• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLOWUPKomentare, aktuality a zajimavosti z nemecky mluviciho prostoru
    Jazykova hranice s sebou prinasi casto jiny pohled na jinak vsem zname fenomeny. Postovani linku ke komentarum a clankum v nemcine v normalnich tematickych diskusich nesou nekteri nemcinou nevladnouci ucastnici diskuse nelibe. Pro ty kdo naopak pohled za plot ceske zahradky oceni by zde melo vzniknout misto kam lze postovat to, co vas z nemecky psanych textu zaujalo. Nejedna se o cizojazycny klub - titulek postu by mel byt v cestine, stejne jako pripadne diskusni prispevky.
    rozbalit záhlaví
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    ANDR3E: nj bezpartajní ve vládě övp. to je jako naše authentická exministryně Kovářová, která rozhodně neměla nic s ods, jen teda ministrovala v Topolovo vládě.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: podle wikipedie byl do 2003 v FPÖ, pak nestraník
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    ANDR3E: tak Grasser byl pak v ÖVP :)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: a o ÖVP si taky nedelam iluze
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: ja jsem v ty dobe sice uz byl v Rakousku, ale tenkrat jsem politiku vubec nesledoval, a abych se priznal sam jsem se musel podivat kdy byl Grasser vubec ve vlade....kazda ucast FPÖ konci nejakym pruserem, jsem zvedavej jestli se z toho ÖVP do budoucna pouci po akci Strache
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    ANDR3E: jo, jsem ve VV nechtěl už otravovat. Prostě Grasser, a tedy ÖVP tehdy taky s 35%, se vysmívali právnímu státu skoro stejně. 60 000 bytů v BUWOG, mařený vyšetřování kauzy Eurofighter, neusnášeníschopnost soudu Hypo Alpe Adria, Terminal Tower, Schreddergate, etc etc... jsou to némlich stejný šmejdi. Samozřejmě Stronach prohrál, a mají u vesel formální politiky, ale jinak fakt moc rozdílů neni.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: tys mi jeste neco psal ale nejak nevim kam, se to zobrazilo jen v odpovedich, si to smazal?
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Goebbels vs. Kurz

    Herbert Kickl zieht Bilanz: "Kanzler Kurz hat Menschen bewusst in Angst und Schrecken versetzt!"
    http://www.youtube.com/watch?v=gpdIUunAPys
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    BLOWUP: jo, včera to bylo taky na spiegel, předtím opakovaně sz, zeit, další. pověst lidodemo vlády notně utrpěla, Xi se bude muset ohánět, aby zachránil, co se dá. kdyby takhle jela média u nás, tak se hrad, ksčssd, spd, anofert, a nyní už otevřeně čínský barrandov zvencnou vzteky
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    O roli WHO behem corona krize, aneb v cem ma Trump pravdu

    Nicht nur der US-Präsident wirft der Weltgesundheitsorganisation zu viel Nähe zu China vor: Die WHO ist für ihr Corona-Krisenmanagement unter Beschuss geraten. Tatsächlich hat sie schon bessere Zeiten gehabt. https://www.bazonline.ch/wo-donald-trump-mit-seiner-kritik-an-der-who-recht-hat-942558704981
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Weltwoche neni prilis presvedcena o spravnosti rozhodnuti svycarske vlady ke covid ;)

    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    priznam se, ze o nem skoro nic nevim, takze taky nevim, proc by to mela byt pro socany nejaka vyhra. strana zustava stejna
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    jeste k Rakousku, ja doufam ze v SPÖ pujde do pryc Rendi-Wagner a nahradi ji Doskozil, to by mohlo trosku zmenit pomer sil, v dohledny dobe by mely byt vysledky stranickyho referedna o budoucnosti Pamely
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: internet dela divy, skoda ze ho tak dobre jako ty neumi pouzivat volici Agrofertu
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    ANDR3E: jo, skoda, Kurz neni Hillary, povedlo se jim schreddergate pekne zamest, a o Andyho mailech uz dneska ani slovo, na tomhle by se mel ucit dejepis

    mam internet)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: skoda ze se nic nedelo po tom co ÖVP nechala znicit ty pevny disky....to nemelo nakonec zadny nasledky, kdyby kvuli Ibize musel skoncit i Kurz byla by to jeste vetsi prdel..

    ty bydlis v Rakousku, nebo odkud mas takovej prehled?
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    ANDR3E: Ona hranice, odkud je nekdo populista je pochopitelne pro kazdyho jinde, a ja ji mam asi prisnejsi. Pokud vladnu s nackem, vykradam mu temata, a tvarim se jako liberalni konzerva, tak nemuzu nebejt populista.

    Jsem nevedel, ze by do toho po Ibize hodili vidle lidovci. Sice nejdriv mel tiskovku Kurz, s tim genug ist genug, ale z Kickla pak vypadlo, ze se rozhodli na klubu hned rano, ze bez Vudce koncej. Krome toho Kurz furt opakoval, jak se snazil zachranit vladu.

    Ohledne strategie pro volby-fakt nevim, ale ten soucasnej all stars team nema proti generaci ostalgiku sanci, pokud jim nenabidne nejakej subutex, musi to saturovat, a pritom byt mene skodlive, a umoznit dozit bez trauma z prelomu doby a ztracenych sametovych nadeji. Jako film Goodbye Lenin, u nás spíš Sbohem, Koněve.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: ja jsem prave nezaznamenal ze by nekdo z ÖVP byl nejak napojenej na neonacisty, takovy lidi v Rakousku pusobi radsi v FPÖ

    co jsem slysel od hodne lidi (i od kamarada ktery byl driv v mlady ÖVP a nekolikrat se tehdy setkal s Kurzem) tak je Kurz vylozene nastrcena postavicka od lidi kolem drivejsiho kanclere Schüssela, kteri maji porad velkou moc uvnitr ÖVP a ktery i tenkrat sli do koalice s FPÖ.... ja z toho samozrejme nikdy radost nemel, daleko blizsi je mi SPÖ, ale pro ne to byla lepsi volba nez jakakoliv jina strana, s pomoci FPÖ mohli lip prosazovat svuj program zamerenej na byznys - tehdy za Schüssela stejne jako v posledni vlade.

    A jsem rad ze se FPÖ resp. Strache sami odstranili z vlady, co jsem slysel tak Kurz sam chtel puvodne pokracovat v koalici s FPÖ a vymenit jen Stracheho, to nastesti neproslo pres spicky ÖVP z jednotlivejch spolkovejch zemi, soucasna vlada se Zelenymi je tak v ramci moznosti asi to nejlepsi co tu mohlo nastat.

    Kurze nemam rad, je to pro me hroznej slizoun, nicmene se ÖVP musi nechat ze jim taktika s jednou vyraznou tvari a castecne populistickou volebni kampani/tematech vysla, a to tom predesvim byly moje prispevky vedle... podobne pracuje Doskozil z SPÖ v Burgenland, posledni volby tam vyhral a ziskal vetsinu ve zemskym parlamentu, byl bych hrozne rad kdyby volby vyhravali seriozni politici a jejich kampan byla zalozena na serioznich tematech, jak vidis sam tak to ale v CR nefunguje, proto je podle me jedina cesta jak porazit Babise to co udelala ÖVP v Rakousku, najit si nekoho vyraznyho a castecne vykrast jeho program, bohuzel je takova doma
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    ANDR3E: nejsem ted schopnej najit clanky o tech zalobach, takze to beru zpet, protoze mohly bejt jen na cleny svobodnejch, oni jak spolu vstoupili do vlady, tak se mi trochu slili, u tech bylo x razii, o tom se asi nemusime dohadovat.

    Ohledne populismu - kdyby nebylo Kickla, jak se pri obmene vlady po Ibize zasekl, tak Kurz klidne vladl dal se svobodnejma v cele s maniakem, kterej nosi v kalhotach magicky kameny, a sysli v horskym hotelu zlato s plany na nepratelskou invazi NATO.
    Heinz-Christian Strache: Cash im Kofferraum, Metall in der Unterhose - DER SPIEGEL
    https://www.spiegel.de/...-kofferraum-metall-in-der-unterhose-a-00000000-0002-0001-0000-000167507142

    A ze by to o nem Kurz nevedel neni imho mozny, takze proste klidne vladnul s ezonaglem, kterej by nejradsi postrilel uprchliky na hranicich a zavedl bursackou diktaturu. Kurz je populista s porcelanovou pleti.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VOYTEX: ten clanek prave vubec nic nerika, o soucasny ÖVP uz vubec.... ja nijak s ÖVP nesympatizuju a volil bych spis SPÖ, ale porad mi nedochazi to co jsme resili vedle ohledne ÖVP a populismu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam