• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    DEADSLUT: Jo, je to krásnej přízvuk, i když už jsem se ho po 20 letech v Praze celkem odnaučil. Nejlepší je to široké "á", které zní víc jako "é". :))
    Mám příbuzné na Sušicku a okolo (Horažďojce), ale ono je to tam prostě všude (Klatovy, Strakonice, Nepomuk ... až po severní Plzeňsko). Takže jsem toho během dětství naposlouchal fakt hodně :)))
    "Cupa teta, kampa dete? // Ále do krému, pro méslo. // Voni neska nemaj, zeptejte se v pétek."
    "S čimpa sou ty koáče? // Jenom s mékem // A co tuta ruléda?**). // Ta je s méslem."
    "Fando, dej pak ten hrnec s rizetem Venovi do outa na sedadlo, von poveze večer tetu do Hrédku***)."
    "Božkááá, zalej ty floksy z dárlinku."
    "A já mu páám:*) přošpa si táám roužnul v tom lochu? A von mi na to páá: Du tám pro brambor a pro cibul. Tak mu páám: Hlavně tám po sobě sfoukni! A né že mi ten kýbl zase postavíš za dveře, minule jsem to nemohla ani vodrundat****)."

    *) povídám
    **) roláda
    ***) Hrádek u Sušice
    ***) sundat, odsunout
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    DEADSLUT: Tak proto mi Plzeňáci vždy přišli tak přátelští 🤔😃
    DEADSLUT
    DEADSLUT --- ---
    GUMBA: pro plzeňský copa, kdepa a tutání mám velkou slabost, ale když mi onehdá někdo radil, ať jdu tutadytudy, tak jsem si nebyla jistá, jestli už si nedělá prdel:)) A takový to před-rvačkový kohoutění v hospodě, kdy chlap jak hora hulákal "Copa si to řek, ty kokote?!" bylo fakt kouzelný:))
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    DMAG: tak potkej taky v Praze Pražáka :))
    GUMBA
    GUMBA --- ---
    Dost jsem se onehdá na cvičení divil, že se mi celá posluchárna směje, když jsem u tabule řekl: "A teď zkrátím tuto s tutim."
    Ano, pocházím z Plzně :-)
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    AMANT: jedinej cernobilej film, kterej mam rad :D
    DMAG
    DMAG --- ---
    MICHELLEDANIELS: :) já to zase slyším hlavně tady v Praze... Ale přiznávám menší averzi k ostravskému akcentu, tak jsem nakonec asi taky trochu akcentofob :D
    FAT
    FAT --- ---
    HELOUN: A vono se to říká jinak?
    :-D
    HELOUN
    HELOUN --- ---
    DMAG: Citim potrebu se priznat, ze ja rikam dokonce voDevri vokno! :-D
    Snad me tedy aspon trochu omlouva, ze to nepovazuji za standard a jina nareci mi vubec nevadi (tedy aspon za predpokladu, ze tomu stale rozumim) :-)
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    DMAG: Já jsem naplavka, já můžu :P
    Zajímavé, ze moresy typu “voplatek nebo vokurek” mi malá domu tahala od prarodičů z Moravy :))
    DMAG
    DMAG --- ---
    MICHELLEDANIELS: Já bych dal nejraději do držky všem, co říkají votevřu vokno. Plesk! Toliko k nářečím, jejichž nositelé si často myslí, že to jejich je default, a jediné správné. Přiznám se tedy, že jakožto Moravan (nikoli moravák) se těmito povýšeneckými kecy některých (nikoli všech) Pražanů, cítím poněkud nasrán. Ale s věkem se to lepší. ;)
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    Fakt mě ssssss..štvou nářečí. Na Plzeňáky jsem si zvykla, i bohužel část pochytila, ale jinak mi to fakt vadí. Nedokázala bych třeba randit s moravákem...
    AMANT
    AMANT --- ---
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    AMANT: jenom sitauci.
    AMANT
    AMANT --- ---
    GREAT_R: "situaci"
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    ATOMINATOR: tu vypadá jak přibuzný Čaputové.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ATOMINATOR: tyjo, prijde mi, ze je jako zena Acidce podobnej. :) to by potvrzovalo teorii, ze se lidem libi spise lide s podobnymi rysy, jako maji oni sami
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    ATOMINATOR: On myslel nohomo
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Já se zase přiznám, že se mi vždycky hnusila tzv šatová zástěra ze silonu, kterou nosily babičky celej den. A už jsem zažil i situaci, kdy si nějaká důchodkyně vzala zástěru a pod ní neměla nic.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    AMANT: teda reknu ti, takovej zupaaaneeek....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam