• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TUHODezinformace o klimatu // Rage Against the Fossil Machine
    GOJATLA
    GOJATLA --- ---
    TUHO: Vesmírný monokl pěkná ptákovina, ale na SRM dojde, je to příliš lákavé. Jestli před tím neomezíme emise, tak pán Shiva s námi :-/
    TUHO
    TUHO --- ---
    TUHO: Na to existuje spousta různých možností: vypouštění jakýchsi odrazivých balonů do stratosféry, třeba pěnění mořského povrchu, protože pěna má daleko větší odrazivost než rovný mořský povrch. Pak taková exotická věc - umístění nějaké rozptylné čočky do vesmíru mezi Slunce a Zemi. A spousta dalších podobných možností.
    TUHO
    TUHO --- ---
    GOJATLA: jo koukam, ze to furt jede :)) borec. nalijeme jar do more, udelame zemekouki brejle a je to. to jsou vsichni ale blbci, ze jim prijde jednodussi snizit emise
    TUHO
    TUHO --- ---
    GOJATLA: ods je diagnoza :) tenhle borec doporucoval jako reseni natahnuti par milimetru tlusty cocky dlouhy stovky kilometru ve vesmiru. aby rozptylila slunecni zareni :) mysleni vesmirneho
    GOJATLA
    GOJATLA --- ---
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/klimatolog-setrnejsi-evropa-bez-ciny-a-spol-si-podrezavame-ekonomickou-vetev-170469

    "...Jestli důsledkem nebude jen to, že si Evropa pod sebou podřízne ekonomickou větev a znečišťující výroba se přesune jinam. Důsledek si můžeme všichni odhadnout sami: S planetou se nic nezmění a Čína, Rusko a další budou daleko vpředu před Evropskou unií.

    Ale co se nabízí jiného? Jakou lidskou snahu lze zpomalit oteplování planety?

    Redukce emisí skleníkových plynů je jedna cesta. Je to cesta, kterou si vybrala Evropská unie, ale v zásadě to není cesta jediná. Existují i jiné možnosti, byť ještě nejsou v tuto chvíli připraveny pro použití v praxi. Například odčerpávání oxidu uhličitého z atmosféry, případně nějaké modifikace odrazivosti zemského povrchu, jejichž důsledkem by mělo být to, že zemský povrch pohltí méně slunečního záření, a tudíž se tím důsledek zesilujícího skleníkového jevu přechodně eliminuje..."
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    TUHO: Dolejsi je vyborny, viz Stastne pondeli Jindricha Sidla. Nicmene, v tomto sloupku nezvladl reporterinu, a jak sam pise v "Zaver?", casto se setkava s kritikou svych nazoru.
    KEB
    KEB --- ---
    TUHO: já mám taky pocit, že hrot je v pohodě i euro bylo, ale Páral se poslední dobu utrhl z řetězu a mele podobný srajdy. Posledně se obul do pirátů a stavěl pomníky Klausovi.
    TUHO
    TUHO --- ---
    YBUKO: Ale zajimavy, ze jinak se Hrot, co jsem pochopil snazil byt klimaticky racionalni konzervativni denik ne?
    Podobne teda info.cz na zacatku .]
    YBUKO
    YBUKO --- ---
    TUHO: jj, Páral, samozřejmě, to jsem ani nemusel otvírat.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    TUHO: Hm, tak bývaly doby, kdy se vědci coby šílenci a zločinci upalovali. Dnes jsou to naštěstí snad jen ekošílenci, kteří chtěj zničit (náš) kapitalismus.
    TUHO
    TUHO --- ---
    Tydenik Hrot a dalsi starnouci muz bijici na poplach

    Vražedné povodně v Porýní-Vestfálsku jsou pro klimatické panikáře a německá média jasným důkazem, jaké katastrofy se na nás hrnou s globálním oteplováním, a zároveň přišly akorát v okamžiku prezentace šílené vize Evropské komise na boj s emisemi až do ožebračení posledního Evropana. V Česku jsme poněkud racionálnější, a tak ani tradiční klimatičtí experti si netroufli přisoudit nedávné moravské tornádo emisím sodovkového plynu.

    Oblíbená teze, že oteplování přináší větší počet extrémních jevů, je přinejmenším v případě povodní dost na vodě. A řada studií ji na konkrétních datech jasně popírá. Například i samotná Německá meteorologická služba ve své zprávě o klimatu z roku 2020 uvádí: „V létě nelze pomocí dostupných údajů z pozorování a známých metod v současné době identifikovat žádné trendy v počtu dnů s vysokou úrovní srážek. Dominuje zde krátkodobá a střednědobá cyklická variabilita.“

    Chystá se horší povodeň. Bruselská klimatická medicína vyprodukuje skutečné extremisty | Týdeník pro ekonomiku, politiku a byznys
    https://www.tydenikhrot.cz/clanek/chysta-se-horsi-povoden
    TUHO
    TUHO --- ---
    Nejakej kolovratek proti elektrromobilum na Seznamu:

    Komentář: Zastavte šílenství s elektroauty na baterky, dokud je čas! - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zastavte-silenstvi-s-elektroauty-na-baterky-dokud-je-cas-170399
    TUHO
    TUHO --- ---
    tralala

    KEB
    KEB --- ---
    SEJDA: ha, já si toho tak nějak nevšiml. Stydím se a jdu do kouta...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KEB: vzdyt jsem to tu daval rano ;)
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    KEB: OK. ;) I do not want to spoil the party here, colleagues, but let us be realistic.
    KEB
    KEB --- ---
    R_U_SIRIOUS: smaž se a nespoileruj :-D
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    KEB: Weigl? Ani jsem to nečetl, to byl snad nějaký týpek z klaudovského OI? Just guessing...
    KEB
    KEB --- ---
    KOMENTÁŘ: Rozdělme Evropskou unii – Jiří Weigl - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/komentare/clanek/komentar-rozdelme-evropskou-unii-jiri-weigl-40366899

    A kdo uhodne odkud tento pán je, dřív než dojde na konec článku, dostane bludistaka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam