika 2017+ je ale uplne zvracena, podle stare metodiky byl vypocet podle IF a nebyl pausalni, Za nature bylo 500k, a zacinalo to na 8k a podle poradi v oboru a jinych ukazatelu se to skalovalo.
    SMOOKE
    SMOOKE --- ---
    MIGUEL: pockej pockej, kde davaji za Q1 publikace 150k? podle ktere metodiky Q1-ptz vim ze treba metodika hodnoceni casopisu pro AV CR (dle Kozubka) se docela lisi od toho co dela WoS
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    JINX: metacentrum má taky možnost gpu, ale býval to opruz.
    Fakt není normální, aby sis jako doktorand kupoval HW nebo platil za AWS/Google cloud, o to by se měl postarat vedoucí práce.

    *) google cloud dával kdysi kredit do začátku, případně pro studenty, ale nevím, jak jsou na tom teď
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    JINX: tak 50k neni tolik, aby to nezaplatila bud katedra nebo idealne i zkusit soutezit v interni grantovce. Pokud navic z toho bude Q1 publikace, tak za ni tvoje katedra dostane 150k
    JINX
    JINX --- ---
    MIGUEL: Chápu. A moc dekuju za info. Kolega mi doporučuje celou dobu Google Colab což je pro nějaké zkoušení asi OK ale pro práci je to nepoužitelné jednak kvůli přístupu na GDrive a taky kvůli volným hw prostředkům. Takže ten nákup vlastního hw jsem viděl jako nejlepší variantu.
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    JINX: tohle zni jako absolutni nonsense. Ty si prece nebudes kupovat grafiku navic za 50k. Mel bys to rozhodne resit se skolitelem, ale asi bych tady videl jako realnejsi, aby ti nekdo udelal ucet na necem co uz je. Takze za prve bych se poptal, tvuj skolitel bude mit kontakty, at proste oslovi jiny katedry/skoly, kdyz vy hw nemate. Za druhe muzes (neni to vubec nic narocneho) ziskat pristip na danou ulohu do it4innovation, nic neplatis, pro vyzkum sepises malou grant zadost o prideleni cpu/gpu hodin.

    V nejhorsim, pokud by ti stacilo cpu (na gpu nedelam), ti muzu pujcit 48 procesoru, co mame na trenink pred vstupem do velkych pocitacovych center
    KATIA
    KATIA --- ---
    JINX: pokud je to něco klíčového pro tvou práci (soudě podle toho, že to potřebuješ na publikaci) a jsi doktorand (nepletu se?) a úřední šiml nefunguje, tak rozhodně řešit se školitelem - to je osoba zodpovědná za to, že máš podmínky, v nichž lze doktorát vůbec řešit/dokončit.
    JINX
    JINX --- ---
    KATIA: Přiznám se ze to nevím a proto se ptám tady :-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    JINX: neměl by tohle řešit tvůj školitel?
    JINX
    JINX --- ---
    MIGUEL: Já tady nebrecim ze bych nedostal nový hw sám jsem si po 2 letech řekl o použity, protože jeden zaměstnanec měl dostat nový a já mohl výkonnou sestavu zdědit. Problém je ze pro AI potřebuješ gpu od nvidie. Bohužel úředníci kteří tohle řeší nemají žádnou zodpovědnost takže je jedno zda vyberko dotáhnou nebo ne. Protože články mají deadline tak tuhle situaci musím řešit nákupem vlastního hw >50k což mě dost sere.
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    JINX: zpravidla kupujeme doktorandum i notebooky, zalezi teda, ne vsem a ne treba hned prvni rok, ale minimalne desktop jim koupime hned, nebo samozrejme neco vezmeme ze skladu, kdyz je, ale rozhodne na nich nerecyklujeme zadny srot..
    JINX
    JINX --- ---
    MIGUEL: Přesně tak. Děkuji.
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    JINX: za sve si snad zadny doktorand na svete svuj cluster nekupuje. Nechci chytat za slovo, ale cluster ze sve definice spokuje vice jednotek (pocitacu). Je to zpravidla dost nakladna zalezitost. Nektere skoly maji sve clustery jine ne. Uprimne soudim, ze vetsina doktorandu ani netusi jak s takovym clusterem pracovat. Ale kdyz maji pro cluster ulohu, da se jim zaridit pristup. My jako skola mame nejake mensi pocitace, na kterych se da leccos natrenovat. Pote muzou pozadat o grant treba pro it4innovation. Kancelarske vybaveni mezi ktere patri i standardni pocitac kupuje samozrejme katedra. Je to to na co se ptas?
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    JINX: jako za sve vlastni penize?
    JINX
    JINX --- ---
    MIGUEL: Normální otázka. Zajímalo mě zda si každý doktorand kupuje výpočetní cluster za své...
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    JINX: v zasade vstricny :) , co konkretne mas na mysli?
    JINX
    JINX --- ---
    Jak to máte na ostatních školách s nákupem HW pro doktorandy? Potřeboval bych nějaké srovnání co se týče přístupu k vypočetním clusterům, nákupu GPU a podobně.
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    ARCHIMEDES: jsem mu odepsala slušně ale přísně. Odepsal jako hodný a slušný student, co si náhle uvědomil, že ode mě něco chce. Jsou to šašci :)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    RAGUPKI: mám studentů-agentů plnou třídu :D Ale graduje to, když jsem nastupovala, měla jsem nad sebou ve třídě jednu kameru a druhá mířila na studenty, před rokem na mě těch kamer mířilo už šest :) V rámci online výuky teď musím všechno nahrávat a posílat přes čínské cloudy, livestream z ciziny a v jiném jazyce než standardní čínštině je zakázaný, tak nezbývá než autocenzura a velká opatrnost.
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    DOBYTEK: Aha, ty působíš přímo v pevninské Číně, to jsem nevěděl. Myslel jsem, že jsi narazila na nějakého toho studenta-agenta, který má značně posílenou národní hrdost :-) Nepřekvapuje mě, že takoví lidi jsou, jen mě to jaksi fascinuje. Nedávno jsem byl na Nebi s Etzlerem, zkoukl jsem pár reportáží na YT a máš pravdu v tom, že si nedovedu moc představit, jaké to je, vyrůstat v současném ťinpchingovském režimu. Ovšem k té bagatelizaci...možná probíhá směrem z některých politických struktur, ale určitá část společnosti naopak Čínu docela pilně sleduje. Nemám ponětí o evropském měřítku, ale v ČR minimálně od Sobotkova (Kellnerova) obratu v zahraniční politice začalo situaci alespoň trochu sledovat mnohem více lidí. I česká média se občas pochlapí a když NYT nebo BBC provedou husarský reportérský kousek o Ujgurech, tak o tom alespoň podají zprávu a občas s někým udělají i rozhovor. (omlouvám se za odbočení od tématu)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    KATIA: jednoduše mi tím naznačuje, že mám na studenty přemrštěné požadavky, když jinde je jejich lemplovství hodnoceno výbornou. Kdybyste jen věděli, jak nízko (hluboko) moje laťka hodnocení studentů už je!
    Dotyčný student (jsem si ho nakonec našla, protože mi obdobně přátelskou zprávu poslal i na QQ) neudělal sedm z dvanácti úkolů, ten zbytek měl za 60, tj. minimum, neodevzdal midterm draft, a jeho závěrečný referát (který mi poslal s prázdným emailem a opět bez podpisu) byl za horentních 35/100, takže kdo jiný mi bude posílat takové meily, že :D

    KATIA: ona jich vyletěla dobrá třetina (a z té jsou dobrá polovina opisovači a ti, co to zabalili a se závěrečnou zkouškou se neobtěžovali), jsou to prváci v prvním semestru, a ta úroveň klesá každým rokem níž, letos už nedávají ani tu angličtinu, protože je to buržoazní přežitek. Ale zbytek uznal, že to zazdil (moje nároky byly tak minimální, s tak podrobným návodem, že jediná další možnost by byla, že bych to musela napsat za ně), takže mají samozřejmě šanci napsat ten referát znovu, a když bude mít hlavu a patu, tak projdou.

    RAGUPKI: Ono je to horší, je to čínská univerzita a já mu tam vnucuju západní standardy (jako třeba, že by měl v akademických textech citovat), čímž se dopouštím hrůz závažnějších, než byly opiové války! V Evropě se ta pozice a situace ČLR dost bagatelizuje, ale ono je to tam teď fakt zlé, propaganda graduje, prváci mají povinnou nalejvárnu, navíc tyhle hrůzy už teď slyší na každém kroku, media jen čínská, co je trvale připravují na útočnou válku, cokoli nečínského je nedostupné/zakázané, od března to ještě graduje, protože za covid můžou zlí zápaďáci, cizinci, co tam zbyli, mají dost problém i s pohybem na veřejnosti. Ale tohle je poprvé, co měl někdo drzost mi napsat takovou hrůzu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam