• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    DARKSUN: má to něco společného s doktorama, když se bavíme o důvěře k nim, metoda pokus omyl ti vyhovuje, jo?
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    MINERWA: co to ma spolecneho s ockovanim? A ano, jsou ruzne leky a ruzne typy lidi. Nektere leky se nehodi pro kazdeho a je potreba pouzit jine...
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    DARKSUN: já jak jsem viděla nějakej pořad na čt1 o tom, jak někteří doktoři jsou připláceni za předepisování určitých léků, už jsem trochu skeptická
    moje dr mi předepsala léky na zánět štítné žlázy, kdy mi dělala celokrevní rozbor, bylo mi po nich divně-zfetovaně, vlasy mi houstnou, beďary úplně zmizely-a endokrinoložka mi naordinovala, že je nemám brát pravidelně, krev z krku, wtf
    furt mi je blbě, tak změna značky-něco pro lidi, kteří neumí trávit mlíko etc., wtf?!
    bylo mi furt hrozně blbě, furt průjmy, krev z krku i z konečníku.... a ona mi řekne, že si mám zajít na kolonoskopii, wtf?
    tam jsem samozřejmě loni byla a dělal jí primář, ohledně covidu se mi vysmál "covid tady? haha"
    prášky už skoro rok neberu a je mi líp, krev od tý doby žádná
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    CYBER_GEORGE: verim doktorum, rekli, ze to je bezpecny, tak jsem do toho sel. to co jsem mel jsou veci, ktere k ockovani obcas patri, proste to telo reaguje na to, ze do sebe "dostava nemoc"
    E2E4
    E2E4 --- ---
    CYBER_GEORGE: myslím, že to jde hlavně na vrub té žluté zimnici, na tu bývají silně reakce, vzácně dokonce i onemocnění připomínající žlutou zimnici a úmrtí..

    taky co by člověk čekal od vakcíny na principu oslabeného živého viru, vyvinuté v roce .. checks notes .. 1937 :)
    CYBER_GEORGE
    CYBER_GEORGE --- ---
    DARKSUN: ja mam ockovani proti zlute zimnici take a nemel jsem jediny problem. To, co popisujes, bych ale dobrovolne nepodstoupil a myslim, ze pokud do toho nekdo jde, tak se pak nemuze divit pripadnym nasledkum.

    Pokud uz bych si z nejakeho duvodu nemohl ta ockovani nejak rozumne rozvrhnout, tak bych radeji neco ozelel - opravdu si nemyslim, ze je zapotrebi nechat si pred odletem pichnout vsechny vakciny, ktere ti doporucuji v ruznych centrech (typicky proti tomu brisnimu tyfu). Coz pisu jako nekdo, kdo jiz nekolik mesicu zije v Amazonii.
    NRG
    NRG --- ---
    FINSON: i mikrovlnka a GPS. A hafo dalších. Spousta toho je v principu zbraň
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    DARKSUN: nejsem paranoik, bylo to myslene jako otazka..jsem prepracovanej a melu kraviny :))
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    LYNCH: ti neco prozradim, kdyz jsem jel na silvestra 2019 do brazilie, tak jsem si musel udelat nejaky ockovani... dostal jsem zlutou zimnici, brisni tyfus a zloutenku. Obe ockovani (behem jednoho ockovani jsem dostal dve injekce, do kazdyho ramena jednu) jsem omarodil dva dny doma v bolestech, horeckach a neprijemnych stavech...

    A mimochodem, jasne, nesmi se o tom mluvit, aby nebyl pruser.. Aby pak, az se to provali, a ono by se to provalilo, byl jeste vetsi pruser? :-)) mimochodem, jak chces tu konspiraci udrez v tajnosti, kdyz se denne po celem svete ockuji miliony lidi?

    Zkus nebejt paranoik a pouzivej mozek. A ja bezim na ockovani, ve dve na me cekaji...
    FINSON
    FINSON --- ---
    Tak internet je původně taky vojenská technologie.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NRG: :)) kdo?
    NRG
    NRG --- ---
    MINERWA: ne. Mě řekli, že je to vojenská technologie...
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    NRG: Ale zase získáš kvalitnější 5G připojení zdarma. :-)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NRG: tobě nikdo neřekl, že ty antikovid vakcíny jsou upravený vakcíny na chřipku, proto byly tak rychle vyvinutý?
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    CHOCOLAT: ty uzliny jsou trochu problém, na utz bych s tím fakt nešla...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KASUMI: já mám žádanku od dubna, samozřejmě že jsem původně plánovala se objednat na červen, že... tak nic, srpen/září to jistí. A to přitom o téhle souvislosti vím někdy od února, jen mi to vůbec nedošlo, než se kolegyně tady zeptala.
    NRG
    NRG --- ---
    Koukám jak je to zmáklý. Nejdřív jsme se sami sečetli, teď je tu koukám spousta dobrovolníků na dobrovolný odečítání... Ať žije eutanazie. Pardon, chtěl jsem napsat experimentální GM "vakcína"
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TRISSIE: A kurde.. na ocko jdu ve stredu a na ultrazvuk tyden pote…
    CHOCOLAT
    CHOCOLAT --- ---
    TRISSIE:
    MOODYCAT:
    Díky! Tak počkám až na srpen
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    CHOCOLAT: Ja mela po ockovani uzliny jak tenisaky, takze viz TRISSIE.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CHOCOLAT: jo, kvůli riziku falešné pozitivity:
    COVID-19 Vaccine: Can It Affect Your Mammogram Results? | Johns Hopkins Medicine
    https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/coronavirus/covid19-vaccine-can-it-affect-your-mammogram-results
    Screening mammograms (regular yearly mammograms for patients without symptoms) should be scheduled before your first dose of a COVID-19 vaccination or four to six weeks after the second dose. That way, there is time for your nodes to return to their normal size.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam