• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    Máte nějákou 13. komnatu či něco, co si nalháváte, ale ve svém nitru víte, že je to jinak. Svědomí vás otravuje nebo se k něčemu prostě zcela otevřeně a bez skrupulí chcete přiznat!? Ať už ti to nedá spát či kvůli tomu nemůžeš dospat. Ať tě to sere či těší. Prostě se přiznej! Konstruktivní interakce jsou vítány.
    rozbalit záhlaví
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    GRANTORINO: vtipný... Takže my jsme vlastně čtyřgenerační rodina! No na čtyři lidi to není špatný výkon.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    XARGH: tak dík

    XARGH
    XARGH --- ---
    NOFNAK: boomers -> genX -> millenials -> genZ -> Generation Alpha

    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    Naprosto se neorientuji v označení generací. Možná dám ještě tak boomer, ale pak jsem ztracen.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    VYHULENY_UFO: Ježiš fakt? Tak já nebudu koukat na mobil, až budu příště jezdit s dětma půl dne na prkně ve Stromovce... 🤦‍♀️
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    DR_NIKITA: no to si zatím nepřipouštím :))
    ale už jsem byla i líná furt utírat ty brejle, tak jsem si uvědomila, že svět není hnusně zaflekatělej a plnej šmouh
    A taky konečně uvidím na lidi při tanci místo rozmazaných šmouh, jaj. Prostě samá pozitiva.
    DR_NIKITA
    DR_NIKITA --- ---
    GRANTORINO: Tenhle pocit znám! Je to fakt nejlepší, vidět z dálky jaká jede tramvaj :D a taky si pamatuju jak jsem pak přišla domů a zhrozila se, kde všude mám prach a bordýlek, kterej jsem se slabšima čočkama neviděla..
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Mám hrozně velikou radost. Jsem jako Alenka v říši divů, mám totiž nově kontaktní čočky a už o něco lepší :D
    Připadám si jako malé děcko, díky tomu vidím věcí, co jsem neviděla a najednou je to ostré a veselé. Jsem z toho jak na tripu, a ty pampelišky tvl!!! A usmívám se na lidi jako debílek :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KAIAFOX: vis co bere spoustu casu a energie? vysedavani nad socialnimi sitemi. zkuste se uplne odpojit od internetu a uvidis novy svet.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    Že mi u vrstevníků nejvíc vadí ta odevzdanost, rezignace a pasivita. Tvl, my sice taky vždycky nemáme tolik energie, ale než abysme se synama uhnili, učíme se nový věci, hejbeme se, atd. Pořád jim dodáváme energii, aby pak sami neprohnípali půlku života.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    SALAMAN: Přesně. Zjistila jsem, že můj čtyřicátnický cynismus a postupná ztráta víry v lidstvo je vlastně způsobená tím, že lidi mojí generace jsou už fakt kolikrát děsní boomeři.
    NIAN85
    NIAN85 --- ---
    SALAMAN: Ztotoznuji se :-) me si pred nejakou dobou par jejich zastupcu "adoptovalo" a je s nima fakt sranda :-)
    ALESH
    ALESH --- ---
    SALAMAN: ja uz mam ted 3-4. generaci kamaradu. Ted o cca 12 let mladsi nez ja. Ale citim, ze s tema uz zestarnu.
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    SALAMAN: Mytéž, ačkoliv jsem si musel zvyknout, že jsem pro ně tak trochu daddy
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Je mi neskutečně sympatická generace Z. Kolikrát si s nimi rozumím líp, než s mými vrstevníky.
    XARGH
    XARGH --- ---
    SHEALA: vubec se nedivim! :-/ o krute sikane paraplegika (ovsem o par desitek let stare) mam dokonce evidenci z Norska, socialniho raje!
    "Drsne" (vztazeno k sobe) chovani lidi s postizenim jsem uz parkrat videl, podle me je to "coping mechanism".
    Jinak historicky vidim v tomto "oboru" jasnej pokrok (medicina, tech, obcanska prava) idealni stav je stale daleko a kdo vi, jestli to nehodi zpatecku v situaci, kdy pujde spolecnost do zadele.
    Eticky se moc nevyvijime, kdyby byl buh, tak je to v tomto ohledu uzvanenej flakac! :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XARGH: já bych byla vděčná, kdyby se víc rozšířila práce citlivá k traumatu u ˇVS poradců pro postižené (handicapované studenty). Přestože jsme nucení se chovat jakože jsme strašně drsní, tak to trauma tam bude velmi často. Co jsem mluvila s lidma, tak násilí od rodičů, šikana, sexuální násilí, nebo omezování možnosti se rozhodovat mají potom mnohé efekty. Práce citlivá k traumatu by to měla zmírnit.

    Ona by se měla teda víc rozšířit obecně, no. Může to umožnost dostudovat, zabránit některým hospitalizacím, upadnutí do bezdomovectví.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    OMNIHASH: Teda s tím plusem - plus za zajímavé zjištění. Mickey mouse svět stále mínus.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    XBAHNO: to je v Mickey Mouse vesmíru jednoduchý: zvířata, co nosej trička/košile jsou antropomorfní, ty co nenosej nic ne. Šaty tam taky dělaj člověka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam