• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    Digitální zrcadla a bezzrcadla SONY Alpha.
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PIPLA: Proste si to na uvod na par fotkach otestujes.

    Napriklad u mne doma mam prevazne mix ruznych LED "zarovek" z Alzy a nic mi neblika - takze vsechny fotky rodiny co fotim doma fotim na ES. Vse co fotim venku opet ES. U pribuznych taktez ES. Kdyz prijdu nekam kde nevim a hned chci fotit, prepnu si fotak na MS.

    Kdyz mam cas na tabletu prohlednout par fotek, tak vim na cem sem.

    Priznam se, ze z x foceni vsude mozne se mi myslim ze jen dvakrat stalo, ze jsem musel fotit na MS, abych se vyhnul banding.

    PS: Fotim na A7 III, Ricoh GR III, mobil. Fotim pouze amatersky moje decka, landscapes, cityscapes a co me napadne. Svatby pouze jako host, pripadne jako svedek, nebo zenich.
    PIPLA
    PIPLA --- ---
    LAUNCHER: Díky moc za odpověď.
    Takže je s A7 III nereálné fotit na ten tichý mód v obřadních síních? Zkoušeli jste to někdo? Třeba to ve výsledku moc vidět ani není... včera z té oslavy si nikdo pruhů nevšiml, ale já je samozřejmě vidím, no.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PIPLA: Jestli chces silent shooting s minimalni sanci na banding, musis jit smerem A9 II nebo A9.

    Mimo vyse uvedene me nenapada nic, co by mi na A7 III vadilo.

    Vice o silent shutter banding napriklad zde:

    Silent Shutter Banding | Enthusiast Photography Blog
    https://enthusiastphotoblog.com/silent-shutter-banding/
    PIPLA
    PIPLA --- ---
    Ahoj, vážně přemýšlím o Sony Alpha A7 III. Mám ji půjčenou na odzkoušení a dnes mne dost zarazilo, že v úplně tichém režimu při umělém osvětlení (zářivky?) jsou na každé fotce pruhy.
    Chci si foťák pořídit hlavně kvůli tiché závěrce na obřady a různé konference, kde prostě ruší cvakání, ale tohle by mohl být docela problém, že? Máte s tím zkušenosti? jak moc je to problém při obřadech v obřadních síních...
    Nebo ještě další důvod, proč si ji nepořizovat? Nebo naopak pořizovat? Díky moc!
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    SONY A9 II je venku. Dojmy? :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Touzim po UWA sklu. Mam predobjednany Tamron 17-28/2.8, ale mam spatny pocit, ze ted proste budou dlouhodobe vyprodane, jako se delo s Tamron 28-75/2.8.

    Nemate nekdo prosim zkusenost (treba drivejsi predobjednatele 28-75/2.8) jak dlouho muze toto cekani trvat?

    Mesic bych pockal, ale jestli to bude trvat dele, tak bych zkusil najit ojetou 16-35mm GM a tu pak prodat.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Já mám 35 mm rád. Je to podle mě nejuniverzálnější ohnisko. Ale vím, že dost lidí preferuje 24mm. Těch 28mm je zajímavý. Je to hodně "filmové" ohnisko.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Podlehl jsem reklamni masirce a objednal FE 35/1.8. Predpokladam, ze na 35mm se mi toho opet moc vyfotit nepodari, ale tak kdybych zase nekdy pomahal s focenim na svatbe, budu ho mit pripravene :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ono je to naprosto logicke, ale stejne prekvapene koukam, jak 85 GM vrazdi baterii fotaku.

    S 28/2 a 55/1.8 mi prijde baterie skoro nekonecna.

    Dobre na to myslet, kdyby clovek chtel vic na jedne akci s temi svetelnymi/tezsimi/hlucnejsimi skly vice fotit.

    Stejne 85 GM miluji... Ale je skoda, ze ho kvuli jeho vaze a velikosti nebudu vencit casteji.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Komercni chlubenicko, ale take par zajimavych info:

    Tamron Company Profile
    http://www.youtube.com/watch?v=O9HaDiY2bmo
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Sony gen 3 barvy vs Fuji barvy, moje nevedecka dojmologie:

    Mel jsem mnoho ne uplne pozitivnich zkusenosti s gen 2 Sony (hodne jsem cvakal na RX1r II, coz je prevlecena A7R II), obcas mi dost trvalo z toho dostat barvy, ktere se mi libi.

    Gen 3 (pripadne alespon moje A7 III) ma udajne jinou color science. Po nejakem case muzu rict ze ano, ze se s barvami trapim daleko mene nez s gen 2 a pro me oci je to s Fuji srovnatelne (netroufam si hodnotit ktera je o fous lepsi ci o fous horsi).

    Presto mi chybi nektere Fuji barevne profily / simulace (ty mmch funguji i s RAW v Lightroom) ... konkretneji Classic Chrome a oba PRO Negative.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Porovnani bokeh, Sony FE 85mm f/1.8 @ 1.8 vs 85mm f/1.4 GM @ 1.4.

    Obecne rad pouzivam male lehke f/1.8 a f/2 primes s rychlym AF. Ale pro 85mm, kterou vytahnu jen obcas a pouzivam typicky na staticke foceni, asi spise vezmu f/1.4 GM. Je to i tim, ze vystup z tohodle konkretniho skla se mi vyslovene libi. Tim nic proti FE f/1.8, ktera mi prijde na vhodne ucely paradni, ale me pouziti bude asi spise jinde.

    Tohle srovnani mi pomohlo pri rozhodovani, treba pomuze i jinym. Zaroven mi z toho srovnani prijde, ze FE 85/1.8 se ani v tomto ohledu nema za co stydet.

    Az prijde tenhle macek a predobjednavka na Tamron UWA, mel bych mit do zacatku sestavicku FE 28/2, Zeiss 55/1.8, 85/1.4 GM, Tamron 17-28/2.8, Tamron 28-75/2.8.

    Jeste by se mi hodila 24/1.4 GM, 90/2.8 G Macro a mozna neco v 35mm. Jenze s temi 35mm se mi jednak foceni moc nedari a druhak si nejsem jisty s vyberem (nabidka je, ale spis proste nevim co bych si vybral).

    I to 24/1.4 GM tezko rict, mam moc rad FE 28/2 a nejsem si jisty nakolik bych vyuzil to co mi da 24/1.4 GM navic. Ale herdek, do sbirky by se mi libil moc.

    Koukal jsem take na 100mm STF, velmi zajimave sklicko, ale priznam se, ze na to na co se asi patrne kupuje, budu mit prave 85/1.4 GM.

    Kazdopadne musim pochvalit FE system, nabidka skel pro me ucely paradni, vybiralo se mi opravdu prijemne.

    https://phillipreeve.net/blog/sony-fe-1-885-vs-sony-fe-1-485-gm-the-big-shootout/







    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Taky o nich uvažuju! Pro mě je ale teď priorita našetřit na 200-600 a 70-200/2.8. Teda jestli se mi nepovede prodat Canoní 300/2.8 x)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Musim velmi pochvalit Tamron, davaji k objektivum 5 letou zaruku. A je zda se uplne jedno, jestli jste clovek nebo firma. U takove spolecnosti si rad nakoupim dalsi objektivy, ale uvidime jake budou.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Z tohodle mam velkou radost:

    (SR5) Tamron will soon announce FOUR new FE lenses!!! - sonyalpharumors
    https://www.sonyalpharumors.com/sr5-tamron-will-soon-announce-four-new-fe-lenses/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Libilo se mi k nemu / Tamron 28-75/2.8, tohle video. Az na tez zbytecne treskuty nazev videa.

    If I only had ONE lens... Tamron 28-75mm f.2/8 | Sony A7III
    http://www.youtube.com/watch?v=0SIHYcXww_o

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Poridil jsem si na cvakani dovolenych a vyletu Tamron 28-75/2.8.

    Trosku velke a tezke, coz se dalo cekat. Na druhou stranu na pomery f/2.8 zoomu, skladnejsi nez je zvykem.

    Nevim nakolik ho vyuziji, mozna kvuli velikosti a vaze budu dal vyse uvedene cvakat na Sony 28/2.

    Po vikendu snad budu mit i nejake dojmy.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: chapu, absence AF me asi bude stvat, na druhou stranu 2:1 makro musi byt hodne zajimavy, to moc skel bezne sehnatelnych nema. A moje realna potreba makro objektivu neni zadna - uzit si zabavne makro fotky s novou "hrackou" :-) Na to by to sklo mohlo byt dobre
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: Fotodiox "hranata / ctvercova" clona k RX1. Na tu 55 sedi paradne, jak vidis. Stejne i na moji 28/2.

    Ta "defaultni" clona jak k 55 tak k 28 se mi nelibi, takze takhle. Jeste mam Fotodiox kulatou, ale ta se mi libi mene nez tahle hranata.
    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: co to je za clonu na tom 55/1.8?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Kamaradky :-)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam