• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOBYTEKAkademický svět - tipy a triky
    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    THE_DARKNESS: tvoje univerzita má určitě přístup k press-realeasovejm službám typu AlphaGalileo, GlobeNewsWire apod. To jsou rozcestníky, odkud si články přebírají další rozcestníky jako třeba ScienceDaily. Nebo máš na mysli něco jiného než Press Release?
    THE_DARKNESS
    THE_DARKNESS --- ---
    KATIA: no, nemá to být úplně zaměřené na potenciální studenty, spíš promo výzkumu
    KATIA
    KATIA --- ---
    THE_DARKNESS: napadá mě akorát tohle, ale to nevím, jestli splňuje účel: https://www.timeshighereducation.com/
    THE_DARKNESS
    THE_DARKNESS --- ---
    čau, napadají vás nějaké zahraniční časopisy a weby pro propagaci vědy? kde by univerzita mohla posílat zprávy o svém výzkumu a objevech? díky
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    VAMPY: Za mě OBS Studio. Freeware a přitom funkční až až.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    Zkousel nekdo nekdy Vyond?
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    VAMPY: hh, tak to drzim palce
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    DOBYTEK: Etologie :) dojivost krav v zavislosti na kulture prostredi a tomu podobne. Z toho se da dostat celkem mnoho co se grafickeho zpracovani (a nemyslim tim jenom grafy) tyce.
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    VAMPY: vidis, a co jsi za obor? Ja si nejak nedovedu predstavit, co by z konferencniho prispevku slo dostat vic, ono videa, zvuk, nahravku sebe, to vsechno do toho dostanes uz v tom ppt.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    DOBYTEK: Deset minut. Predstava je dostat z toho trochu vic nez z klasicke ppt prezentace, ale jak jsem psala, mozna mne to nadseni prejde a skonci to u nahrani ppt s komentarem
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    VAMPY: a jak dlouhe to mas? Ja porad nahravam prednasky v powerpointu a jsem s tim docela spokojena, na kratky konferencni prispevek by to mohlo stacit taky. Na nahravani obrazovky s komentarem se mi osvedcil Kazam.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    JINX: Ja mam z toho takovy smiseny pocity. Na jednu stranu jsme z toho takova nadsena a rikam si, ze se to musi vyuzit a planuju si tu pomalu vyrabet video youtuber hadr. Na druhou stranu je mi jasne, ze manicka faze rychle prejde a pak budu jeste rada, pokud si zvladnu odrikat ppt na zaznam :(( treba prednaseni pres Teams mi ale vubec neslo, nudila jsem i sama sebe
    JINX
    JINX --- ---
    VAMPY: nevim jaky mas OS. Vyuzil jsem defaultni nahravani obrazovky a zvuku co ma integrovany macos. Za sebou uz mam 3 konference online a moc mi to teda nesedlo. Prezentovat to realtime pres zoom se mi moc nechtelo takze jsem zatim vzdy vyuzil moznosti nahravat to :(
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    VAMPY: Dělal jsem prezentaci přes vokoscreen, což byl pro mě ideální soft na záznam obrazovky s hlasem. Nově by měla existovat i verze pro Windows.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    Takze v ramci COVID sveta me ceka prvni online konference. Kreativite se meze nekladou, prednasky (vlastne videa) se budou nahravat predem a poustet ze zaznamu. Priklabim se tvorbe videa s voiceover a premyslim jaky software pouzit. Jsem v tomto smeru analfabet a uplny novacek. Mate nekdo tipy na nejakou vychytavku, aplikaci, software ktery stoji za to vyzkouset?
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    ACHERON: ano, tenhle pripad znam zblizka :) psal jsem o akademii ved, na univerzitach je situace bohuzel trochu jina...
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    ACHERON: zkusenosti z me alma mater me nechavaji jen sokovane zirat na to, ze maji nekde eticky kodex, kterym se i nekdo ridi :)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    DOTCOM: viz FSV UK kdyby bylo potreba trochu deprese do toho jak funguje nase staroslovutna UK
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MIGUEL: Tak v tomhle pripade to muzes zasvejkovat a delat ze si na to zapomnel. Jinak mas pravdu, osudy tech co se vzepreli vedeni jsou casto dramaticke, malokdy je to ale happy end…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam