• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    Digitální zrcadla a bezzrcadla SONY Alpha.
    rozbalit záhlaví
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: Nezkousel prave
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Jako u Tamron? Tak to by byla bomba. Uz jsi to zkousel?
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: myslim, ze na to nemusi byt dock:
    35mm F1.2 DG DN A019 Firmware | Lenses | Download | SIGMA Corporation
    https://www.sigma-global.com/en/download/lenses/firmware/a019_35_12_sony-e/#windows
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: FW - A jak na to?

    Potrebuji tuhle docking station?

    (nikdy jsem to u Sigmy nedelal)

    SIGMA USB Dock pro SONY: https://www.alza.cz/sigma-usb-dock-pro-sony-levne-d4799055.htm

    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Mimochodem rozečetl jsem si letošní ročník Outdoor Photography magazínu a mám pocit, že čtu nějaký magazín pro psychoterapeuty. Jakože snad tam není jediný článek který by nemluvil o depresích a celkově psychické nepohodě fotografů. Podotýkám, že jde o lednové číslo takže se do toho ještě nemohla promítnout Corona. Pro mne byla fotografie vždycky naopak útěk od problémů a děsný relax. Je ale možné, že ti co se tím snaží živit to mají fakt čím dál horší.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Mě to vlastně moc nepřekvapuje. SONY je globálním výrobcem sensorů, které dodává mimochodem i do mašin jako jsou Hasselblady. Tím pádem to bude vždycky Canon versus SONY. No a chvíli tahal kačenu Canon a teď ji tahá SONY. :) Zatím Canon neukázal ani prototyp senzoru s 15EV dynamickým rozsahem.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: strasny tyhle 'seznamy' ;)
    Aktualizoval si fw v ty sigme 35/1.2? Nejak jsem se jeste nerozhoupal :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ta 14/2 by se mi libila na astro :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Sigma patented thee new FE primes: 12mm f/2.8, 14mm f/2.0 and 14mm f/2.8 - sonyalpharumors
    https://www.sonyalpharumors.com/...patented-thee-new-fe-primes-12mm-f-2-8-14mm-f-2-0-and-14mm-f-2-8/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: 55mm mi prijde vyborne mmj na momentky deti v interieru.

    S 85mm uz se mi nedari do beznych interieru vejit a na momentky to potom moc neni.

    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Možná ještě 24 na astro :)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Já nevím, mě těch 50mm přijde takový voničem. Jakože 35mm je pro mne takový ten univerzál, který se dá vyfotit skoro cokoliv. 50mm je i na full frame už moc dlouhý aby se tam něco vešlo, a moc krátký aby se s tím daly dělat rozumné portréty. Obecně vzato kdybych měl mít jen jeden objektiv tak to bude 35mm, a pokud dva tak 35 a 85. A pokud si mohu trochu vybrat tak 16, 35, 85, 200, 600
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: jasny, kdyz je clovek vazanej na 35, tak k tomu 55 sedi a je skoro nutny :)
    S tim priblizenim jsou 35 urcite lepsi, to je smutny fakt, ale nosim si slusnej slabej +1 diopter od B&W, priplacnu podle potreby na 45/55/75/Tamron28-75, priclonim a jdu bliz kdyz je treba.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Souhlas ze 45mm je ideal stred ohnisko a ac tenhle Samyang nemam, podle recenzi i (nejen) Tvych fotek vypada lakave :-)

    Jenze...

    35mm designy maji typicky mnohem lepsi max magnification ratio nez 50mm (nebo 45mm).

    A opravdu, Sony FE 35/1.8 umoznuje mnohem vetsi zvetseni nez Samy 45, to se hodi napr na kytky po ceste.

    Zeiss 55 je pak fajn, ze je proste vychazi lepe mezi 35 a 85, pripadne mezi 35 a 75 u mych malych primes.

    Kazdopadne zijeme v krasne době, opravdu je z ceho vybirat...
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LWEEK: 55 je u Skody taky za 19900,- jsem videl. Ale ja si stejne myslim, ze ten Samyang 45/1.8 je sikovnejsi variace :) od ty doby co ho mam, tak 55 a i tehdy 35/1.4 sly po case pryc - to ze je 55 o zdib ostrejsi a ma o zdib rychlejsi AF a je "zeiss" mi proste nevyvazi to, ze 45 je super stred/normal ohnisko.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    MENTOL_: Asi máš recht. Akce je všude, ale na Megapixelu ji nemají pojmenovanou black friday :D Hele ale na Megapixelu mají 55/1.8 ZA za 19990. Trochu lepší nabídka než na Škodovi :)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LWEEK: to je takovy to nestastny pocesteni, zlej alza ;) a mozna to jde od skody spis? Ne ze by to bylo podstatny :)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Vypadá to, že SONY je další firma co nepochopila, že black friday je jen jednou v roce. :)
    https://www.fotoskoda.cz/3127-usetrete-az-11-000-kc-se-sony-black-friday
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ... takovy ten pocit, kdyz nevite, jestli bude stacit napr. 35/1.8, nebo jestli tahat napr. 35/1.2 :-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam