• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SALVATOR: U mě jak co, některé věci s přibývajícím věkem a zkušenostmi naopak zvládám prožít a pochopit líp než před 20 lety. A u plno věcí vím, že kdyby přišly dřív, s velkou pravděpodobností bych je odložila nebo protrpěla. Zrovna Pána prstenů si teda dávám co pár let znovu, a znovu a vždycky si to hrozně užiju. Ale s mým nickem to asi fakt není zas tak nečekané :))
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Tyjo to já bych asi nechtěl, pokud bych se teda zároveň nedokázal nějak omladit. Protože čím sem starší, tím menší úroveň prožívání mám (občas mi přijde že snad dokonce žádnou) a jsou věci, u kterejch je mi úplně jasný, že zamlada by byly naprosto skvělý, ale jejich doba v mým případě dávno minula. Typicky HPL. Nějak sem se k němu dostal až strašně pozdě a mám sice jeho věci moc rád, ale zároveň moc dobře vím, že z toho nemám zdaleka tolik, jako kdybych ho čet poprvé ne před pěti, ale před dvaceti lety. Ten prožitek tam už není.
    Takhle aspoň vím, že někdy v tý 6. třídě, nebo kdy sem to poprvé čet Pána prstenů, sem se do něj dokázal fakt pořádně ponořit a prožít si ho. Kdybych ho měl zapomenout a číst teď ve svým věku poprvé, nebylo by to tam.
    Čímž se teda taky mimoděk přiznávám k tomu, že sem asi starej, okoralej a unavenej vlkodlak.
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    KOVOVAMINCE: priznavam, ze ti zavidim, ze si to muzes dat nedotcena od zacatku! Chtela bych zazit Pana prstenu a Harryho Pottera znova.
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    Nikdy jsem neviděla ani nečetla celýho Pána prstenů. Ale vidění je v procesu.
    QWERTZ
    QWERTZ --- ---
    Prave jsem si objednal 3 pizzy
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Mám trochu zvrácené potěšení, když říkám zvědavé mládeži, jak to bylo v devadesátkách 😀 dědeček vypravuje...
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    KOVOVAMINCE: Ani ne :) když tě ostatní vidí jako joudě, kterému by neprodali ani likérové bonbony.
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    LUSINDA: To je spíš do auditka "pochlubme se", ne? :)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    V obchodech u pokladen po mě chtějí prodavačky vidět občanku ....nejen při koupi alkoholu (piva, vína), ale i při koupi likérových bonbonu. (Lidl) Je mi přes 30.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Až teď jsem si zjišťovala, kdo byl Boris Němcov.
    1KA
    1KA --- ---
    Přiznám se, že při dnešních cenách benzínu a nafty a jídla vyhlásím sbírku i na mě.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Priznavam, ze jsem, zaplatpanbuh, atheista.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TRISSIE: já to beru z pohledu křesťanství, ne z nějakýho hybridu, o kterým si někdo třeba myslí, že to je křesťanství, protože jsou tam věci, s kterejma třebanesouhlasí, a pak jsou jiný, se kterejma souhlasí.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Boha jeho.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PALEONTOLOG: no, v tomto případě život berou jiní lidé, Bůh s tím nemá nic společného (a dokonce zrovna v tomhle konfliktu si ho ani nikdo nebere do úst, že jako válčí za Jeho zájmy).
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TRISSIE: ale prosímtě, to jsou takový sentimentální řeči. bůh život dává a taky ho bere.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PALEONTOLOG: ano, právě proto tohle pro sebe považuju za gamechanger. Ale přesto stojím za tím, že jsou věci, které nesmí odpustit ani Bůh v jeho nekonečném milosrdenství.
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    Přikláním se k tomu, že některý věci prostě odpustit nejde. Jde se s nimi, dejme tomu, smířit, akceptovat je, ale ne odpustit.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TRISSIE: tak to jsi picu katolicka, odpusteni je zakladni akt, ale snad asi ten nejtezsi.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ERRTU: po fotkách té zavražděné šestileté holčičky z Mariupolu (doprdele, moje holčičky taky milují oblečení s jednorožcema) - já, katolička věřící v milosrdného a odpouštějícího Boha - musím říct, že některým lidem nesmí být odpuštěno ani na zemi, ani na věčnosti, a zaslouží si prokletí jeden každý den až do konce času.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam