• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    Máte nějákou 13. komnatu či něco, co si nalháváte, ale ve svém nitru víte, že je to jinak. Svědomí vás otravuje nebo se k něčemu prostě zcela otevřeně a bez skrupulí chcete přiznat!? Ať už ti to nedá spát či kvůli tomu nemůžeš dospat. Ať tě to sere či těší. Prostě se přiznej! Konstruktivní interakce jsou vítány.
    rozbalit záhlaví
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    PREKOTKA: Ale jedině za tonu Tiesta... Vždy jsem na to myslela, když jsem tohle poslouchala :))

    DJ Tiesto - Adagio For Strings
    https://youtu.be/8tIgN7eICn4?si=iOtWD7tr4coqnUun
    PREKOTKA
    PREKOTKA --- ---
    SALAMAN: já zas, vždy když nastupuju do auta, jako řidič, abych nabourala třeba do stromu.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Někdy si přeju, aby mě třeba sejmul vlak nebo tak něco. Jako když zaplácneš mouchu.
    TCHYBABA
    TCHYBABA --- ---
    TANKIE_: Danse de macabre? :D
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    Ja mam taky vanocni svetr.

    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    Já mám trenky a ponožky s vánočním motivem (sáně se sobama a na položkách vločku) a nosím je kdykoliv během roku nejmíň asi na vánoce
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    Taky nemám ráda vánoční svetry. Nikdy jsem žádný neměla. Ze stejného důvodu. Ale jsem teď v práci, kde je to evidentně rozšířená věc, a tak jsem nakonec podlehla. Ale místo svetru jsem si koupila vánoční mikinu, která je z výrazně příjemnějšího materiálu, a vlastně ne tak hnusná, tak ji můžu nosit i doma. Tak snad to projde.
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    MAR_TINA: Přicházim se zbytečnou omluvou toho svýho.
    Nosim ho jako běznej svetr podle počasí cca od listopadu do února. Mám ho asi čtyři roky a nelituju ani vteřiny. :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Nemám ráda vánoční svetry.
    Je to velké haha, které přišlo do módy, a jen podporuje výrobu a prodej úplně zbytečných věcí, sloužících v nejhorším jen na jeden dva večírky.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    CERNYRYBIZ: to prece neni honimir, ale klient:P
    NICOLLETTE
    NICOLLETTE --- ---
    A to ještě nevíte, že všichni recidivisti, vrazi a nasilníci jsou také klienty, a to ať už Vězeňské či Probační a mediační služby

    Klient je zkrátka označení, které tě má od dané osoby mj. také třeba odosobnit
    CERNYRYBIZ
    CERNYRYBIZ --- ---
    KOVOVAMINCE: tohle vlastne chapu, a prislo mi to divny uz prvni rok - format "noclezenka za prsa" (dama ukaze a honimir posle penize na charitu jako uznani) je vlastne ok, akorat ze se snadno zvrhne do "prsa za noclezenku" (honimir posle penize na charitu a ma pocit, ze si tim predplatil sluzbu, kterou nasledne musi obdrzet, a podle toho se chova).

    ...ale na druhou stranu osobne se techto transakci neucastnim, a navic se podivam rad, coz priznavam, tak jsem se nad svymi puvodnimi moralnimi vyhradami naucil mhourit oci.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    SPIKE411: v neformální řeči bych take klienta vnimala jako dospěláka. A kdyz bych pracovala treba ve školství, take bych pravděpodobněji rekla "děti ze skoly" nebo studenti/žáci, než klienti. Prece jen, člověk z oboru to ma vzdy navnímané trochu jinak - správně.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SPIKE411: ono tak nějak v jakýmkoliv provozu ;)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    PALEONTOLOG: Potvrzuji, při práci (brigádě) v čajovně se to nabízelo hodně.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MICHELLEDANIELS: ale v gastru se používá pacient a jsem pro to používat dál
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SPIKE411: tam a ve škole je to ještě složitější, klient je dítě (i když to moc neví) i rodič i stát/ společnost, všichni mají zájem na vzdělávání a rozvíjení toho dítěte.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Ad příklad se školkou - tam jsou snad klienti jak rodiče, tak dítě. Dítě přece není objekt, který se tam odloží, aby rodiče mohli 8,5 hodiny vydělávat nebo dělat svoje koníčky.
    Že ne? Že ne?!

    (Vlastně je to dobrá shoda okolností, dneska ráno jsem si říkal, že bych položil přesně v tomto duchu nějakou anketku, co vlastně místní rodiče od školky očekávají. Jestli to odložení/hlídání, nebo nějakou aktivní práci na vzdělávání a rozvoji.)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MAR_TINA: Spuštěno, děkuji převelice :)

    Asistence, rehabilitace, zdravotní pomůcky pro Shealu | Donio
    https://www.donio.cz/asistencesheala
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    Tady je to celkem hezky napsané...

    Klient/pacient
    Na rozdíl od termínu pacient neimplikuje označení „klient“ přímo nemocného člověka, považuje se za méně stigmatizující. Klient je uživatelem speciálních služeb, například služby sociální, právní, finanční, psychoterapie, poradenství. Z těchto důvodu se rozšiřuje pojem „klient“ i do léčby závislostí.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MULTICAT: chovanec = chování, ofc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam