• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JANEQWIM HOF a jeho metoda
    Držitel mnoha rekordů - propagátor lásky k chladu - evangelista dechových technik to je nizozemec Wim Hof. https://cs.wikipedia.org/wiki/Wim_Hof
    rozbalit záhlaví
    LESNIMUZ
    LESNIMUZ --- ---
    LESNIMUZ
    LESNIMUZ --- ---
    Ahoj kdo jste byl dneska ve vodě😨..?
    já si to užíval moc..krása😀
    YERRO
    YERRO --- ---
    STEVIE: To, že se to někomu takto nepodaří, vypovídá jen o nich ;)
    JANEQ
    JANEQ --- ---
    ZIP79: nechci nikoho soudit, ale tohle je cesta ke grálu, měl bys mít sílu a integritu, abys takovej kousek zvládnul... takhle z dálky mi to přijde, že si šli pro fotku na instagram... je samozřejmě možný, že se tam posralo něco uplně jiného...
    ZIP79
    ZIP79 --- ---
    STEVIE: jo tohle je celkem vtipný tady, nevíte o tom někdo podrobnosti?
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    Otužilci se vydali na Sněžku ve spodním prádle, dolů je snášeli záchranáři - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...avy/zahranicni/snezka-polsko-zachranari-iceman.A181207_080944_zahranicni_bur

    :)
    LESNIMUZ
    LESNIMUZ --- ---
    Ahoj WHM jsem s pritelkyni zacal praktikovat docela nedavno...zacatkem dubna...dycham ve 4:20 rano a nekdy i odpolene abych se lip zregeneroval po shichte:)...od dubne se skoro kazdy den koupu v nasi rece..
    tedkom je to uz teple tak chodim raano anebo vecer...
    dychani mi prijde naprosto v pohode...vubec to neni tezke a hyperventilaci nemuze byt rec...
    otuzovani sem zacinal pomalu asi cca 1min... po mesici 2-3min.. tedkom davam 10min
    a pokud se nezadarii dat reku ..tak si davam ledovou sprchu 3-5min ktera mi prijde super hlavne rano to
    opravdu nakopne...
    za dobu co praktikuji..se mi zlepsil horni krevni obeh ..rozumej studene ruce...to dychanii me opravdu odkyseluje:) ..a strasti vsedniho zivota prijimam snaaze:)))
    ..takze vsem doporucuju...
    zacnete pomalu z tou vodou a DYCHEJ TE!!:))
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ROMI: Já to měl po roce pobytu v Austrálii, 2 roky mi v ČR byla pak furt zima :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    ja to mam uz naopak, ze nezvladam zimu poslednich deset let a to jsem se vcelku otuzoval, ale spoustu casu jsem zil v tropech a to na me zanechalo nasledek, tak ted uvidime, co se mnou udela vetsi otuzovani :)
    K4N3C
    K4N3C --- ---
    ROMI: Já vedro nesnáším, ale přijde mi, že s otužováním zvládám líp i druhý extrém, takže rozhodně lepší.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    ROMI: Mi vedro nikdy nevadilo
    ROMI
    ROMI --- ---
    NTR23: jen dotaz, jak pak zvladas vedra, kdyz si zvyknes na zimu?
    NTR23
    NTR23 --- ---
    NTR23
    NTR23 --- ---
    YERRO: To je dobrá metoda. Taky se snažím oblékat méně. Když to jde, jdu v triku. Lidi kolem jsou nechutně navleceni.
    YERRO
    YERRO --- ---
    Já zatím na to jdu odjinud a poslední asi tři týdny chodím jen v kraťasech a triku. Znám takový, co tak chodí celoročně, tak uvidíme ...
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    ja uz se taky koupala, na velikonoce bylo krasne :))
    JANEQ
    JANEQ --- ---
    NTR23: Strasne jsem uz chtel, ale pak me skolila brutalni angina... napresrok je to moje ;)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Voda už je fakt tepla. No jo, květen.

    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    JANEQ: ahoj, několik doufám, že věcných oponování:

    1) Někdo, kdo rozebíral WH dýchání vědecky a s přístroji vysvětloval, že se právě nejedná o hyperventilaci a výsledky této metody dělají v těle jiné věci než hyperventilace. Bohužel nemůžu nějak najít už :(
    2) Že většina lidí v západní civilizaci v těle a mysli rovnováhu právěže nemá, je známý fakt. Tohle dýchání ji má spíš pomáhat zpátky...?
    3) Nevím jak je to s účinkem a vedlejším účinkem u lidí, kteří mají nějaké konkrétní větší potíže (srdeční, mozkové, dýchací - cigarety atp.). Je fakt, že když s tímhle půjdu za doktorem, většina mi řekne, to jste se zbláznil, to je nějaký kec a ublížíte si tím. Na jednu stranu jednají z pozice bezpečí a jejich rady budou oprávněné. Na druhou stranu my modří už víme taky své... Tohle je oblast, kde se asi bude chtít spolehnout na vlastní kritické myšlení a konzultovat pouze s odborníky, kteří jsou přiměřeně otevření a přiměřeně vzdělaní zároveň.
    4) WH tvrdí (a už opakovaně dokázal), že naučí každého to co umí on. Takže být stejným "supermanem".
    JANEQ
    JANEQ --- ---
    SHAOLIN81: Pokud se bavime o medicinskem zakladu metody, je to cista hyperventilace, ktera je samozrejme take vybocenim, nebo narusenim rovnovahy v lidskem tele.

    Muj osobni nazor je, ze pokud clovek dlouhodobe nepraktikuje cinnosti, ktere vyzaduji takto, pro cloveka, obrovske mnozstvi nuklearni energie, nemel by to s timto typem dechovych cviceni prehanet. Zakon zachovani energie, totiz mluvi zcela jasne, nema to kam zmizet, musi se to vypotrebovat, coz ale logicky vede k potrebe tu energii znovu doplnit.

    Prijde mi obecne, ze to spousta lidi bere jako navod jak se stat superhrdiny (ted nemyslim nikoho konkretne), s hlavne instantne... to co hodne lidem nedochazi je, ze Wim Hof takhle zije uz opravdu hodne dlouho. To o cem bohuzel moc nemluvi jsou ty bolesti a breakdowny, ktere musel logicky za celou tu dobu prekonavat... ted uz se totiz prodava produkt. Produkt, ktery funguje, ma 1000 a 1 benefit, ale zaroven marketingovou strategii.

    Snazim se cely svuj zivot poskladat nejakou mozaiku toho jak zit. Wim uvaznul v moji siti. Nedam mu 450€ za videa a nejspis nepujdu na jeho kurz, ale to co si z toho beru je uvedomeni souvislosti a vhled do problematiky sebekontroly, kazne, obetovani se.

    Plus te otuzovani pripravi na pristi dobu ledovou ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam