• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    Dneska jdeme klientovi sdělit, že náročnost jeho další fáze už nehodhadujeme na 20 hodin, ale spíš na 80 pracovních dní. Doufám, že to všechno dopadne nějak ve stylu "serem na to, nejdem to dělat", protože tak zoufalou architekturu na straně zákazníka by člověk pohledal.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    GRANTORINO: Bud anebo kouknu jestli se ta keep warm funkce neda vypnout. Ja použila program Jan, no internety a fejsbuky radili Multicook. Tak az dojímá tento, bude druhe kolo ;)
    Jinak by mne to tez nenapadlo, ale kolegyne si vařila bezlaktozovy, tak jsem se inspirovala :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    FRENNET: tyjo, nojo vlastně, já to mám taky ten hrnec a nenapadlo mě to ještě vyzkoušet :D
    Nicméně myslím, že v tom jogurtovači to funguje i tak, že když to necháš o něco méně, tak to nedojde do stadia tvarohu... Zkus kratší čas :) a jinak "hot" to zničí, to je jasný.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Pixylophone - archiv
    https://www.pixy.cz/pixylophone/2005_06_archiv.html#1119917076

    Stačí cokoli, co udrží teplotu 35 °C – 40 °C.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    FRENNET: Přiznám se, že nechci, aby ses mazala. Ani doma na kompu. Poĺpp!
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    HUGH_BOYLAN: OT, tak to pak smažte. Mám multifunkční tlakový hrnec a jedna z jeho vlastností je, že to umí vařit jogurt. Ten, se jak jsem už psala, vaří 8-9 hod na 40C. Var jsem ukončila ve 3 hod ráno a teplej jogurt se mi fakt ve tři ráno nechtělo jíst.
    Zo co z toho vyšlo nám chutná, akorát mi to nevyšlo vypnout včas a po ukončení varu se zapla funkce Keep Warm a ta je na 70C, tím pádem je to mrtvej jogurt, ze kterého už další neudělám. No další iterace bude o level lepší.
    Je to jiné než z obchodu, ale nikoliv horší.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    FRENNET: Tvaroh je také dobrý, nebo se to nedalo vůbec jíst? Ono je to tak složité? To prostě nezmáčknu tlačítko a za 12 hodin nebudu mít ve sklenicích hotový jogurt? Nejsem vůbec znalý výroby mléčných výrobků (to se přiznávám), takže si nechám poradit. Ale to asi spíše do [KDO VI TEN TI ODPOVI!!!-rady,recepty,vychytavky,inzerce,duse,laska...zeptej se...]
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    HUGH_BOYLAN: Přiznávám, ze jsem vařila jogurt na 40C 7 hodin poprvé a je to vic tvaroh nez jogurt. Ten závěrečný patnácti minutový finiš na 70 mu neprospělo.
    Jogurt je mrtvej Dejve.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    GRANTORINO: Našel jsem za ~ 450 nějaký v LIDLu, asi to zkusím rovnou z čerstvého mléka přímo od sousedových kraviček. Přiznám se, že jsem neměl potuchy, že se to vyrábí i na domácí použití a že je to tak levné. Když nebudu spokojen, tak to prostě do 14 dní vrátím.

    SILVERCREST® Jogurtovač SJB 20 A1 | Lidl.cz
    https://www.lidl.cz/p/silvercrest-jogurtovac-sjb-20-a1/p100352160
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    HUGH_BOYLAN: jo, měla jsem, dětem z toho ten jogurt nechutnal, takže bohužel.... Putovalo to dál. Ale pokud chceš hromadu probiotický bílý hmoty, tak hurá do toho :)
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    Musel jsem si to najít na internetech a opravdu to existuje.

    GRANTORINO: Děkuji!
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    HUGH_BOYLAN: vypla jogurtovač... nechce se tím cpát teď, dá si ho až ráno
    *není zač
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    BERUSKA_CA: Přesně. Přiznám se, že mám teď chuť na domácí jogurt. Čistě klasický bílý, žádné cukry a ovoce, jenom hromada probiotické hmoty. Mňam do piči!
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    HUGH_BOYLAN: Ja taky a nebylo mi jasne, proc ceka na rano. Ochutnat se da i ted.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    HEJSEK23: Ha, takovou minelu jsem nečekal. Viděl jsem v tom nějaké zařízení na výrobu domácího jogurtu, které bylo právě vypnuto. Což mne zaujalo.
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    HUGH_BOYLAN: hádám že vypila. a v druhé větě má starost zda obsah střev bude v normálu či se změní v neřízenou střelu
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    FRENNET: Přiznám se, že si vůbec nedokážu představit, co to znamená vypnout jogurt.
    FISKUR
    FISKUR --- ---
    me to tak nebavi
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Prave jsem vypla svůj prvni jogurt. Uvidime rano, jakékoli bude.
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    Nekdy bych chtel vyrazit v patek s rodinou autem na chalupu.

    Skoda, ze nemam ridicak, auto, chalupu, ani letmej kontakt s jakoukoliv osobou opacnyho pohlavi. :S Ale v patek mam cas!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam