• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    TRISMEGISTOS
    TRISMEGISTOS --- ---
    SALVATOR: asi to souvisí s kognitivní disonancí. Přiznat si významnej omyl jednoduše ohrožuje vlastní sebepojetí. Proto holt řada lidí (víc nebo míň sofistikovaně) racionalizuje všemožný evidentní průsery..
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SALAMAN: Jo, máš recht, ten tam taky bude fungovat, není to ale to, co mám na mysli, tu nevědomou snahu ignorovat výsledky, co se nehoděj do krámu.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    SALVATOR: Forerův efekt.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Z reakcí lidí na mou osobu nejlíp vnímám negativní věci. Ne že bych se tím nějak řídila nebo kvůli tomu něco měnila. Jen pak asi získávám trošku pokřivenou představu o tom, jak mě okolí vnímá a bere.
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    DMAG: Nejen s domácími. V Kuřimi máme parčík s kačenama a labutěma... Kačeny nepočítám, těch je moc, ale že potom, co páreček labutí splodil šest velkejch labuťat a zůstaly z toho jen dvě labuťata, to si člověk všimne.
    DMAG
    DMAG --- ---
    GREAT_R: jj, teď to lehký neměly, tak už to s hospodářskými zvířaty chodí. Někdy bych chtěl takový dvoreček vlastnit, ale pak nevím, co bych dělal s mladejma, dvorečky nejsou nafukovací. Nejdem vegan ani vegetarián, ale kvůli masu bych je nechoval.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    RIMMSI: To by mohlo bejt ono:

    Zmínky o fenoménu sebenaplňující předpovědi se objevily v dílech psychologa Sigmunda Freuda, sociologa Williama I. Thomase (Thomasův teorém) a dokonce také u francouzského filozofa 17. století Pierre Gassendiho, který jako první uvedl konkrétní příklad tohoto fenoménu. Všiml si totiž, že lidé, kteří si nechávají předpovídat osud z hvězd, mají sklon tento osud naplňovat.
    RIMMSI
    RIMMSI --- ---
    SALVATOR: Sebenaplňující se proroctví a popření?
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SALVATOR: Plus asi nějaká přirozená tendence k nějakýmu biasu typu - když to vyjde, tak to ukazuje, že to funguje a když to nevyjde, tak to přejdu mlčením, zapomenu na to, nějak to zlehčím, zamluvím... Kterej se určitě nějak jmenuje, ale nechce se mi teď hledat jak.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    1KA: Jako jakejkoliv jinej placebo efekt. Pokud věříš, že to na tvůj život má vliv, má to na tvůj život vliv.
    LENCADLO
    LENCADLO --- ---
    1KA
    1KA --- ---
    LENCADLO: přiznám se, že nevím, co by to mělo na chodu života měnit?
    LENCADLO
    LENCADLO --- ---
    ELIZHANNAH: A k tomu Mars v opozici na Uran... vysloveně paráda ..
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    BURKHAR: A co teprve zatmění (zítra bude, juchů)!
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Nenávidím úplňky.
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    DMAG: minulý tyden jsem někde v sousedství slyšel kejhat husy. Normálně by se mi vybavila ta videohra Untitled goose game s husami, co terorizují vesnici, ale kolem Martina jsem si říkal, že musí prožívat těžký období.
    MRTVEJ
    MRTVEJ --- ---
    MRTVEJ: tak uz se svlikla potreti a uz je to celkem macek :o)
    tak si ji asi necham teda jestli vydrzi zimu pac uz moc hmyzaku nepotkavam :o)
    ale jestli mi nekdy v noci prebehne pres xicht tak ji uskrtim :o)
    DMAG
    DMAG --- ---
    Pohled na husy, kachny, slepice, prasata, a obecně hospodářská zvířata na dvorku, a na poletující vrabce mezi nimi, mě naplňuje pocitem štěstí.
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Dneska jsem dvakrát odmítl odvoz. V jednom případě jsem lhal, že už mám jizdenku v druhém případě jsem vysvětlil, že se dokážu dostat sám a rychleji. Chtěl jsem být sám nebo aspoň s anonymními cestujícími, co na mě nebudou mluvit. Vede mě to k úvaze, že být sám na pár minut je někdy cenná komodita - mohl jsem se svézt zadarmo.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ADELHAIDA: Prostě kurvy bonzácké.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam