• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    CHOCOLAT
    CHOCOLAT --- ---
    TRISSIE:
    MOODYCAT:
    Díky! Tak počkám až na srpen
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    CHOCOLAT: Ja mela po ockovani uzliny jak tenisaky, takze viz TRISSIE.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CHOCOLAT: jo, kvůli riziku falešné pozitivity:
    COVID-19 Vaccine: Can It Affect Your Mammogram Results? | Johns Hopkins Medicine
    https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/coronavirus/covid19-vaccine-can-it-affect-your-mammogram-results
    Screening mammograms (regular yearly mammograms for patients without symptoms) should be scheduled before your first dose of a COVID-19 vaccination or four to six weeks after the second dose. That way, there is time for your nodes to return to their normal size.
    CHOCOLAT
    CHOCOLAT --- ---
    Před pár měsíci jsem někde zaznamenala informaci, že by se po očkování proti covidu nemělo chodit na vyšetření prsou, protože jsou pak zvětšené uzliny či co a může to ovlivnit výsledek vyšetření. Nevíte k tomu něco? Měla bych se v nejbližších dnech objednat na sono, tak jestli to nějak hrotit v závislosti na termínu očkování.
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    TRISSIE: Super diky jdu na to.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DARKINA: bullshit. Mych 90 dni uplynulo vcera, dnes mi přišel PIN2, jdu 11.6.

    A termin myslim kontroluji proti databazi sami, protoze registrace prosla ok, az po par hodinach místo pin2 prislo oznámení o pozastaveni registrace:
    Vase registrace na ockovani pro CPOJ: xxx byla pozastavena z duvodu pozitivniho PCR testu, registrace je stale platna a 27.05.2021 bude opet uvolnena.
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    TRISSIE: Díky moc, mně řekl jak doktor, tak na infolince, že dřív jak za 180 dní to nemám ani zkoušet.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DARKINA: ockuje se po 90 dnech od pozitivniho pcr testu.
    Leperecrno po 90 dnech dostaneš PIN2 a můžeš se objednat, do te doby mas registraci pozastavenou.
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    Existuji nejake studie jak je to s ockovanim po prodelanem covidu? Bylo mi receno, ze driv jak za 180dni od ukonceni izolace mi ho nedaji a to ani v pripade,ze nebudu mit zadny protilatky.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TRISSIE: shodou okolností jsem to teď taky řešil, nic o online prodloužení neříkali když jsem jim volal, tak jsem tam dneska byl (Praha).. naopak nemají online volne termíny ale dá se tam normálně přijít i bez termínu.

    a je nějak prodloužená platnost - mně expiroval loni v srpnu a prej platí až do září
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CUKI: prý by mělo jít žádat o prodloužení online, říkali v rádiu.
    CUKI
    CUKI --- ---
    E2E4: vidíš to mi připomíná že musím vyřešit řidičák
    E2E4
    E2E4 --- ---
    CUKI: to má dvě roviny - z doby kdy bylo vakcín málo a epidemie v rozpuku a kdy doslova zachraňovalo životy dávat druhou dávku co nejpozději přetrvalo nařízení, že odstup je fixní a maximální.

    to že teď by naopak pomohlo umožnit lidem být plně očkování před zahraniční dovolenou aby netahali covid tam nebo sem a aby větší flexibilita umoznila víc lidem se očkovat dřív je druhá věc.. :(

    další věc je schopnost naší státní správy provozovat nějaký software, navíc pro tolik uživatelů (pamatuješ registr vozidel?). je zázrak že to vůbec víceméně funguje a padá jen občas. :)

    a druhá rovina
    CUKI
    CUKI --- ---
    SAAYURI: No nejdřív to chce potvrdit. Takže tam už to bude asi pozdě.
    Remcání. Po pravdě netuším jestli bych se vůbec nechal očkovat, kdybych to nepotřeboval pro cestování. Nevím z programátorského a praktického hlediska mi přijde že vybrat si očkovací látku a obě data najednou jako velmi jednoduchá akce.
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    CUKI: Ten termin druhe davky je dole ve vete pri pinu2 a vyberu terminu prvni davky.
    Bud chces ockovat a nebo ne, popr. si to muzes spocitat. Tohle remcani stran zakladni matematiky nebo kecani o druhejch davkach kolidujicich dovolenych, to uz mi prijde moc.
    CUKI
    CUKI --- ---
    KASUMI: No ale tam je jich vždy víc, tedy stejně nevíš.

    KASUMI: No já tam vidím jen termín prvního očkování a druhé přijde až s potvrzovacím e-mailem
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CUKI: stejne jako se da najit, jakou vakcinu ockuji ktera centra
    https://ockovani.opendatalab.cz/mista
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CUKI: dyt to se tam ukazuje, ten druhej termin, ne?
    ja to tam mela teda napsane - jeste pred potvrzenim mi to reklo, kdy vychazi druhej termin (stejny cas, jiny den)
    CUKI
    CUKI --- ---
    No mě hlavně přijde že by mi při rezervaci toho první termínu mohli ukázat ten druhej abych se neobjednával zbytečně. Druhá věc je ta že jdu sic d nemocnice kde skoro nic jiného než Pfizer nedávaj, ale taky nevím dopředu co to bude. nerad bych tam jel na otočku zbytečně 70km a zbytečná byrokracie která to celé zpomaluje.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    SILVEIG: Aha, tak nezbývá než to zkusit :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam