• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    Digitální zrcadla a bezzrcadla SONY Alpha.
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PSITLAPA: LAUNCHER: Jinak nemelo jak se to posunout, jsem se ted k 85 nedostal.

    Ja mam cas na doceni jen o vikendu a jak mam hodne skel, tak nez to vsechno prostridam vzdycky... :-))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PSITLAPA: GM a X100V (ach jo) budu prodavat, ale jeste jsem se nedokopal napsat na to inzeraty :-)
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    LAUNCHER: Jo, já myslel, jestli v tom není za poslední měsíc posun, všechny/oba si asi nenecháš. Já stále váhám, cena je stejná, ale to GMko už je na batoh.
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    LAUNCHER: Tak kterej vede, Sigma nebo Gmko (85)?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jestli jste jeste nevideli, tak vrele doporucuji mrknout na tohle:

    [PEPAZZ @ Digitalni fotaky a fotky...]

    a

    [PEPAZZ @ Digitalni fotaky a fotky...]

    Srovnani 35 je paradni. Srovnani 50 imho o dost horsi, ale porad zajimave.
    KEJML
    KEJML --- ---
    BASIK: Měl jsem ho na chvíli půjčenej s A6000 a přišel mi fyzicky hrozně obrovskej - z mýho pohledu se ztrácela hlavní výhoda ASP-C oproti FF. Jinak fotky mi na první pohled přišly dobrý, ale obecně se držím spíš low-endu - moje primární sklo je Sigma 30/1.4, která je velikosti +- maximum, co já osobně chci pravidelně mít na foťáku
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Mmch na Sony Gangu je obcas slyset o barevne sladenosti GM objektivu (tzn ne vsech Sony objektivu, pouze GM).

    Ale i tu barevnou sladenost GM jsem, priznam se, jeste neslysel primo od Sony a dost bych se tomu divil, vzhledem k tomu kolik let je tam rozdilu a ze jsou tam 1) pre-XA skla vs XA skla, 2) novejsi generace coatingu.

    Kdysi jsem slysel povidani o Zeiss Master Prime a ona to neni zadna sranda a uz vubec to neni takhle jednoduche.

    U $$$ videa je to dost zasadni, u meho cvakani je mi to dost jedno :-) Spis resim, aby to pokud mozno vsechno melo hezkej bokeh a pokud mozno to nebylo uplne silene tezky :-) Ne vzdy se mi tohle dari :-) Barvy si stejne resim v PP, coz u fotek neni takove peklo jako u color grading $$$ videa.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    Rozdily barev u 3 fotek nize

    7 hlasy od 7 respondentů

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Pro srovnani:

    Sigma 85/1.4 DG DN, Sony 85/1.4 GM, Tamron 70-180/2.8 (poradi fotek je nahodne oproti teto posloupnosti), vse zacloneno na f/4.

    Omlouvam se, ze jsem to nenacvakal vic presne.



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: A jak konkretne zjistujes, ktere Sony sklo se vyrabi v tovarne Sony a ktere Sony sklo se vyrabi v tovarne Tamron? :-)

    Pozor je to chytak - Podle napisu "Sony" na objektivu se to poznat neda.

    Sony drzi v Tamron 30% akcii. A Tamron, jakozto nejvetsi svetovy vyrobce objektivu, vyrabi tunu skel pro Sony, Nikon atd.
    BASIK
    BASIK --- ---
    MENTOL_: Mam z toho stejnej pocit, onion rings mi ted nejak nevadej a stabilizace je velkej bonus :) no asi do nej pujdu a uvidime.

    LAUNCHER: ja mam APS-C naschval :D FF dobry, ale proste jina kategorie, nez bych potreboval :)

    LWEEK: Tady bych videl vyhodu, ze sklo to bude uplne primarni, takze porad stejny a navic se mi barvy z tamronu ze samplu libej vic nez z 16-55/2.8G :)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Ale zase mít všechno Tamron tak tenhle problém odpadá. Já sám jsem se ale rozhodl jít cestou originál skel a tomuhle se vyhnout.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Musím říct, že největší problém s používáním objektivů třetích stran jsou barevné posuny. Už to není tak hrozné jak to bylo, ale fotit svatbu kde každá fotka má jiný odstín je pruda. To jsem si shodou okolností vyzkoušel předminulý pátek kdy kolega sekundant fotil na dva systémy a ještě objektivy asi čtyř značek a docela jsem z toho brečel. :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BASIK: Vzit misto toho dle vkusu FF 17-28/2,8 nebo FF 28-75/2,8 a casem dokoupit A7 III?
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    BASIK: z recenzi spokojenost se 17-70 co jsem koukal, jen fanatici na svetlo koule v bokehu budou remcat, ze nejsou uplne hladky, ale bokeh jako takovej krome highlights je v pohode.
    KURE
    KURE --- ---
    BASIK: no nemít sony16-55, uvažuju o něm taky. Takhle mi přijde redundantní.
    BASIK
    BASIK --- ---
    LWEEK: Tak ja uz taky, menu jsem projizdel Xkrat, ale asi me nejak nedoslo, ze to bude pod nastavenim ISO :)

    Btw. nemate nekdo zkusenosti s Tamronem 17-70/2.8 pro APS-C? Docela nad nim uvazuju k A6400.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    BASIK: LAUNCHER: Já mám v Quick Menu. :) Nemusí se to rozkliknout, stačí točit kolečkem.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BASIK: Na A7m3 mam nastaveno na tlacitko C1 :-)
    BASIK
    BASIK --- ---
    BASIK: Tak jen pro info - funkce dohledana - foto menu 1 > iso setting > ISO Auto min. SS :)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    Repostnu si z FB Sony Gangu

    SAMYANG 24mm f/1.8 AF
    odkaz na více fotek:
    Petr Klapper
    http://www.klapper.cz/gallery/samyang-24mm

    Tentokrát to bude stručné a jednoduché - zájemci o kvalitní, cenově dostupný a malý 24mm pevný sklo s clonou f/2-či-méně mají konečně z čeho vybrat :)

    Samyang se s každým Tiny sklem posune o kousek vpřed, stalo se tak i tentokrat, a výsledkem je stále malé, lehké, ostré sklo. Oproti minulé povedené 35/1.8 ostří snad ještě o trochu rychleji, a co mě překvapilo, tak má i velmi příjemný bokeh - neni to uplně klasický portrétní sklo "hlava ramena", ale s trochou rozmyslu pozadí (popředí) na portréty a svatby rozhodně použitelné.

    Vzhledem k ohnisku je to také velmi povedené sklo na toulky městem - ať už ve dne či v noci. 24mm se krásně udrží na delší čas (ideálně se stabilizací senzoru) i večer z ruky a zároveň je díky velké hloubce dostatečně proostřeno už i na plnou díru.

    Co je trochu nové tak jsou hvězdy kolem nočních světel/slunce, narozdíl od klasických symetrických u většiny skel se s postupným přicloněním (a podle zdroje světla) více či méně střídají dlouhý a krátký cíp. Ješte nevím jestli se mi to vždycky líbí, ale je to zpestření ;)

    Objektiv má také nově tlačítko jako Sony G/GM skla a kromě klasické funkce umožňuje i přednastavení a vyvolání nekonečna (či jiné ostřící vzdálenosti) - zkusil jsem, funguje, ale nějaké astro, na které to je primárně určeno, zkusím později. Link na vysvětlujíci video: https://www.youtube.com/watch?v=WbsI1wzioZo

    Cenově bude na CZ/SK trhu k mání za 11990,-/469Eur.

    Fotky:
    Petr Klapper
    http://www.klapper.cz/gallery/samyang-24mm

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam