• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    FINSON: no a pak ať se někdo na vládě diví, že lidi nechtějí nechat testovat svoje děti při nástupu do školy.
    FINSON
    FINSON --- ---
    FINSON: Z čehož teda plyne, že informace, které mojí ženě podala paní z hygieny, byly zcela nepravdivé a zcestné.
    FINSON
    FINSON --- ---
    FINSON: Takže si sám odpovím: OČR je i za Covid jenom na 9 dní. Když zůstane měsíc zavřená školka z důvodu karantény, platí stát OČR rodičům celý měsíc. Když se dítě nakazí a leží s Covidem měsíc doma, dostanou rodiče OČR jako při jakékoliv jiné nemoci jenom na 9 dní, do kterých je započítána i karanténa před testem nebo rozvinutím příznaků. Píšu teda o rodičích zaměstnancích.
    FINSON
    FINSON --- ---
    Prosimvás, manželka se mi tady vzteky odráží od stropu, tak se chci ujistit:
    ---
    Výchozí situace: 18. ledna detekována nákaza Covid19 u učitelky ve školce, to je taky den posledního kontaktu. Děti ze třídy šly od 19. ledna do karantény, dítě bylo na PCR testu 25. ledna, 26. ledna příšla zpráva s výsledkem "pozitivní". Dítě bylo v izolaci do 17. února, to je den, kdy bylo 3 dny po sobě bez příznaků.
    ---
    O co jde: Manželka byla celou tu dobu od 19. ledna do 17. února s dítětem na OČR (ošetřovačce).
    Dneska volala do ordinace pediatra, že chce OČR ukončit, a od sestry se dověděla, že dostane z těch 30 dní proplaceno standardních 9 dní.
    Na webu MVČR i ČSSZ je to pravda psáno trochu kostrbatě, ale mně připadá, že pokud na tom papíře pro sociálku bude napsáno "nařízená karanténa", proplatí to ženě celé, ne? Podle mě v tom má zmatek ta sestra, přeřeknutí to nebylo, navrhovala ženě, že po těch 9 dnech karantény jí vystaví druhý papír s nemocí dítěte, ale to by bylo zase jenom na 9 dní, takže by nás tímhle kotrmelcem chtěla nechat bez náhrad za 12 dní, kdy se žena starala o C+ dítě - to je nějaká blbost, ne?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Despair Deepens for Young People as Pandemic Drags On - The New York Times
    https://www.nytimes.com/2021/02/14/world/europe/youth-mental-health-covid.html
    EWUSHA
    EWUSHA --- ---
    #practical #názor

    Nevím úplně kam se obrátit (třeba mě nasměrujete jinam – aktuálně dávám do více potenciálně relevantních auditek)... dotaz za známého.

    DOTAZ:
    Jako zaměstnanec nejmenované firmy jezdím nepravidelně do Německa a vztahují se na mě aktuální výjimky pro vstup
    za předpokladu registrace v kombinaci s platným negativním testem.

    Je na uvedeném tištěném potvrzení nějaký unikátní kód, který by si mohli příslušníci v Německu ověřovat v nějaké jim
    dostupné databázi? Popřípadě ověřují to i jinak (třeba jen podle osobních údajů)?

    Řekněme, že mohu být v brzké budoucnosti vystaven určitému jednání, které nemohu primárně odmítnout z existenčních
    důvodů ale naproti tomu by to v extrémním případě mohlo vést i ke krátkodobému uvěznění nebo pokutě značné částky
    a v neposlední řadě nejspíš i vyhoštění na x let.

    Můj šéf je docela "kovboj" a nejsem si úplně jistý, jestli chci brát za jeho rozhodnutí tak velkou část rizika na svá bedra,
    jestli mi rozumíte.

    Odmítnout je jistě moje právo a možná volba, nicméně musím brát v potaz i to, že pokud se ohradím, ohrozím obživu 4 lidí,
    kterou teď musím obstarávat právě já.
    MEZZANA
    MEZZANA --- ---
    #world #názor

    Pohřební ústavy v LA nestíhají.

    Our Funeral Home is Overwhelmed With Bodies
    http://www.youtube.com/watch?v=QdpSgEQKVNE
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    BAMBUSARNA
    BAMBUSARNA --- ---
    PETRPEDROS: lékaři nelečí ty lekají ........http://www.e-regena.cz/covid-19-lze-zlikvidovat-pomoci-cds-a-velmi-ucinne/
    DWAY
    DWAY --- ---
    PETRPEDROS: zena ani dcera nedostaly nic. Ale zas žena to sfoukla praskem proti bolesti a dcera ani nemela priznaky.

    Obe lehky prubeh. Doktori jim rekly ze se maji ozvat kdyby se to zhorsilo akorát.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Ahoj, otázka na ty co tuto nemoc prodělali. Jak Vás vaši lékaři léčili?

    Dostali jste prášek, sirup proti kašli. Nebo každý kdo tuto nemoc prodělal se léčil jinak?
    BAMBUSARNA
    BAMBUSARNA --- ---
    MAKROUSEK: Alza tam může nakoupit jenom člověk , který moc nepřemyšlí .......
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SRNECEK: Eshopy, jako treba alza, furt jedou. Si to objednej a nech nekam privezt.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, vubec nestiham sledovat, co se deje, netusite nekdo, kdy se otevrou papirnictvi a zelezarstvi? 4.1.?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Promazáno, zabanováno.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    BREAK: ber to takhle, ani v kategorii 85+ to nezabije víc než 15% lidí.

    navíc nemáš ani ty smrtelné komorbidity, jen 2 které tve šance zhoršují jen trochu (astma, kouření)

    jo a po cca 7 dnech příznaků se to větví buď uzdrava nebo zhoršení že budeš zralá na nemocnici. vzhledem k výše uvedenému to ale není moc pravděpodobné.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    BREAK: Kolega me vezl na sluzebku, ja spal na zadnim sedadle, najednou se vzbudim, auto jede prez 150, tesne pred nama si to sine nakladak tak 80, kolega ridic za volantem spi. Tak jsem zarval a objal predni (volne) sedadlo spolujezdce - on se probudil, strhnul to, sundali jsme svodidla, sloupek, nejakou tu vegetaci a mensi stromek - auto na odpis, ale my ani skrabanec, nani rozbite bryle, nic -
    Jak moc v prdeli musíte bejt aby vám havarie ve 150 udelala zraneni, nerkuli smrt?!?
    EZOUN
    EZOUN --- ---
    BREAK: Nejsem dr ale imo cukrovka, vys tlak, stari, obezita jsou udavany jako hlavni pritezujici stavy/nemoci.
    Jak to koho sunda je dost individual - prezili to 90+ lidi a sejmulo to v extr pripade i fitnes trenera. Bude v tom hrat dost podstatnou cast genetika resp specifickej druh imunity.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    BREAK: Takhle to ale nefunguje. Osobní zkušenost může být nesmírně zavádějící a přenášet jí na ostatní je zásadní chyba.

    Lidi ve špatném stavu mají větší šanci, že budou mít s COVIDem problémy, ale zároveň také platí, že i polomrtvý stařeček s řadou komorbidit to může absolvovat klidně bezpříznakově, aniž by si toho všiml a fit sportovce v pětatřiceti to může zabít. Je to jen otázka pravděpodobnosti, genetiky, štěstí a tak podobně.

    Z toho, jak jsi absolvovala Covid ty se dá odvodit pouze to, jak jsi absolvovala Covid ty, žádné hlubší statistické pravdy v jednom případu nenajdeš.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam