• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Omg, a co teprve Hospoda u Nemravy, pamatuju jak to naši kopírovali přes 2 videa na VHS

    https://aukro.cz/hospoda-u-nemravy-vhs-6973083402

    Zdeněk Izer u Nemravy
    https://youtu.be/PkJMXl37Gkw
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Jo, přiznávám se, že mi Izer nepřišel vtipný nikdy.
    Jo a taky mi od začátku (možná 5 let věku) vadil třeba Hurvínek. A Malý televizní kabaret. A pak všechny formáty typu televizní kabaret. Nic nemá 100 % zásah ani ve své cílovce.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FRK_R23: já v devadesátkách poslouchal Šmouly, mám 5 jejich prvních "alb" na originálních MC kazetách. Až po mnoha a mnoha letech jsem se dozvěděl, že texty k tomu dělal Lou Fanánek Hagen
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    MAR_TINA: Izer koloval na audiokazetách na základce, jsem ročník 79, takže v deseti jedenácti letech to prostě bylo vtipný. Rodiče v tom moc roli nehráli, tohle se jelo mezi smradama na ulici nebo ve škole. Asi to souviselo s absencí libovolný satiry (kterou jsme tenkrát samozřejmě nechápali) před revolucí.

    Všechno se změnilo v roce 1991, dostala se mi do ruky kazeta s VZ a Třema sestrama, pak už Roxette, Jackson a spol neměli šanci. Definitivní konec komunistické kultury pak značí album Nevermind, totální gamechanger.

    Ale taky jsme ve stejný době hýkali smíchy u Dívčí války F. R. Čecha :))
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    FRK_R23: tak doufam, ze ti neutekla aktualni reklama na Penny - Kompot, zde je vas kompot!
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    FRK_R23: No tak to už je ovšem trochu jiný kafe. :D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FRK_R23: 91 ... metal, láska k Láďovi Křížkovi, obdiv k Tanje a Lucce Bílý (zpívala ještě s Arakainem), vtípky, holčičí hihňání, Tajný deník Adriana Molea, prošel Šimek a Grosman, ale Izer, Izer prostě ne.

    Možná to byl přístup rodičů, že ve 13 jsem měla televizi filtrovanou přes ně. Omezené hodiny, vybrané pořady. A nebylo to špatně. Nikdy se mi nelíbila Dáda Patrasová, protože ji ke mně nenechali proniknout ve věku, kdy na sukýnku a žížalu holčičky zaberou. A stejně tak další a další věci až po Kaisera s Lábusem rok před Izerem a Izera po nich.
    Izera jsem v tom roce a ještě pár potom znala jen z přehrání zvukového záznamu z pásky (nelíbilo) a z replik spolužáků a to bylo fakt zlo, odpadl jeho přednes a vtip zůstal nahý a jeho vtipy svlečení nesnesou.

    Ale dívala jsem se s tátou na show Bennyho Hilla. Převážně sem to nechápala, asi si ho někde najdu, jaké to vlastně bylo.
    Monty Pythony jsem poznala tak o tři a víc let později.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    V mládi (1984-1989) jsem poslouchal Michala Davida, měl všechny jeho vinyly a líbilo se mi to.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    MAR_TINA: Ty jsi předpokládám v roce 91 již jela na vytříbeném humoru Monty Pythonů, že? Tyvole já si taky pamatuju Izera celkem vtipnýho, asi tak dva roky po revoluci. Jeho satira měla rozhodně nějakou kvalitu a navíc tady nic podobnýho nikdo nedělal. Soda přišla až pozdějc a laťku satirických pořadů samozřejmě zvedla výrazně nahoru. Ale tim bych se teda nepovyšoval nad porevoluční humorné pokusy Zdeňka Izera. Co dělal potom je jiná debata :);
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Už jen ta vzpomínka, jak každý opakoval jeho vtipy a pitvořil se u toho, bolí.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Z představy poslouchat Izera víc než pár minut, a ještě dobrovolně, jsem se regulérně osypala. Muselo to ven :))
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    po vic jak dvaceti letech jsem si pustil a komplet doposlouchal cele cebrane dilo... zdenka izera :) vsechny policejni akademie, nemocnice, bezva party atd. a bavil jsem se. a nestydim se za to!
    btw zajimavost: za meho (vzlyk) mladi byl izer vsude, citovali jsme ho z hlavy jako donutilovo furt ve strehu. tvorba byla defakto audio verze toho co dela troska v kamenaku. tj. vsechny hospodske vtipy posbirane behem roku se za sebe seradi, opletou necim co pripomina pribeh a vyslou do sveta. ale generace narozene po 2000 izera prakticky vubec nezna a ty vtipy jsou pro ne svezi a originalni a nikdy neslysene! :D
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    PANDA_JE_MRTVA: taky ne, zkousel jsem vsecko mozny, i naky 3rd party appky a pak sem si rek, ze uz sem si nakrad dost a pustim velkoryse chlup no..:)
    PANDA_JE_MRTVA
    PANDA_JE_MRTVA --- ---
    HAR4NT: ne když to máš otevřený v prohlížeči:)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    FRK_R23: na androidu kdyz zamknes foun, tak to bez premia dal nehraje..
    LOGO
    LOGO --- ---
    FRK_R23: já taky a vůbec nelituju. Za ty dvě stovky to stojí.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    JAMILLOS: Mám ios, navíc i v browseru na pc s adblockem nějaký zůstanou. Už mě to nebaví :)
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Mám kamarádku, co reklamy na webu částečně obhajuje, protože ji a její umělecké přátele trochu živí. Nemám z toho dobrej pocit, některé reklamy se úplně vymkly kontrole.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    FRK_R23: Adblock Plus do prohlížeče v PC je zadarmo. A do Androidu jsou alternativní appky. ;)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Koupil jsem si YT premium. To množství reklam se už nedá:(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam