• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NAVARROLifehacks
    Praktické až geniální znalosti vysoce zjednodušující a zefektivňující běžné i méně běžné činnosti. Videa, návody, zkušenosti, babičkovské moudrosti a další...
    rozbalit záhlaví
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KURVADRAT: povrch poškodit může, ale to je tak všechno, rozpustit lego panáčka v acetonu trvá 5 hodin
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    KURVADRAT: Je možný, že tam nějakej plast je, ale nemám to moc možnost ověřit, a dělat do toho testovací vrypy se mně úplně nechce :-) to černý bude možná nějakej tvrdej plast, to stříbrný je kov...

    KURVADRAT
    KURVADRAT --- ---
    PALEONTOLOG: Rychlost reakce zalezi na druhu plastu. Kluzne plochy plastovych dilu nechces naleptat ani minimalne. Z venku asi bude kovova, ale on pise, ze mu to natelko dovnitr, kde temer s jistotou neni vyhradne z kovu.

    MADCAT: Pardon za terminologii. Tim alkoholem jsem myslel zminenou koralku, kterou bych tam urcite nelil.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DRIZDIK: v nějakým yt videu jsem viděl, že WD40 funguje jako rozpouštědlo sraček naprosto skvěle
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    MADCAT: Isopropyl by měl být uváděný vedle ducktape a WD40 jako řešení na všechno :-D
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    KURVADRAT: počkej - alkohol ne, ale líh jo..? dyť líh je alkohol, ne? o_O teda.. teď nemyslím nějakej babskej hubolep, ale třeba vodku..? ale jinak isopropyl doma mám, to bych mohl zkusit...

    PALEONTOLOG: jo, pero z celý kovový, nebo aspoň tak vypadá, takže snad mu kontakt s lihem nebo tím isopropylem neuškodí...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KURVADRAT: zas tak rychlá reakce to není a pak jsem si drahý pero od parkera nepředstavil z plastu... jestli jde o to to vypláchnout zevnitř, tak není co řešit
    KURVADRAT
    KURVADRAT --- ---
    PALEONTOLOG: Aceton rozpousti nektere plasty, takze bych s nim byl velmi opatrny.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MADCAT: šel bych do acetonu, tzn. odlakovač
    KURVADRAT
    KURVADRAT --- ---
    MADCAT: Alkohol urcite ne, tim to prave akorat zalepis. Zkus lih/izopropyl na ubrousku a kdyz to bude poustet, tak to v tom vykoupej
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Když mi do celkem drahé propisky Parker (tudíž bych ji nerad vyhazoval, navíc je to dárek) vytekla náplň, tak to nejlíp vypláchnu čím? Nějakým lihem/kořalkou? Aby až tam dám novou, abych hned zase neměl všechno zamatlaný...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    youtube video

    Tady borec opravuje na DPS urvané pady pro USB-C konektor - na očištěné cestičky připájí tenké měděné pásky, které si natvaruje jak potřebuje, pak přez jejich konce dá nepájivou pastu a vytvrdí ji UV světlem, takže se mu při další práci pásky nehnou, neodpájí a fungují jako by tam byly odjakživa. (A protože ji dá jen tam, kam chce, tak ani nepotřebuje dělat osvitovou masku)

    Za mě naprosto skvělý life-hack :)
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    ULTRAMARINE
    ULTRAMARINE --- ---
    VESPER_INDIGO: Tak myslim, ze kokosovy mliko je presne ten junk, o kterym mluvi GOZER1 nize.
    ANCHATON
    ANCHATON --- ---
    aktualni lifehack jak si nabit tel a neplatit za prvni tridu v elefantu :)

    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    NAVARRO: brambory a pálenku ano... ale jedině s kokosem! :D
    NAVARRO
    NAVARRO --- ---
    VESPER_INDIGO: Serte na kokosové mléko proboha, nějakej lifehack slivovičky z brambor jak Kuba vandrovec :))
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    ORTWORKA: občas jsem ho do něčeho přidával (kaše, koláč...) ale obecně nevím, je to pak takováže hlušina, takže vyhazuju. Víš lépe?
    ORTWORKA
    ORTWORKA --- ---
    VESPER_INDIGO: zkoušela jsem. Ale litrovy krabicovy. AroyD mi prijde lepsi.
    Co děláš pak s tim zbytkem kokosu?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    VESPER_INDIGO: Jo, tady má ambulanťák.

    Je to super věc, rychlá a praktická. Pokud teda máš dost dlouhé tkaničky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam