• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    Měla jsem jako dítě ráda desku Brontosauři - Balady. Líbyly se mi melodie i texty. Asi to někde seženu a pustím si to..
    MONROE
    MONROE --- ---
    Mam sbirku Stop hruzy a mamka mi ji chtela vyhodit. Branila jsem ji vlastnim telem. :)
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    tak moje nejvetsi trauma z detstvi je tenhle zvukovej nosic:

    tahle zbran hromadnyho niceni naprosto odporuje zenevskym konvencim
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Když jsme u těch strašidelných pohádek, viděli jste někdo Rozbitého robota Rona? Z toho jsem měla noční můry ještě týden, i z toho konce.
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    Vcera jsem po prichodu z hospody zprasila na posezeni cely rodinny baleni Pombears, nebo jak se to pise.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DELIRIUM: cínového vojáčka jsem četl minulý týden dcerám (3r a 5r) - "Tatínku mně se ta pohádka nelíbila, protože neměl nohu" "No ale on ji neměl, protože pán co ho dělal už neměl dost cínu" "Tak si měl jít nějaký koupit a udělat ho pořádně"
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    A teda ještě na ZŠ na konci 6. třídy (asi) sme měli za úkol přes prázdniny přečíst Máj - ok a Kuře melancholik - vůbec ok. Dodneška mi je nepříjemný to číst.
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    GANDHI: To mám stále doma, ale nikdy sem tomu nevěnovala velkou pozornost. Dostuduju!
    JONY
    JONY --- ---
    GANDHI: přihazuji dvojsvazkové Z českých/moravských hradů, zámků a tvrzí od Lisické. Z toho nám zase rád četl táta. V hlavě mám třeba příběh o zvědavém chlapci, co se chtěl podívat do truhly a víko mu rozdrtilo hlavičku.
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    coz mi pripomina, ze jako decko jsem mel takovej knizni cyklus, co u nas vysel - tusim, ze se to jmenovalo proste jaro leto podzim zima a byly to vselijaky pisnicky, pohadky a basnicky poskladany z ceskoslovenskyho folkloru a krvavejch historek, zejmena z valky s Turkem tam taky nebyla nouze
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    GANDHI: Kytice taky je hororová věc. Vodníky, co urve dítěti hlavičku? Svatební košile s umrlcem? A tak dále...
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    GANDHI: nám děda s gustem recitoval Osirelo dítě :)
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    dobrej dramatickej prednes dokaze udelat syrovej horror i z Erbenovy kytice (timto zdravim na onen svet sveho dedu)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DELIRIUM: Níže kolega píše, že mu to mamka četla ve čtyřech letech.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    brečet je ještě dobrý. Taková Dívka, co šlápla na chléb, co se propadne do bažiny a tam po ní lezou hadi, brouci a žížaly... ideální čtení před spaním pro malou holčičku s velkou představivostí!
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    NELLAS: Nojo vlastně, taky solidní hrůza!
    DELIRIUM
    DELIRIUM --- ---
    NELLAS: Nebo si to ten harant vezme sám neboť tam vidí pohádky, že jo :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    On fakt někdo dal dítěti do ruky Wildea? Vždyť se to "pohádky" jmenuje snad jen vinou rozmaru překladatele. Brrr. (A to ho mám ráda.)
    IRINASH
    IRINASH --- ---
    Nedávno jsem z nostalgie četla O malé jedličce, Slavíka, Statečného cínového vojáčka, Dívku se sirkami... a musím říct, že když se potřebuju vybrečet, Andersen je jistota.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    DELIRIUM: Holčička se sirkama!!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam