• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: Nespolehlivý ostření. Front-back focus. Na každým konci zoomu i vzdálenosti jinym směrem.

    Ani ta fixní 135 F2 se mi nikdy nepodařila vyladit tak, abych si byl jistej že zaostřim. A na F2 je to fakt vidět. I u tohohle fixu se to při microadjustments dalo zkorigovat jenom aby to ostřilo spolehlivě jen v určitý vzádlenosti.
    Smířil jsem se s tim, fotil s Canonama 20 let a neřešil to, ale strašně mě to vždycky sralo!
    Ten samej objektiv přes adapter MC-11 na Sony všechno ostrý vždy za všech okolností všude.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LWEEK: to vypada jako pekny sklo, navic za 30 to neni tak prehnane drahy, cekal sem ze uvidim cedulku 70 :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: co znamena neumel nikdy fotaky? :D ja nejak nikdy nestezoval a uz sem fotky publikoval na hodne mistech..
    Nicmene priznavam bez muceni, ze zastavam motto, neni to v technice, je to v rukou a ocich, tak mozna nedokazu docenit ty ultra futuristicky featury kamer, ja proste potrebuju aby to melo velkej snimac, vyfotilo to aspon 2 fotky za vterinu, umelo to fotit i na dlouhej cas a nebolely me z toho zada, kdyz to taham s trema sklama po svete :)
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: Jako jo, Canon uměl vždycky dobrý objektivy. Škoda, že nikdy neuměl foťáky:>

    A zajímavej objektiv. Opravdu hezkej balanc velikosti a akceptovatelný kvality.

    Na Sony tuhle roli hrajou třetí značky, páč si nesmyslně nelokli systém jen pro sebe. Samyang něco dělá, ale přišlo mi, že má proměnlivou kvalitu a nejde se na to spolehnout.
    Laowa dělá dobrý manuální, což u širokýho tak nevadí, ale nejsou tak malý.
    Nevim, neřešil jsem to moc, širokej potřebuju zoom.

    Já hledám náhradu Canon 135 F2. Naprosto skvělej objektiv v parádně kompaktnim balení. V podstatě takovej světelnej tunel – čočky na doraz. Mám ho hrozně rád, a na Sony nic tak malýho neni.

    Oznámili ale Sony 100 F1.4. Doufám, že to bude příčetně velký. Stejně je mi 135mm moc těsná, a 100 by byla ideální.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Tak jako 14/1.8 GM je fantastická a nemá obdoby na trhu. Já bych chtěl 16-35 kvůli flexibilitě.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ty jo, kdyz tak koukam na nabidku sonackych 16mm, tak si zacinam rikat, ze jeste mozna zkusim dat sanci RF systemi s jejich 16mm 2.8 prime sklem, ktery na svoji vahu foti skvele.. a ta vaha pro me znamena nejvetsi podminku pro prechod na dalsi system... hm :(

    Canon RF 16mm F2.8 STM Lens Review
    https://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-RF-16mm-F2.8-STM-Lens.aspx
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Na pořádnou 16-35 se u SONY doslova klepu. Ocenil bych kdyby se nevysouvala ale přežiju to pokud bude opticky dobrá. Ta aktuální se vysouvá, je těžká a opticky nedocvrnknutá.
    MINER
    MINER --- ---
    KURE: no, ty prachy jsou naprosto šílený:)

    Jo, ty pevný jsou celkem fajn, pokud někdo fotí staticky.

    MINER: Jinak u Tamronu jsem ještě nezmínil pomalejší ostření.
    KURE
    KURE --- ---
    MINER: jo dá se čekat, že novej 16-35GM nebude levnější než ten původní. Možná to bude blíž 80 než 70.

    já jsem zjistil, že vlastně tak moc doširoka nefotim, takže ho nepotřebuju. A kdyby snad, asi bych to řešil 20mm f1,8 G
    MINER
    MINER --- ---
    KURE: Podle velmi vydařenýho updatu 24-70 předpokládám, že 16-35 GM II se stane nejlepší, ale za ty strašný prachy (70k).

    Shrnul bych stav pelotonu, pokud někdo taky vybíráte širokáč, aspoň si to srovnám v hlavě.

    – Sony 16-35 PZ F4 [39 k] – perfektně ostrej, ale obří distorze (korigovatelný automatickym profilem), mrňavej, nic se v něm nehejbe + dust-proof (PZ nepotřebuju, ale nevadí, funguje přirozeně), aperture ring
    Sony 16-35 GM F2.8 [70 k] – nestojí za ty prachy, a ani až ho po upgradu zlevněj (čekám o 10k), velký, neostrý, meh
    – Sony 16-35 GM II F2.8 [~70k] – pravděpodobně nejlepší (ale ty prachy:) ostrost asi doladí skoro k PZ, velikost čekám kolem 110 cm, takže už akceptovatelnou, malé distorze, byť bude dust-proof, zoom asi bude furt vylejzat ven (někde to nasává vzduch – řešim kvůli prachu při cestování).
    – Tamron 17-28 F2.8 [23k] – nejmenší distorze, (lepší než GM), trochu horší lens-flare, ten 1 mm na širokym konci už mi hodně vadí, tam mě baví bejt, neni weatherproofed, malinko se hejbe přední člen, ale jen vevnitř. Jinak vlastně překvapivě fajn objektiv, (používal jsem 3 týdny)
    – Sigma 16-28 F2.8 [24k] – akceptovatelný distorze, ale má hodně mázlý rohy i na F4, není weatherproofed, byť se venku nic nehejbe

    Sigma dělá slušnou 14-24, ale pro mě no-go, páč nemá přední filtr a už je to moc velký.
    Pak jsou zajímavý manuální fixy (Laowa zero-distorsion), ale pro ně na dynamický scény no-go.
    MINER
    MINER --- ---
    KURE: Dík. Únor announcement, tedy na krámu asi duben+.
    KURE
    KURE --- ---
    MINER: tak už jsou rummors, prej v unoru
    RUMOR: New Sony 16-35mm f/2.8 GM II will be announced at the CP+ show in February - sonyalpharumors
    https://www.sonyalpharumors.com/rumor-new-sony-16-35mm-f-2-8-gm-ii-will-be-announced-at-the-cp-show-in-february/
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: tak v Mpx už nahodili slevy taky a zmiňují i Cashback, a ti jsou schopni případně i poradit
    Sony Alpha A7 III tělo | 📸 Megapixel
    https://www.megapixel.cz/sony-alpha-a7-iii-telo?

    Já na to neměl klikat, teď na mě furt budou blikat tyhle reklamy všude:)
    MINER
    MINER --- ---
    Sorry, píšu z mobilu, ignoruj blbosti:)
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: já koupil jinej foťák jinde, ale ano, udělal jsem to u Sony.
    U tý registrace vybíráš obchod, tak jen koukni, že tam je Datart, a mělo by to být střihy l stejný
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: aha, takze si to proste koupil a registroval, u "Datartu" si proste nic neoznamoval, jo? Mne ten jejich navod trochu zmatl, musim rict :) tak dikec!
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: nevím, mám stejný info jako ty.
    Registroval jsem foťák na https://www.sony.cz/mysony/login?reg=true
    a přišly mi kódy, který mám uplatnit za 30 dní.
    Jestli projdu testem pozornosti a inteligence se dozvím za 30 dní:)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: jeste dva dotazy pls (protoze Canon to mel uplne jinak), pisu je boldem:


    KROK 1
    Kupte jeden z libovolných modelů v období 01.11.2022 – 15.01.2023 a uplatněte u prodejce nárok na vrácení peněz. jak mam u prodejce uplatnit narok? mam mu rict, pri placeni ze chci uplatnit narok na cashback? nebo jak to mam chapat?

    KROK 2
    Přejděte na webové stránky, (jaky stranky?)klikněte na tlačítko „Claim“ a zaregistrujte se. Žádost na vrácení peněz musí být provedena on-line nejdříve po 30 dnech od nákupu, ne později než 15.3.2023, jinak nebude přijata.

    dik )
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MINER: jj, vim o tech chytacich, jen sem fakt nemohl najit informace, ale uz jo, tak diky, uvidim jak prodam starej dslr a kdyztak jdu do toho :)

    On-line podpora kampaně Cashback (01.11.2022 - 15.01.2023) | Sony CZ
    https://www.sony.cz/electronics/support/articles/00225107
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam