• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    CUKI
    CUKI --- ---
    SAAYURI: No nejdřív to chce potvrdit. Takže tam už to bude asi pozdě.
    Remcání. Po pravdě netuším jestli bych se vůbec nechal očkovat, kdybych to nepotřeboval pro cestování. Nevím z programátorského a praktického hlediska mi přijde že vybrat si očkovací látku a obě data najednou jako velmi jednoduchá akce.
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    CUKI: Ten termin druhe davky je dole ve vete pri pinu2 a vyberu terminu prvni davky.
    Bud chces ockovat a nebo ne, popr. si to muzes spocitat. Tohle remcani stran zakladni matematiky nebo kecani o druhejch davkach kolidujicich dovolenych, to uz mi prijde moc.
    CUKI
    CUKI --- ---
    KASUMI: No ale tam je jich vždy víc, tedy stejně nevíš.

    KASUMI: No já tam vidím jen termín prvního očkování a druhé přijde až s potvrzovacím e-mailem
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CUKI: stejne jako se da najit, jakou vakcinu ockuji ktera centra
    https://ockovani.opendatalab.cz/mista
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CUKI: dyt to se tam ukazuje, ten druhej termin, ne?
    ja to tam mela teda napsane - jeste pred potvrzenim mi to reklo, kdy vychazi druhej termin (stejny cas, jiny den)
    CUKI
    CUKI --- ---
    No mě hlavně přijde že by mi při rezervaci toho první termínu mohli ukázat ten druhej abych se neobjednával zbytečně. Druhá věc je ta že jdu sic d nemocnice kde skoro nic jiného než Pfizer nedávaj, ale taky nevím dopředu co to bude. nerad bych tam jel na otočku zbytečně 70km a zbytečná byrokracie která to celé zpomaluje.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    SILVEIG: Aha, tak nezbývá než to zkusit :)
    SILVEIG
    SILVEIG --- ---
    ADAMIRA: ne všude. O tom už byla řeč.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    CUKI: Zalezi na tom, kde se objednas. Nektera mista umoznuji zmenu terminu, nektera ne. Obecne 1221 umi zmenit termin o ctyri dny max.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    CUKI: při objednávání prvního termínu ti to rovnou píše předpokládaný termín druhý dávky
    CUKI
    CUKI --- ---
    jak je to teď z očkováním? Našel sem cestování přes hranice (EU) 22dní po první dávce. Což by se snad ještě dalo stihnout, ale oni až po tom co potvrdím termín prvního, napíšou druhý termín. A co když to vleze do termínu kdy tu plánuji nebýt? chceme odjet alespoň na 14dní. Tedy druhá dávka by byla 22+14+ Rodiče přítelkyně mají druhý termín až po 6ti týdnech, kdyby to tak šlo nastavit bylo by to super, ale...
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ANDR3E: obecně je to v každé zemi jinak, asymetrický a často nezasloužený / zpožděný jedním nebo druhým směrem.
    NRG
    NRG --- ---
    Spíš protože z ministrů se stali překupníci.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ANDR3E: Proc to nesjednoti? Protoze Cesi si vladnout nedokazou. Tak jednoduche to je.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    DARKINA: ok diky za potvrzeni toho co jsem doufal ze neplati :) pri ceste zpet do Rakouska mi staci negativni antigen, a to i behem 24h po prijezdu, uplne nechapu ze to nesjednoti, Rakousko ma celou dobu mensi cisla nakazenych....

    prijezdovy formular vyplnim:)
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    ANDR3E: Jedina vyjimka z tich 5dnu karanteny je ockovani a nebo prodelany covid.A doporucuju si vyplnit ten prijezdovy formular.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    prosim o radu, chtel bych se vypravit po delsi dobe za rodicema do CR (ziju v Rakousku), podle soucasnych narizeni v CR jsem pochopil ze musim behem 5 dni po vstupu do CR na PCR test a do ty doby karantena....nebo jsou nejaky vyjimky v pripade navstevy rodiny apod.? diky
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NRG: ten druhej ti řekne, že 5x7 je 40, a ten první ti odvypráví hru o trůny v klingonštině a teď mluv
    NRG
    NRG --- ---
    E2E4: mě je teda ten druhý mnohem sympatičtější...
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: to je jen variace na běžnou lidskou demenci "problém se týká jen těch nesympatických druhých, který nemám rád".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam