• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KEVIN00Vivaldi
    LUDO
    LUDO --- ---
    novy Vivaldi a WhatsApp - staci zmenit UserAgent

    napr. https://chrome.google.com/webstore/detail/custom-useragent-string/lejiafennghcpgmbpiodgofeklkpahoe

    Pre web.whatsapp.com vyplnit napr. "Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/60.0.3112.90 Safari/537.36"
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KEL: Já nepoužívám WhatsApp vůbec :D
    ADITU
    ADITU --- ---
    KEL: úplně se mi to nedaří zprovoznit, podívám se na to později. díky za tip.
    KEL
    KEL --- ---
    ADITU
    ADITU --- ---
    KEVIN00: jako není problém si otevřít okno jiného prohlížeče, ale přijde mi to škoda. na fórum se podívám, jak se to bude vyvíjet :)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    ADITU: Pokud se nepletu, tak se to na fóru řeší jako dlouhodobý problém :/
    ADITU
    ADITU --- ---
    Po posledním updatu Whatsapp web hlásí, že si mám trhnout a přejít na jiný prohlížeč :(
    SUK
    SUK --- ---
    Tak, nalezen dalsi bug - napisu neco do adresniho radku a v rychlem sledu mackam enter a ctrl + tab - a stranka se nacita v tom tabu, do ktereho prepnu, nikoliv v nove vytvorenem.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00: Jo ja te chapu a souhlasim, ale za honbou za rychlosti to skripe jinde no. A uz relativne dlouho je normalni/bezne mit 8 a vice giga.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: To mám také. Ale to neznamená, že "mám dost RAMky" je řešení. V "oběhu" je plno starších stojů, které mají 4 GB RAM i méně. Ano lze dokoupit; lze koupit nový ntb; lze vysvětlovat, že to je normální, že ntb nic není, apod. Ovšem to stále neřeší, že díky takovému chování uživatelů je optimalizace na nulové úrovni (na tlf je to vidět nejvíce) a plno uživatelů to řeší nákupem, NAPROSTO ZBYTEČNÝM, nového ntb. Takže "mám dost RAMky" je odpověď, ale není to řešení a ani správný úhel pohledu. Aspoň pro mě.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Js mam dost RAMky zase :)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Je tam, ale i tak na Vivaldi hezké využití operační paměti.
    BTW Celkově mám poslední dobou v tomto směru spíše negativní zkušenost s Operou

    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    Ve vivaldi máš TAB navíc ne?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    ALATIR: Jsou to v podstatě "kopie". Ve Vivaldi je jiný Translator + překladač měn :) Po půl dni používání Vivaldi jsem měl cca 1.200 MB RAM zabráno :)
    LUDO
    LUDO --- ---
    ALATIR: pravdepodobne Intel driver? mne sa toto zvacsa stava po zobudeni zo spanku, pomaha Shift+Alt+F? na prepnutie do konzoloveho modu a nasledne spat do GUI
    ALATIR
    ALATIR --- ---
    KEVIN00: Takhle těžko říct. Neměl jsi třeba ve vivaldi otevřeno více tabů, které jsi pak zavřel? Máš v obou prohlížečích stejné extensions?
    ALATIR
    ALATIR --- ---
    SUK: Tak se to zase objevilo a popravdě nevím jestli to je chyba Vivaldi, spíš KDE 4. Nejenom ve vivaldi, ale i u různých dalších programů se myš přepne do permanentního "drag" módu - takové to "drž levé myšítko a posuň okno kam chceš". Běžně to funguje jen co držíš zmačknuté tlačítko myši, ale u KDE 4 vytuhne Kwin a nereaguje ani na klávesnici. Jediné co pomohlo, je zabít Xka a znovu zapnout.

    Každopádně s i3wm se mi nic podobného nestalo, ale pamatuju si, že v nějakém snapshotu < 2.x, jsem párkrát narazil na tu chybu po zavření tabu, co popisuješ. Naštěstí už se to od té doby nestalo.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Zdá se mi to nebo se s využitím operační paměti "něco děje" ...





    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Save all tabs as session :)
    Save selected tabs as a session – Vivaldi Browser snapshot 1387.4 | Vivaldi Browser
    https://vivaldi.com/...og/snapshots/save-selected-tabs-as-a-session-vivaldi-browser-snapshot-1387-4/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam