• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    Digitální zrcadla a bezzrcadla SONY Alpha.
    rozbalit záhlaví
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    LAUNCHER: Njn. Popravdě SONY Gang je nejaktivnější SONY skupina v ČR. Vede ji český SONY ambasador Jan Tichý, takže tam jsou informace přímo od zdroje. Točí se tam i lidi z českého zastoupení SONY. Ale třeba v posledních třech měsících se toho moc nedělo. A je pravda, že krom zkušených uživatelů se tam objevuje hodně lam.

    Ale jestli chcete tak vám budu přposílat info sem. Teda vždy v momentě kdy to zjistím - takže tam může být nějaké spoždění. :)

    BTW, teď zajímavé info ... Luminar 3 je ke stažení zdarma. Asi jim teče do bot a chtějí nalákat lidi na Luminar 4.
    Professional photo editing in less time.
    https://skylum.com/luminar-3-for-free
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jak prosim sledovat ceske deni kolem Sony fotaku? Rekneme skoleni, predvadecky, srazy. Na FB vidim skupinu "SONY gang CZ", ale z toho mi bohuzel neleze skoro nic jineho, nez nekolik prispevku denne ohledne manualnich prastarych objektivu, coz me nebavi cist.

    Ted posledni me uz opravdu dostal natolik, ze tohle uz v feedu v mobilu fakt nechci videt:

    "Hoši, čo hovoríte na túto kombináciu? Helios + Sony ? Ja si myslím, že top pre začiatočníkov, za tie peniažky"

    Nejake napady, kde dat odber pouze viz vyse, nebo jak ten feed omezit pouze na "podstatnejsi hlaseni"?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    [SAMYANG] AF 75mm F1.8 FE - Portrait Lens for Sony E full frame Mirrorless Cameras
    https://www.youtube.com/watch?v=TdPtDvr-Czw&feature=emb_title
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FIRST LOOK! Samyang 75mm F1.8 AF FE | John Sison
    https://www.youtube.com/watch?v=gLP4U5kqtuM
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Druhy pokus o Macro 90mm je doma.

    Zatim vse vypada, tak jak ma :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: V SO, tzn 11.4.2020 jsem dostal tracking number pro balicek s pry novym objektivem, ktery je pry na ceste ke mne. Ze by to mel byt novy objektiv soudim podle toho, ze na papirech k objektivu vidim jine S/N, nez bylo na prvnim pokusu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Dnes odeslano. Do E-Infinity poslano mailem tracking number a webova adresa PPLky, kde se muzou mrknout kde je balik.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: Mam tu pokud dobre pocitam 7 kusu nativnich skel na E-mount, to makro je #8.

    Z toho realne vyuzivam tak 2 skla.

    Kdyby se mi ta reklamace nepovedla, financne ani jinak me to neohrozi.

    Takze myslim uplne v klidu :-)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    To zní jako malá noční můra.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: PPL 598 Kc do UK + 60 Kc svoz ridicem. Tak asi vezmu tu PPL.
    FOGH
    FOGH --- ---
    FOGH: ale do UK si reknou o 730 Kc... uf
    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: ja mam v oblibe DPD, objednavka prepravy je online, staci vyplnit formular a zabalit balicek, neni potreba na nej ani psat adresu, oni na to nalepi svuj stitek
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: Poslal jsem email vcetne linku s mym videem, kde ukazuji co a jak je spatne.

    Za par hodin prisel jejich email at to prosim poslu zpet na adresu reklamaci, kterou mi tam napsali.

    Ted budu muset poresit, jak to tam poslu.

    Napady jak poslat zasilku z okresniho mesta do UK, pls? Na postu nepujdu, nemam je rad.
    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: jsem zvedav na vysledek, poreferuj potom...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: E-infinity
    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: odkud jsi to objednaval?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Sony Macro 90mm dorazilo, ale je dead on arrival :-(

    Fotak vetsinou to sklo neidentifikuje (zobrazeno F-- misto napr. F2.8), pak treba chvilku identifikuje, pak zase ztrati spojeni. Cistit kontakty jsem pro jistotu vyzkousel, ale neprekvapive nepomohlo (na fotaku mi jine me skla funguji a to Macro je nove).

    Od G skla jsem teda cekal trosku vic :-(

    Ach jo.

    Vyhoda alespon je, ze jsem na to sklo nespechal.

    Zacal jsem resit reklamaci.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: Thx, vyridim, treba mu to pomuze. Akorat tu "rychlost obnovovani" na A7 III neporesi, leda jak jsem mu radil, priplatit si za vyssi modely.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    LAUNCHER: Je to hlavně nezvyk. Taky mi to pár focení trvalo než jsem si zvykl. Navíc si někam namapovat ovládání hledáčku (světlost, teplota, rychlost obnovování apod). Pro mě už začíná být divné se dívat skrze OVF. Ještě pořád se nám doma válí 6Dčko, tak občas po něm z nostalgie šáhnu. :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: Ja jak kdy a jak co. Nedavno jsem lezel pred synkem doma, ale venku by me to nenapadlo.

    Hodne veci fotim z urovne pasu pres vyklopeny display, hodne jinych veci ze stejne vysky z pokleku. Ridi se to venku / vevnitr, outdoor kalhoty vs slusnacke kalhoty, jsem venku a prsi vs neprsi, aktualni vycerpani, aktualni nalada atd.

    55/1.8 @ 1.8

    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: Ja nedavno presel na A9 a hledacek fakt lepsi, ale stejne ho pouzivam tak v 10% pripadu, jinak fotim pres displej. Pritom jsem predtim 12 let fotil na DSLR.

    Drive mi prislo i normalni lehat si na zem, kdyz to kompozice vyzadovala, ted me to ani nenapadne, kdyz k zemi muze jit jen fotak :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam