• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    NRG
    NRG --- ---
    MINERWA: ne. Mě řekli, že je to vojenská technologie...
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NRG: tobě nikdo neřekl, že ty antikovid vakcíny jsou upravený vakcíny na chřipku, proto byly tak rychle vyvinutý?
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    CHOCOLAT: ty uzliny jsou trochu problém, na utz bych s tím fakt nešla...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KASUMI: já mám žádanku od dubna, samozřejmě že jsem původně plánovala se objednat na červen, že... tak nic, srpen/září to jistí. A to přitom o téhle souvislosti vím někdy od února, jen mi to vůbec nedošlo, než se kolegyně tady zeptala.
    NRG
    NRG --- ---
    Koukám jak je to zmáklý. Nejdřív jsme se sami sečetli, teď je tu koukám spousta dobrovolníků na dobrovolný odečítání... Ať žije eutanazie. Pardon, chtěl jsem napsat experimentální GM "vakcína"
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TRISSIE: A kurde.. na ocko jdu ve stredu a na ultrazvuk tyden pote…
    CHOCOLAT
    CHOCOLAT --- ---
    TRISSIE:
    MOODYCAT:
    Díky! Tak počkám až na srpen
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    CHOCOLAT: Ja mela po ockovani uzliny jak tenisaky, takze viz TRISSIE.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CHOCOLAT: jo, kvůli riziku falešné pozitivity:
    COVID-19 Vaccine: Can It Affect Your Mammogram Results? | Johns Hopkins Medicine
    https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/coronavirus/covid19-vaccine-can-it-affect-your-mammogram-results
    Screening mammograms (regular yearly mammograms for patients without symptoms) should be scheduled before your first dose of a COVID-19 vaccination or four to six weeks after the second dose. That way, there is time for your nodes to return to their normal size.
    CHOCOLAT
    CHOCOLAT --- ---
    Před pár měsíci jsem někde zaznamenala informaci, že by se po očkování proti covidu nemělo chodit na vyšetření prsou, protože jsou pak zvětšené uzliny či co a může to ovlivnit výsledek vyšetření. Nevíte k tomu něco? Měla bych se v nejbližších dnech objednat na sono, tak jestli to nějak hrotit v závislosti na termínu očkování.
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    TRISSIE: Super diky jdu na to.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DARKINA: bullshit. Mych 90 dni uplynulo vcera, dnes mi přišel PIN2, jdu 11.6.

    A termin myslim kontroluji proti databazi sami, protoze registrace prosla ok, az po par hodinach místo pin2 prislo oznámení o pozastaveni registrace:
    Vase registrace na ockovani pro CPOJ: xxx byla pozastavena z duvodu pozitivniho PCR testu, registrace je stale platna a 27.05.2021 bude opet uvolnena.
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    TRISSIE: Díky moc, mně řekl jak doktor, tak na infolince, že dřív jak za 180 dní to nemám ani zkoušet.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DARKINA: ockuje se po 90 dnech od pozitivniho pcr testu.
    Leperecrno po 90 dnech dostaneš PIN2 a můžeš se objednat, do te doby mas registraci pozastavenou.
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    Existuji nejake studie jak je to s ockovanim po prodelanem covidu? Bylo mi receno, ze driv jak za 180dni od ukonceni izolace mi ho nedaji a to ani v pripade,ze nebudu mit zadny protilatky.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    E2E4
    E2E4 --- ---
    TRISSIE: shodou okolností jsem to teď taky řešil, nic o online prodloužení neříkali když jsem jim volal, tak jsem tam dneska byl (Praha).. naopak nemají online volne termíny ale dá se tam normálně přijít i bez termínu.

    a je nějak prodloužená platnost - mně expiroval loni v srpnu a prej platí až do září
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CUKI: prý by mělo jít žádat o prodloužení online, říkali v rádiu.
    CUKI
    CUKI --- ---
    E2E4: vidíš to mi připomíná že musím vyřešit řidičák
    E2E4
    E2E4 --- ---
    CUKI: to má dvě roviny - z doby kdy bylo vakcín málo a epidemie v rozpuku a kdy doslova zachraňovalo životy dávat druhou dávku co nejpozději přetrvalo nařízení, že odstup je fixní a maximální.

    to že teď by naopak pomohlo umožnit lidem být plně očkování před zahraniční dovolenou aby netahali covid tam nebo sem a aby větší flexibilita umoznila víc lidem se očkovat dřív je druhá věc.. :(

    další věc je schopnost naší státní správy provozovat nějaký software, navíc pro tolik uživatelů (pamatuješ registr vozidel?). je zázrak že to vůbec víceméně funguje a padá jen občas. :)

    a druhá rovina
    CUKI
    CUKI --- ---
    SAAYURI: No nejdřív to chce potvrdit. Takže tam už to bude asi pozdě.
    Remcání. Po pravdě netuším jestli bych se vůbec nechal očkovat, kdybych to nepotřeboval pro cestování. Nevím z programátorského a praktického hlediska mi přijde že vybrat si očkovací látku a obě data najednou jako velmi jednoduchá akce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam