• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    BASIK
    BASIK --- ---
    LWEEK: Tak ja uz taky, menu jsem projizdel Xkrat, ale asi me nejak nedoslo, ze to bude pod nastavenim ISO :)

    Btw. nemate nekdo zkusenosti s Tamronem 17-70/2.8 pro APS-C? Docela nad nim uvazuju k A6400.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    BASIK: LAUNCHER: Já mám v Quick Menu. :) Nemusí se to rozkliknout, stačí točit kolečkem.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BASIK: Na A7m3 mam nastaveno na tlacitko C1 :-)
    BASIK
    BASIK --- ---
    BASIK: Tak jen pro info - funkce dohledana - foto menu 1 > iso setting > ISO Auto min. SS :)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    Repostnu si z FB Sony Gangu

    SAMYANG 24mm f/1.8 AF
    odkaz na více fotek:
    Petr Klapper
    http://www.klapper.cz/gallery/samyang-24mm

    Tentokrát to bude stručné a jednoduché - zájemci o kvalitní, cenově dostupný a malý 24mm pevný sklo s clonou f/2-či-méně mají konečně z čeho vybrat :)

    Samyang se s každým Tiny sklem posune o kousek vpřed, stalo se tak i tentokrat, a výsledkem je stále malé, lehké, ostré sklo. Oproti minulé povedené 35/1.8 ostří snad ještě o trochu rychleji, a co mě překvapilo, tak má i velmi příjemný bokeh - neni to uplně klasický portrétní sklo "hlava ramena", ale s trochou rozmyslu pozadí (popředí) na portréty a svatby rozhodně použitelné.

    Vzhledem k ohnisku je to také velmi povedené sklo na toulky městem - ať už ve dne či v noci. 24mm se krásně udrží na delší čas (ideálně se stabilizací senzoru) i večer z ruky a zároveň je díky velké hloubce dostatečně proostřeno už i na plnou díru.

    Co je trochu nové tak jsou hvězdy kolem nočních světel/slunce, narozdíl od klasických symetrických u většiny skel se s postupným přicloněním (a podle zdroje světla) více či méně střídají dlouhý a krátký cíp. Ješte nevím jestli se mi to vždycky líbí, ale je to zpestření ;)

    Objektiv má také nově tlačítko jako Sony G/GM skla a kromě klasické funkce umožňuje i přednastavení a vyvolání nekonečna (či jiné ostřící vzdálenosti) - zkusil jsem, funguje, ale nějaké astro, na které to je primárně určeno, zkusím později. Link na vysvětlujíci video: https://www.youtube.com/watch?v=WbsI1wzioZo

    Cenově bude na CZ/SK trhu k mání za 11990,-/469Eur.

    Fotky:
    Petr Klapper
    http://www.klapper.cz/gallery/samyang-24mm

    ALKALOID
    ALKALOID --- ---
    PSITLAPA: donutil sem pritelkyni stat modelem, ale byla nasrana, ze se mi libi vic fotka, nez ona :) Pak sem cvaknul krajinu z balkonu, rozliseni to ma do F8 neskutecny, zkusim to srovnat s nejakym mym jinym sklem a dat nejaky srovnavaci fotky, nicmene v tomhle klubu bych byl mimo
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    ALKALOID: :D A jak to teda fotí, už jsi ho testoval?
    ALKALOID
    ALKALOID --- ---
    PSITLAPA: diky za nej :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PSITLAPA: Chapu a vubec se nedivim :-))
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    Jinak já už jsem si tyhle monstra 600 g (spíš 500) zakázal. Já to pak nenosím a leží to doma. Konkrétně ta Sigma 35/1.2 je prostě za hranicí. Raději se smířím s 1.8 do kapsy a celkově mít max 3 skla v brašně.
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    LAUNCHER: Bezvadný, děkuju.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PSITLAPA: Ad RX1r2:

    "Ale zas když se to povede, tak je to prostě vražednej stroj.": Naprosty souhlas. Dodnes me obcas mrzi, ze jsem ji pustil. U zadneho jineho fotaku se mi tohle nestalo.

    "A líbí se mi, že je širší než 35 mm. No tohle nahrazovat X100Včkem asi půjde těžko." - X100V je fajn v tom, ze je "placata", vejde se do dveri u auta, snadno do bundy a tak. A ze je to opravdu moc moc hezky fotak. Vystup me z toho tolik neuchvatil... ale to je proste tezky, kdyz tu mam 85/1.4 atd.

    "Asi mám starý baterky, mě vydržej tak 100 snímků, což je třeba na vejletě fakt pruda.": Uz je to dlouho, tak Ti nereknu presne cislo. Ale vim ze jsem se divil, ze to bylo docela o dost vic, nez je deklarovano dle CIPA. Koukam uvadi se 220 snimku, takze jestli jsem mel 300?

    Ad 35mm skla na Sony:

    "Podle FredMiranda by měla být ta nová Sigma 35/2 podobná jako u RX1. Sigma teď dost jede :)": Ja jsem moc spokojeny jak s moji Sony 35/1.8 tak s moji Sigma 35/1.2.

    Ta Sigma 35/1.2 je teda krava tezka, ale kdyz se clovek hecne a foti s tim... tak:

    1) I v blbych situacich a blbem svetle z toho lezou ok fotky. Tzn kdyz nejake fotky chces nebo potrebujes, ona ti je proste doda, nehlede na tu situaci.
    2) Pokud jsou ty podminky dobre, tak z toho leze "magic".
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ten folder s RAW smaznu ~zitra, kdo potrebujete stahujte rychle ;-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PSITLAPA: Davam tri kousky z X100V. Nejsou to moc dobry fotky. Jasne, nejvetsi podil na tom maji moje low skills. Ale urcita cast problemu je tam proste to, o cem mluvim nize.

    U DSCF1504.RAF jsem po fotaku chtel ostreni na oko, ale bylo to vedle jako jedle. Domnivam se, ze moje A7 III by ve stejne situaci nemela problem (ale jasne, to je taky mnohem vetsi fotak).

    X100V RAW – Disk Google
    https://drive.google.com/drive/folders/1aKG1FN5Cx04BTSyFpcFoIKEaJAQJBhUu?usp=sharing



    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    S tím color space souhlas, u gen 3 je to o dost lepší, zatím furt hledám barevný profil, co by to trochu odladil. Ale zas když se to povede, tak je to prostě vražednej stroj. A líbí se mi, že je širší než 35 mm. No tohle nahrazovat X100Včkem asi půjde těžko.
    Asi mám starý baterky, mě vydržej tak 100 snímků, což je třeba na vejletě fakt pruda. Podle FredMiranda by měla být ta nová Sigma 35/2 podobná jako u RX1. Sigma teď dost jede :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PSITLAPA: "V porovnání s tím GMkem, kterej ti sedí víc?":

    Mrkni na muj post semhle: [LAUNCHER @ Digitalni fotaky a fotky...]
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PSITLAPA: Na RX1r2 jsem nejaky cas s nadsenim fotil. Baterka mi vubec nevadila. Nosil jsem druhou, ale malokdy jsem ji potreboval.

    Nikdy jsem nevidel nic, co by fotilo tak uzasne fotky z tak male velikosti jako prave RX1r2.

    Mrzelo me:

    1) Ze je uz dneska starsi fotak a tak se na ledasco ceka, oproti nejnovejsi technice.
    2) Pro me oci horsi barvy, oproti nove color science pocinaje gen3.
    3) Ta 32/2 je vyborna, ale holt leckdy potrebuji bud jine FL, nebo rychlejsi sklo.

    Par mych fotek z RX1r2:






    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    Místo Samyangu 75/1,8 mě vzala za srdce 65/2 sigma dg dn, to je fakt lahůdka.
    PSITLAPA
    PSITLAPA --- ---
    LAUNCHER: Nevim jak Včko, ale Fko bylo takový placatý a toho se právě bojím. RX1R2 je ostrá jako kráva, krásnej bokeh, můžeš skoro neomezeně cropovat, tak je to spíš 35/2 - 70/4. Akorát baterie stojej za hovno. Jinak jsem teď pustil Pentax A*85/1,4 abych zafinancoval tu Sigmu 85/1,4.. V porovnání s tím GMkem, kterej ti sedí víc?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Daval jsem vedle, ale tady to treba taky zaujme :-)

    Aktualni stav mych short telephoto :-)


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam