• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PIKKMANoPoo - triky bez šamponu ..
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Přiznám se, že jen voda mi nevyhovuje ani po pár letech bez šamponu. Zkusila jsem kdysi jedlou sodu, ale ta mi vlasy ničila, byly slabé, vysušené, lámavé. Pak jsem přešla na vajíčko a teď je to super, prvních pár dní jsou hebké, že si je furt osahávám, v průměru myju jednou za 7-10 dní podle toho, jak se zapotím. Místo kondicionéru používám jablečný ocet a nemůžu si to vynachválit.
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    KRISKA: on prechod hned ze šamponu na vodu není úplně ok chce to ty vlasy nejdřív trochu detoxikovat a připravit, když mi na chalupě došla mouka tak voda byla celkem fajn i kdy k úplnému odmaštění nedošlo :D
    Je teď už myju max jednou za týden to je nádhera!
    Objednala jsem si nový mouky z natubea tak jsem na ně zvědavá, pak poreferuju
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    vydrzela sem si nemyt vlasy 3 tydny - jen vodou - a na domaci pouziti je to celkem fajn, ale do prace se necitim. Vlasy vypadaji mastneji a jsou splihlejsi.

    mam je kratke a hodne jemne, rano vypadaji fakt priserne, bez myti bych ani nesla do prace.

    Nakonec pro me varianta zcela bez myti neni hlavne pocitove mozna, ale myla sem roky denne, takze ted 1x za 3 dny se samponem, a zbytek spis jen vodou "davat tvar".

    variantu soda/mouka jsem nezkousela, to bude level 2, misto samponu zkusit toto.

    V kazdym pripade i tak su rada, ze aspon nejaky prinos se ukazal, a sice to nesnizilo cetnost myti, ale jestli mi ted tuhej sampon misto trictvrte roku vydrzi 2, tak taky dobry :D
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    PIKKMA: ja zatim jedu cistou vodu, cca dva mesice zpatky sem vlasy myla samponem naposled. od ty doby nic, zatim sem nezkousela ani sodu ani nic jinyho, a zatim ani nemam pocit, ze by to bylo potreba.
    meju to cca jednou tejdne, stejne jako pred tim, jen mi prijde, ze to funguje opacne - po myti sou ty vlasy jakoby mastnejsi a pak druhy den sou ok a vydrzi tak dalsich cca 4-5 dni.

    nemela sem tu mastnou fazi, o ktery vsichni mluvi - ta mozna jeste prijde.

    co se tyce vlasu, prijdou mi mirne nadejchanejsi - asi jako po umyti samponem, ale nejsou tak rozlitany. taky mi vepredu hodne zesvetlaly, coz me dost prekvapilo. Normalne bych rekla, ze je to ze slunicka, ale toho zatim fakt moc nebylo, takze predpokladam, ze to souvisi s no poo.

    nejsem zatim asi dost daleko, abych to dokazala realne posoudit, sou to jen dva mesice, ale za me rozhodne zmena k lepsimu i pocitove :)
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    PIKKMA: dik, divala sem se i na netu, vejce i sodu jsem videla a narazila sem na kokosovou mouku, te doma jeste mam zbytek nejake stare, ale stopro to asi potrebuje pouzivat par tydnu a prezit hruzu ve vlasech ze?

    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    Rozhodně to neni na dlouhodobé mytí a chce to oplach nejlépe :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    PIKKMA: Jen bych dodala, že po sodě se třeba mně vlasy hrozně vysušovaly a lámaly a obecně mi přišlo, že byly takové oslabenější.
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    KRISKA: z toho co tak běžné doma bývá třeba vejce, jedlá soda..
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    takze... umyti vodou... je... nedostatecny :D ale vzhled je pouzitelnej, ackoli mastny uz sou...

    ale zas je pravda, ze tenhle rezim ma vyhodu, ze je pratelskej ke zmenam kdy se clovek neciti, protoze nikoho nepotkava...

    dotaz - kdyz nemam doma mouku (takovy veci nevedeme a vcera mi nedoslo pridat do seznamu jeste mouku) da se "myt" hlava i necim jinym?
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    LUCKILL: ja používam zatiaľ čiapku. Keď bude teplejšie, neviem.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    JULYZ: ty 3 tydny treba v praci musi byt fakt peklo...

    pro me (s samponem) nejsou v prracovnim procesu prijatelny ani 2 dny, ale ted kdyz su v kanclu sama sem si v patek hlavu nemyla + o vikendu sem se na to vy***** a teda 4 dny bez myti. musim rict, ze vcera me hlava svedila uz uplne vsude, krom vzhledu to bylo dost utrpeni i tak.
    kdyz sem byla na 2 dnech kdyz sem je mela dlouhy a na noc sli dat do gumky, tak to jeste slo ale s kratkejma sou po noci tak silene rozcuchany a prelezely ze to vypada fakt desne i kdyby mi jeste druhej den nesvedila hlava...

    mozna by teda reseni bylo zkusit myt ten druhy den jen vodou, kvuli "zlepseni vzhledu" a mozna bych se tak mohla dostat na 2 dny a treba casem i na 3... lepsi nez nutny denni myti...

    mozna to zitra teda zkusim. nenapadlo by me, ze myti jen vodou by mohlo byt uplne ok.

    ps: nejaky sprchace(mydla) taky pouzivam jen obcas, casto se myju jen vodou a je to ok, s tema.vlasama skoda ze me.to nenapadlo driv to zkusit taky
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    Mno s dredama ti fakt nevím, řešila bych to nějakým šátkem na veřejnosti? :))


    AAHHWISEGUY: dají se do konečků vetřít různé esenciální oleje, nebo naředit a udělat postřik, nebo odvar z různých voňavých bylinek dle chuti..
    Já osobně ráda občas do vlasů vetřu trochu kakaa nebo pudinku, voní skvělé a funguje i jako takovej suchej šampon
    LUCKILL
    LUCKILL --- ---
    NELLAS:
    tsifole řešte šampony a fuckoff;)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    LUCKILL: Přestat si ocucávat vlasy.
    LUCKILL
    LUCKILL --- ---
    NELLAS:
    jasne, vim-caste myti neni vhodne, situace, ale take neni vhodna. Chtel jsem se jednodusse zeptat(no nepovedlo se;) jak si trochu zvysit sanci ze si clovek nenatahne C19 diky vlasum.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    LUCKILL: Denní mytí ti vlasy poškodí. Zvlášť denní mytí nějakým saponátem...
    LUCKILL
    LUCKILL --- ---
    Čau holky a kluci.

    Jak moc je vlastne bezpecny nechavat si v pandemii vlasy, dredy...?
    Idealne denne myt (coz taky nejde vzdy a vsude...) a neexponovat moznemu zasazeni...

    Predem diky za informace. Peknym harum zdar!
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    ja si nemeju hlavu nicim jinym nez vodou uz asi dva a pul roku a nemenil bych... kazdopadne zvlast v zime bych uvital, kdybych si je mohl necim "navonet" - ale mam strach si tam cokoliv napatlat... nemate nekdo neco ozkousenyho?
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    Pridám svoju skúsenosť, i keď asi nie je nopoo? Nepoužívam totiž okrem čistej vody na umývanie vlasov nič už asi 7 rokov... Akurát raz za čas keď som u kaderníka, tak mi vlasy umyje šampónom. Nechávam si ich u neho farbiť, používa nejaké štandardné farby, určite to nie je henna. A teda k tomu kaderníkovi chodím tak raz za 4-5 mesiacov.
    Vlasy mám myslím v dobrej kvalite, kedysi sa mi hodne mastili i robili lupy a mala som ich hodne jemné. Od kedy používam iba vodu, tak sú tak akurát. Je na nich vytvorený prirodzený film. Dokonca ani v zime keď nosím v kuse čiapku tak to nie je žiadna hrôza. Rozhodne už žiaden šampón ani nič iné skúšať nebudem. Voda úplne stačí.
    Na začiatku to nejakú dobu trvalo kým si vlasy zvykli - odhadujem cca 3 týždne, vtedy to bola dosť hrôza, mastili sa okamžite. Potom už to bolo ok a takto to trvá do teraz. Trochu mi to rozhodí ten kaderník ale neriešim to, zvyčajne do týždňa sú v tej kvalite na akú som zvyknutá.
    Fén používam po umytí často.
    Vlasy mám spíš kratšie, ale nosila som i po ramená.
    Btw nepoužívam ani sprchovacie gely a úplne sa mi prestali robiť vyrážky. Gel iba výnimočne ak fakt treba (nepočítam do toho umývanie rúk mydlom).
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    PIKKMA: :-D Mám hrozně jemné světlé vlasy. Nikdy jsem si je nebarvila. Asi rok jsem používala šampony od Veledy a pak Uterkam, pak jsem začala žitnou moukou s arganovym olejem a kysely oplachy, vlasy uplně ztratily lesk, byly strašně suchý, tak jsem zkoušela žloutek, a zábaly z toho oleje a ještě olej s medem jako zábal, vůbec to nepomohlo, když jsem měla roztřepený a polámaný celý délky vzdala jsem to, nechala se ostříhat a vrátila se ke klasickýmu šamponu. Na kůži to neni zrovna ideál, ale ty vlasy vypadaly tak hnusně, že se to fakt nedalo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam