• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NAVARROLifehacks
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DRIZDIK: v nějakým yt videu jsem viděl, že WD40 funguje jako rozpouštědlo sraček naprosto skvěle
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    MADCAT: Isopropyl by měl být uváděný vedle ducktape a WD40 jako řešení na všechno :-D
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    KURVADRAT: počkej - alkohol ne, ale líh jo..? dyť líh je alkohol, ne? o_O teda.. teď nemyslím nějakej babskej hubolep, ale třeba vodku..? ale jinak isopropyl doma mám, to bych mohl zkusit...

    PALEONTOLOG: jo, pero z celý kovový, nebo aspoň tak vypadá, takže snad mu kontakt s lihem nebo tím isopropylem neuškodí...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KURVADRAT: zas tak rychlá reakce to není a pak jsem si drahý pero od parkera nepředstavil z plastu... jestli jde o to to vypláchnout zevnitř, tak není co řešit
    KURVADRAT
    KURVADRAT --- ---
    PALEONTOLOG: Aceton rozpousti nektere plasty, takze bych s nim byl velmi opatrny.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MADCAT: šel bych do acetonu, tzn. odlakovač
    KURVADRAT
    KURVADRAT --- ---
    MADCAT: Alkohol urcite ne, tim to prave akorat zalepis. Zkus lih/izopropyl na ubrousku a kdyz to bude poustet, tak to v tom vykoupej
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Když mi do celkem drahé propisky Parker (tudíž bych ji nerad vyhazoval, navíc je to dárek) vytekla náplň, tak to nejlíp vypláchnu čím? Nějakým lihem/kořalkou? Aby až tam dám novou, abych hned zase neměl všechno zamatlaný...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    youtube video

    Tady borec opravuje na DPS urvané pady pro USB-C konektor - na očištěné cestičky připájí tenké měděné pásky, které si natvaruje jak potřebuje, pak přez jejich konce dá nepájivou pastu a vytvrdí ji UV světlem, takže se mu při další práci pásky nehnou, neodpájí a fungují jako by tam byly odjakživa. (A protože ji dá jen tam, kam chce, tak ani nepotřebuje dělat osvitovou masku)

    Za mě naprosto skvělý life-hack :)
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    ULTRAMARINE
    ULTRAMARINE --- ---
    VESPER_INDIGO: Tak myslim, ze kokosovy mliko je presne ten junk, o kterym mluvi GOZER1 nize.
    ANCHATON
    ANCHATON --- ---
    aktualni lifehack jak si nabit tel a neplatit za prvni tridu v elefantu :)

    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    NAVARRO: brambory a pálenku ano... ale jedině s kokosem! :D
    NAVARRO
    NAVARRO --- ---
    VESPER_INDIGO: Serte na kokosové mléko proboha, nějakej lifehack slivovičky z brambor jak Kuba vandrovec :))
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    ORTWORKA: občas jsem ho do něčeho přidával (kaše, koláč...) ale obecně nevím, je to pak takováže hlušina, takže vyhazuju. Víš lépe?
    ORTWORKA
    ORTWORKA --- ---
    VESPER_INDIGO: zkoušela jsem. Ale litrovy krabicovy. AroyD mi prijde lepsi.
    Co děláš pak s tim zbytkem kokosu?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    VESPER_INDIGO: Jo, tady má ambulanťák.

    Je to super věc, rychlá a praktická. Pokud teda máš dost dlouhé tkaničky :)
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    VXP: Tak se omlouvám, zde je ten ověřený způsob. Pokud ti ani ten nebude fungovat, tak nevím, ale fakt to používám úspěšně 3 roky a spíš mi to přijde nejen lifehack-rychlé a zábavnější (reakce lidí, co to neznají jsou někdy fakt vtipný) ale i silnější.

    LODBROG: ambulanťák ftw všude.

    Quick Shoe Tie Trick - Demo & Explanation
    https://www.youtube.com/watch?v=6GStLF21lfY
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    LODBROG: je fakt, že to dělám poněkud jinak. Nahodím pak video.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    VESPER_INDIGO: Jenže to váže blbě, slečna.
    Na takhle uvázaný první "můstek" to má dělat proti směru hodinových ručiček, a ne po směru.
    Nebo si má ten první můstek udělat obráceně.
    Takhle jí vyjde křížová spojka - ale snaha je mít tam ambulanťák.
    Křížová spojka je hloupá:" utahuje se když ji chceš povolit, a povoluje když zkoušíš utahovat. Kdežto ambulantní uzel si sedne tak, že utahováním jednoho konce utahuješ i provaz z už uvázaného můstku, a při povolování ho povoluješ.
    Ne že by to v tomhle měřítku byl takový problém, holt si tu tkaničku budeš zavazovat častěji, protože se ti rychleji rozváže. Ale je dobré si zvyknout dělat to správně, protože v jiných situacích to probém být může.
    Navíc si pamatuju, že když jsme byli dítka školkou povinná, tak křížová spojka na botě fakt rozvázat nešla ani učitelce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam