• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    Máte nějákou 13. komnatu či něco, co si nalháváte, ale ve svém nitru víte, že je to jinak. Svědomí vás otravuje nebo se k něčemu prostě zcela otevřeně a bez skrupulí chcete přiznat!? Ať už ti to nedá spát či kvůli tomu nemůžeš dospat. Ať tě to sere či těší. Prostě se přiznej! Konstruktivní interakce jsou vítány.
    rozbalit záhlaví
    TMA
    TMA --- ---
    SALVATOR: Ve skutečnosti je to doba, která by se neměla změnit tak, aby se dobré umění stalo anachronismem. Ale stane se. Na oplátku za všeobecné rozšíření nevkusu jsme získali pětiprocentní zlepšení politické kultury a starobolševici už nejsou v poslanecké sněmovně zastoupeni pod původní značkou.

    Dnešní hudba není anachronismem právě proto, že je tak špatná. Kdyby dnes někdo udělal dobrou hudbu, přestože je současná, byla by anachronismem.

    Ne každý anachronismus je špatný. Tedy pokud se jeden nesnaží splynout s davem a nevyčnívat.
    PLAVEVA
    PLAVEVA --- ---
    SALVATOR: kor u Norrisovy
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    i její tvorba vytržená ze svého kontextu a násilím přesazená do současnosti (je) nepatřičným anachronismem

    Dobrá hudba by se nikdy neměla stát anahronismem.
    TMA
    TMA --- ---
    Odděluji tvůrce od jeho tvorby. Třeba jeden technolog moci umožnil několika generacím vědců zkoumat meze lidské psychiky. Způsob, jakým ovládl vlastní národ, vedl ke slavnému Ashovu experimentu s konformitou, při kterém jsme zjistili, že podobně manipulovatelný je i jiný národ, vlastně většina lidí. Ale jeho krajinky, které maloval, jsou naprosto tuctové a nezajímavé.

    Nebo zmiňovaný Jaromír "Udavač z Těšína" Nohavica. Jeho písničky zpříjemnily nejednomu člověku posezení u ohně, zbytkem svého chování však tak pozitivně nezapůsobil.

    A Norrisová k devadesátkám patří s brýlemi i naivní poetikou. Patří k nim jako Václav Klaus a Miloš Zeman. A stejně jako tito dva je ona i její tvorba vytržená ze svého kontextu a násilím přesazená do současnosti nepatřičným anachronismem, za který nese zodpovědnost ten, kdo tohoto kočkopsa dohromady sešívá.

    De mortibus nil nisi bonum.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Neznám Zuzanu Navarovou.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Já se přiznám, že u Navarový se mi hlavou mihne, kdykoliv od ní něco slyším, hlavně to, že je mrtvá.. U žádnýho jinýho muzikanta to takhle nemám, ona je v tom speciální.
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KOVOVAMINCE: A fakt myslíš, že takhle napsaná a osmajlíkovaná byla myšlená vážně?
    A fakt myslíš, že mě zajímají lidi, co mě případně odsoudí kvůli mému hudebnímu vkusu? :))
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    NELLAS: Věta o ignoru ten hrot trošku naznačuje, nemyslíš? :)
    LENCADLO
    LENCADLO --- ---
    Dneska v noci se mi zdálo , jak peru lidské maso v automatické pračce...asi jsem divná .
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KOVOVAMINCE: Hrotím snad něco? To si tam asi něco domýšlíš... já se tu jen přiznala ;)
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    NELLAS: Všichni posloucháme něco, co někdo další nesnáší. Tak to nehroť, jak rozčílená náctka, simtě. :)
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    - hromadu lidi nenesnasim ciste z toho duvodu, ze by to proste primarne vyzadovalo nejdriv nejakou snahu nebo touhu o nich neco vic vedet a lidi, co me nezajimaj se proste daj snadno ignorovat
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    HAR4NT: Nekde musi byt raj lidi, zvirat a psu.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    SALAMAN: parada, takhle to vysvetlis i tomu psovi!
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Mám ráda Klusovu hudbu, teda tu starší, se kterou začínal, líbí se mi, jak zacházel se alovy. Zkoušela jsem nějakou jeho novější tvorbu, ale to je spíš jen agitka bez nápadu. Taky se mi líbí Nohavica a nechápu, proč na něj všichni teď tak plivou (prosím nevysvětlovat).
    A teď... kolik lidí si mě dá do ignoru pro můj vkusový nesoulad či nevhodnost? :))
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    KOVOVAMINCE: Dobře ouchylně ty!
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    SALVATOR: Dneska to rozjíždim s Duchoněm. Sice je to Slovák, ale asi se do těžko stravitelnejch věcí počítá :D
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    SALVATOR: Již jsem poučen a toto odmítám googlit.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Chtěl bych poznat lidi, co si nechají udělat poznávačku typu "TOP MACEK" apod., jenom poznat, max je slyšet třeba 5 minut mluvit, to musí bejt perfektní vzorky :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Ale jako abych jen nehejtil, mám samozřejmě svoje český oblíbence, který by pro leckoho asi mohli bejt těžko zkousnutelný, jen těžko takhle odhadnout, co by to mohlo bejt :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOVOVAMINCE: a co 5 let se objeví v bulváru, jak moc má těžký život.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam